Projekty,  Domy zaprojektowane przez Архитектурное бюро Лены Гординой

Przed i po, czyli historia brzydkiego kaczątka, które stało się łabędziem

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Pewnego razu do pewnego biura architektonicznego przyszło młode małżeństwo z córką. Ich największym marzeniem było posiadanie domu nowoczesnego i przestronnego, na miarę XXI wieku. Niestety, posiadali jedynie starą, wiejską, babciną chatę. Na szczęście nie ma rzeczy niemożliwych i dzięki wysiłkowi grupy ludzi marzenie rodziny zostało spełnione. Całkowita powierzchnia do zagospodarowania wynosiła nieco ponad 400 metrów kwadratowych. Osiem salonów, 18-metrowa kuchnia i wysokie sufity praktycznie w każdym z pomieszczeń (pomiędzy 2,6 a 3,6 metra) na pewno nie sprzyjały inicjatywie, jednak jej nie wykluczały. Tylko spójrzcie na efekty!

Przed: piętrowa i nierzucająca się w oczy chata

Jak widać na pierwszy rzut oka, prezentowany obiekt od dawna nie był poddawany żadnym remontom ani renowacjom, w wyniku których wzbogacił się niegdyś o strych i inne przybudówki. Nasi architekci zdecydowali się jednak na rezygnację i rozbiórkę wszelkich „dodatków”, gdyż nie należały one do najstabilniejszych. Pozostawiono jedynie „serce domu”. Jak sami fachowcy zawsze zgodnie przyznają, prośby i życzenia klientów nierzadko okazują się prawdziwymi wyzwaniami. Tak było również i w tym przypadku. Właściciele obiektu zażyczyli sobie, aby niegdyś wiejską chatę przerobić na rezydencję iście imprezową, bo przewidzianą aż na 30 osób!

Przed: warunki wyjściowe

Architekci homify chyba nigdy nie przestaną nas pozytywnie zaskakiwać! Dla nich praca jest nie tylko zawodem, ale przede wszystkim powołaniem! Dzięki nim nasz świat staje się lepszy i piękniejszy, bo zyskuje cudowne obiekty. Biuro architektoniczne Leny Gordiny, specjalizujące się w architekturze progresywnej i stylu nowoczesnym, z sukcesami funkcjonuje już od 15 lat i może poszczycić się realizacjami m.in. na terenie Niemiec, Rosji, czy nawet Grecji. Spójrzmy, co uczynili z naszym ponad 60-letnim obiektem!

Po: innowacyjność

W wyniku transformacji prezentowany obiekt zmienił się nie do poznania! Aż zapiera dech w piersiach! Co więcej, taki innowacyjny budynek nie kosztował fortuny i pozostawił znaczne sumy w portfelach właścicieli, które przeznaczyli oni na drobne wykończenia i personalizację wnętrza. Całkowity koszt inwestycji oszacowano na około 500 tysięcy złotych.

Po: nowy układ

Jeżeli chodzi o parter, wnioskując na podstawie załączonego planu, układ prawego, dolnego rogu nie zmienił się znacząco. Dostępne tam wcześniej pomieszczenia zaaranżowano na sypialnie i kuchnię. Metamorfoza na parterze objęła przede wszystkim tę część, którą na planie możemy określić jako „górna”.

Na piętrze znajdują się dodatkowe dwie sypialnie (na parterze są cztery), salon, łazienka, trzy balkony. Jednocześnie w obiekcie może przebywać i nocować do 30 osób, w tym 12 dzieci.

Po: widok z boku

Duże, panoramiczne okna zapewniają, że wnętrze obiektu jest zawsze dobrze oświetlone. Dom posiada spadzisty dach nowego typu, idealny dla klimatów z intensywnymi opadami śniegu. Ogólnie, całość zaprojektowano z myślą o klimatach zimnych. Oszczędność energii osiągnięto dzięki: małej (kompaktowej) powierzchni zewnętrznej budynku, aerodynamicznej formie obiektu, południowej orientacji głównych pomieszczeń, wykorzystaniu specjalnych i przyjaznych dla środowiska materiałów budulcowych i dekoracyjnych, niskiemu współczynnikowi przewodności cieplnej budynku, sztucznemu oświetlenie typu LED, licznikowi oszczędzania energii, zintegrowanym elementom systemu tzw. „inteligentnego dom” („SMART dom”), regulującym sztuczne światło i zaciemnienie w zależności od pory dnia. W wyniku metamorfozy obiekt bezapelacyjnie zyskał nowe oblicze i na pewno przez długie lata będzie służył i cieszył sobą domowników!

A Wy co sądzicie o tej metamorfozie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu