Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Germán Velasco Arquitectos

15 świetnych pomysłów na stylowy korytarz!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Korytarz jest przestrzenią, która często bywa bagatelizowana podczas tworzenia aranżacji wnętrza domu. To poważny błąd! Należy pamiętać o tym, że jest to pierwsza strefa znajdująca się w naszych czterech ścianach, z którą mają styczność nasi goście. Z tego względu warto by odznaczała się ona nie tylko funkcjonalnością, ale i doskonałym stylem. Nie od dziś wiadomo, że bardzo ważne jest dobre pierwsze wrażenie. Razem z naszymi architektami przygotowaliśmy dla Was 15 świetnych pomysłów na to, jak stworzyć piękną aranżację korytarza. Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadną Wam do gustu! 

1. Stylowe lustro

Patrząc na ten korytarz można naprawdę się zachwycić. Uwagę przykuwają tutaj dwa ozdobne lustra, które pozwalają szybko skontrolować swój wygląd przed wyjściem z domu. Ich niestandardowy kształt sprawia, że nie można o tej przestrzeni powiedzieć, że wygląda zwyczajnie. 

2. Nastrojowe oświetlenie

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Alfagrama estudio
Alfagrama estudio

Macetera divisoria entre recibidor y sala

Alfagrama estudio

Każdy korytarz powinien posiadać odpowiednie oświetlenie. Jeżeli chcecie, by ta strefa roztaczała wokół siebie nastrojową aurę, koniecznie wprowadźcie do niej możliwość regulacji natężenia światła. Dzięki temu będziecie mogli do woli zmieniać klimat tej strefy.

3. Miejsce do siedzenia

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez ESPACEA

Niewielkie krzesło, czy też pufa to bardzo przydatny element w każdym korytarzu. Dzięki niemu można wygodnie usiąść i szybko założyć buty. Jest to ogromne udogodnienie szczególnie jeżeli Wasze rodzinne gniazdko zamieszkują osoby starsze.

4. Jasne odcienie

Korytarz jest zazwyczaj niewielką przestrzenią. Jeżeli chcecie, by wizualnie zyskała ona na przestronności, koniecznie zaaranżujcie to miejsce przy pomocy jasnych odcieni. Tak też zrobili nasi fachowcy. Efekt jest naprawdę świetny!

5. Obrazy

W przestrzeni korytarza doskonale sprawdzą się również oryginalne obrazy. Polecamy Wam zainwestować w prace młodych artystów. Ich wartość może nie tylko z roku na rok nagle wzrosnąć, ale ponadto ta strefa może zyskać naprawdę wyjątkowego charakteru dzięki urokowi różnych pejzaży.

6. Wazony

W przestrzeni korytarza doskonale sprawdzą się również ozdobne wazoniki. Zobaczcie na projekt naszych specjalistów. Zdecydowali się wybrać egzemplarze w białym i czerwonym odcieniu. Doskonale one korespondują z pozostałymi elementami znajdującymi się w tej przestrzeni.

7. Zieleń

Korytarz jest doskonałym miejscem do umieszczenia odrobiny zieleni. Zobaczcie, jakie nietypowe rozwiązanie stworzyli nasi eksperci. Taka aranżacja bazująca na roślinkach zdecydowanie przykuwa wzrok w tej strefie.

8. Piękna podłoga

Widoczna na powyższym zdjęciu aranżacja robi wrażenie! Wszystko dzięki stylowej podłodze, która sprawia, że ta strefa prezentuje się naprawdę oryginalnie. Myśląc o projekcie swojego domu, koniecznie zastanówcie się nad skorzystaniem z pomysłu naszych fachowców.

9. Nietypowa wycieraczka

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Pop Arq

Korytarz jest miejscem, w którym koniecznie powinna znaleźć się wycieraczka. Zamiast decydować się na standardowe modele polecamy Wam zainwestować w te o ciekawym kształcie. Dzięki nim cała przestrzeń zyska nieszablonowego szyku.

10. Wieszak

Wszystkie płaszcze i kurtki powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach. Z tego względu w przestrzeni korytarza nie powinno zabraknąć specjalnego wieszaka. Model wybrany przez naszych architektów jest niezwykle funkcjonalny i estetyczny.

11. Retro meble

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Equipe Ceramicas
Equipe Ceramicas

Caprice Cream, DECO Loop Pastel 20x20

Equipe Ceramicas

Jeżeli chcielibyście zaaranżować swój korytarz tak, by wyglądał bardzo stylowo, nie zawsze musicie inwestować w niego ogromną ilość środków. Bardzo ciekawym pomysłem jest wprowadzenie do tej strefy retro mebli, których odnowieniem możecie zająć się sami, oszczędzając przy tym całkiem niezłą sumę.

12. Rośliny w wersji maxi

Nie od dziś wiadomo, że rośliny pozytywnie działają na nasz układ nerwowy. Z tego względu warto umieścić je we wnętrzu swojego domu. W przypadku tej aranżacji nasi fachowcy pokusili się o naprawdę duży gatunek, który sprawia, że ta strefa roztacza wokół siebie pozytywną aurę.

13. Zdjęcia

Ściany znajdujące się w przestrzeni Waszego korytarza to powierzchnia, która doskonale posłuży wyeksponowaniu wszystkich Waszych rodzinnych zdjęć z podróży. Nasi profesjonaliści zamiast wieszać ramki, postanowili stworzyć dla nich specjalne półeczki. To bardzo pomysłowe rozwiązanie.

14. Nowoczesna komoda

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez Equipe Ceramicas
Equipe Ceramicas

Rhombus Cream, Taupe, Green 14x24

Equipe Ceramicas

W przestrzeni korytarza możecie również pokusić się o umieszczenie średniej wielkości komody. Niewątpliwie przyda się ona do przechowywania środków do pielęgnacji obuwia, czy też innych akcesoriów niezbędnych w przestrzeni korytarza.

15. Lampa

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Versat

Do przestrzeni korytarza warto wprowadzić również odpowiednie oświetlenie. Dzięki temu również po zmroku będziecie mogli komfortowo korzystać z tej strefy. Zobaczcie, jaką stylową lampę umieścili tutaj nasi eksperci. Jej złoty kolor doskonale komponuje się z bielą ścian.

Szukacie innych pomysłowych aranżacji? Sprawdźcie koniecznie:

Taki dom to marzenie!

Co Waszym zdaniem powinno obowiązkowo znaleźć się w przestrzeni korytarza?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu