Nie oceniaj książki po okładce! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nie oceniaj książki po okładce!

Wirginia Nieckarz Wirginia Nieckarz
Minimalistyczne domy od paolo carlesso architetto Minimalistyczny
Loading admin actions …

Dzisiejszą podróż odbędziemy do niewielkiej miejscowości znajdującej się w północnym rejonie Włoch, gdzie architekci ze studia Paolo Carlesso Architetto mieszczącego się w Tradate, byli odpowiedzialni za zaprojektowanie ekologicznego i ekonomicznego domu jednorodzinnego. Projektując dom starano się ująć historię tego szczególnego miejsca, nawiązać do panującej w tym obszarze architektury wiejskiej oraz nie podążać za współczesną ekspansją urbanistyczną. Głównym założeniem projektu było wykorzystanie takich materiałów i technik budowlanych, które są trwałe, ekonomiczne i wymagają minimalnego nakładu pracy.

Już na wstępie zdradzimy wam, że projekt spełnił wszystkie wyznaczone cele i stał się idealnym domem dla szczęśliwej rodziny!

Bunkier

Tak prezentuje się on w momencie, gdy wszystkie okiennice są szczelnie zamknięte. Udając się w kierunku jego drzwi wejściowych zauważyć można jedynie mały kwadratowy prześwit w drzwiach, przez który dociera do naszych oczu światło dochodzące z jego wnętrza, utwierdzające nas w przekonaniu, że jednak ktoś jest obecny w domu. Tak odgrodzony od świata dom przywodzi na myśl niemalże bunkier, w którym mieszkańcy są bezpiecznie ukryci. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom, właściciele na ogół nie zamykają okiennic w ten sposób, a sam dom jest bardziej otwarty na świat niż przypuszczacie!

Niespodzianka!

A nie mówiliśmy? Kolejne zdjęcie demonstruje nam jak wygląda frontalna część domu po całkowitym otwarciu jego okiennic i trzeba przyznać, że otwarte okiennice pięknie zdobią ściany budynku dzięki swej drewnianej konstrukcji. W tym momencie nasze wcześniejsze skojarzenie z twierdzą odchodzi w zapomnienie.

Na strukturę wewnętrzną budynku składa się stalowa rama, natomiast jego zewnętrza część to wentylowana elewacja wykonana z ekologicznych płyt włóknisto-cementowych.

Otwartość

Od strony ogrodu dom jest efektownie połączony z otoczeniem zewnętrznym za pomocą licznych przeszkleń w formie wysokich okien oraz przeszklonych drzwi, którymi można wyjść na taras. Ciemne drewniane zabudowy drzwi i okien na parterze dodają posiadłości unikatowego charakteru i równocześnie są świetnym sposobem na dopasowanie domu do otaczającego go środowiska naturalnego.

Brak granic

Ujęcie na wnętrze tego zadziwiającego domu wskazuje na to, że jest ono niezwykle przestronne i otwarte. Zastosowano w nim minimalną ilość ścianek, a ściany pokryto białą farbą, dzięki czemu wnętrze jest wspaniale wypełnione naturalnym światłem, rozjaśnione i bardzo pozytywne. Jego aranżacja zdaje się być wykonana w zgodzie z naturą, występuje w niej wiele drewna, kwiatów i naturalnych materiałów. Żywsze kolory postanowiono wprowadzić do domu za pomocą drobnych akcentów i dekoracji.

Drewna nigdy dość!

Widoczna na zdjęciu sypialnia jest świetnym przykładem na to, że drewna nigdy nie jest za wiele! Nawet jeśli wykonamy w drewnie podłogę, ściany i sufit to nie odczuwa się jego przesytu a pomieszczenie prezentuje się po prostu przytulnie. Drewno we wnętrzu od zawsze jest postrzegane jako niezbędny element domowego ciepła. Co powinniście wiedzieć na temat tego projektu to to, że większość jego konstrukcji została samodzielnie zbudowana, za wyjątkiem fundamentów oraz instalacji ścian obwodowych. Z kolei drewniane panele wykorzystane m.in. na ścianach, są panelami zatrzaskowymi, które łączy się na zatrzask bez użycia kleju.

Prawdziwe gniazdko

Biel i drewno to ponadczasowa kombinacja, która zawsze bez względu na wszystko, dobrze się prezentuje. Choć dom został urządzony w minimalistycznym stylu, to dostrzec w nim można również elementy innych stylów np. odrobinę rustykalności czy stylu skandynawskiego. Choć jego wnętrze nie zostało jeszcze w pełni wykończone, dom ten już na tę chwilę stanowi fantastyczną przestrzeń mieszkalną, którą z pewnością pokochali nie tylko dorośli, ale także dzieci.

Nie macie dość? Zatem sprawdźcie także: Domek na wsi w nowoczesnym stylu!

Wiejskie życie

Spoglądając z dala na otaczający dom krajobraz ma się wrażenie, że zatrzymał się tu czas. Życie w takich warunkach odbywa się na zupełnie innym poziomie niż życie miejskie, tutaj panuje cisza i spokój, nie ma mowy o gonitwie i zgiełku. Dzisiejszy projekt nie należy do tradycyjnych, od razu można zauważyć, że dom ten jest  nieco inny niż pozostałe domy w okolicy, jednakże dzięki swojemu designowi wciąż harmonijnie wpisuje się on w wiejskie otoczenie.

Jak podoba Wam się wnętrze tego domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu