Projekty,  Ogród zaprojektowane przez wilhelmi   garten- und landschaftsarchitektur

Ogrodowe upodobania Polaków

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Ogród jest lustrem naszego domowego życia, przestrzenią która odbija i uwidacznia nasze preferencje oraz pragnienia. Jest powierzchnią między domowym zaciszem a światem zewnętrznym. W dzisiejszych czasach traktujemy go jak dodatkowe pomieszczenie, które służy nam za letni salon. Cudownie jest wypoczywać i relaksować się na łonie natury. Ale czy zawsze tak było? 

W Polsce moda na ogrodnictwo wybuchła w latach 90, kiedy zaczęliśmy częste podróże do innych krajów, gdzie podglądaliśmy przydomowe działki, które były zaplanowane z tą samą starannością co reszta domu. Powoli zaczęliśmy wyciągać wnioski i zarażać się modą na piękne ogrody. 

Dziś, my Polacy, uwielbiamy wypoczywać na świeżym powietrzu, kochamy zieleń, piękne rośliny i małą architekturę ogrodową.Czytamy fachową prasę, inspirujemy się zdjęciami pięknych roślin znalezionymi w internecie i mamy sporą wiedzę na temat aranżacji ogrodów. Świadczy o tym Wasze zainteresowanie publikowanymi przez nas katalogami inspiracji! 

Dziś postanowiliśmy zastanowić się nad tym jakie ogrody kochają Polacy, co im się podoba, do czego dążą, co chcą osiągnąć i wreszcie co jest modne w 2017 roku w dziedzinie ogrodnictwa. Jeśli ten temat jest Wam bliski, koniecznie zostańcie z nami! 

W stylu dzikiej łąki

Ogrody w stylu łąki to obecnie mocny trend, widoczny w wielu polskich ogrodach. Przytulna, sielska konwencja jest nam niezwykle bliska. Ekologia powoli opanowuje różne dziedziny życia – i bardzo dobrze. Moda na nią jest niezwykle pożyteczna i dobroczynna dlatego opanowała także dziedzinę ogrodnictwa. Taki ogród w stylu łąki rządzi się swoimi prawami, nie wymaga drogich roślin sprowadzanych z różnych zakątków świata, wprost przeciwnie: doskonale sprawdzi się w nim lokalna roślinność, która jest dostosowana do ekosystemu dlatego świetnie znosi panujące w danym obszarze warunki pogodowe. Taki ogród wymaga dużo mniej pracy niż klasyczny ogród kwiatowy. 

Ogród kwiatowy

Kochamy takie ogrody, bo oferują nam coś bardzo ważnego: sezonowa zmienność, zaskakujące przeobrażenia ogrodu powodowane przez wyrastające w ciągu kilku dni i gwałtownie rozwijające się rośliny, zmiany w kompozycji. Kolorowa rabatka kwiatowa obfituje w niespodzianki, jakie niesie każdy dzień. I do tego wszystkiego rewia kolorów, wypełniających ogród. Takie ogrody zawsze będą bardzo popularne wśród prawdziwych miłośników ogrodnictwa… tych, którzy nie boją się związanej z tym pracy. 

Nowoczesny

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez dirlenbach - garten mit stil
dirlenbach – garten mit stil

Der Sonnensitzplatz in der Dämmerung

dirlenbach - garten mit stil

Często, w opozycji do kwiatowych kompozycji widzimy proste nowoczesne ogrody. Obszary, w których centralne miejsce zajmuje trawnik, a wokół niego rosną tylko iglaki, powstają często dlatego, że brakuje nam czasu i sił na pielęgnację innych roślin. Takiemu ogrodowi nie trzeba będzie poświęcać tak dużo uwagi, bo nie wymaga ani wiosennego sadzenia kwiatów, ani grabienia jesienią liści. Aby był ciekawy i oryginalny warto zadbać o wprowadzenie intrygującej geometrii np. w postaci ładnie przyciętych roślin formowanych – najlepiej wybrać gatunki zimozielone. 

Warzywny

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Carla Wilhelm
Carla Wilhelm

Moestuinieren op de m2

Carla Wilhelm

Wróćmy jeszcze do naszego zamiłowania do korzeni, które spotyka się z wszechobecnym trendem ekologicznym. Zdrowe odżywianie stało się ważnym elementem codziennego życia. Patrzymy na to, co ląduje w naszym garnku i na talerzu dlatego czasy swojej świetności przeżywają ponownie ogródki warzywne. Na domowe potrzeby wystarczą niewielkie grządki poszczególnych warzyw czy ziół. Przemyślana kompozycja warzywnika pozwoli maksymalnie wykorzystać nieduże poletko. Wybór warzyw do ogrodu jest bardzo duży, ale jeśli nie macie dużego doświadczenia w pracach ogrodniczych, warto wybrać takie rośliny, których uprawa nie będzie trudna.

Jak stworzyć coś takiego u siebie w ogrodzie? Przeczytacie tutaj: Zmień swój mały ogródek w mini farmę!

Minimalistyczny

nowoczesne podejście do ogrodu: styl , w kategorii Ogród zaprojektowany przez Centrum Ogrodnicze GardenPol
Centrum Ogrodnicze GardenPol

nowoczesne podejście do ogrodu

Centrum Ogrodnicze GardenPol

Minimalistyczne wnętrza pokochaliśmy już parę dobrych lat temu, teraz przyszła pora na takie ogrody. Prostota, spokój, subtelność, symbolika i elegancja – takie właśnie są ogrody minimalistyczne. Doskonale wyrażają one nastrój naszych czasów, są nowoczesne, często powiązane z najnowszą technologią, starannie zaprojektowane przez architekta krajobrazu. Stanowią doskonałą oazę spokoju i harmonii, tak potrzebną w dzisiejszym, zagonionym świecie. Spokój i skromność założeń minimalistycznych to zapewne wpływ ogrodów Dalekiego Wschodu, które są kopiowane w Polsce także pod inną postacią…  

Azjatycki

W aranżacji ogrodowych w stylu dalekowschodnim niezwykle istotna jest harmonia, która staje się przewodnią cechą. My, Polacy, interpretujemy ten styl trochę z przymrużeniem oka, nie dosłownie, co jest całkowicie oczywiste, gdyż nasze warunki klimatyczne nie pozwalają na dosłowną interpretację. Ważną rolę w takich ogrodach odgrywa przepełniona tajemniczością symbolika płynnie zmieniających się struktur oraz form takich jak ostre krawędzie kamieni i delikatna zieleń liści. Taki ogród jest zazwyczaj zaprojektowany tak, by był praktyczny i nie wymagał zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych oraz gwarantował relaks i odpoczynek.

Który trend jest najbliższy Waszemu sercu? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu