Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Traço Magenta - Design de Interiores

7 błędów, które psują pierwsze, dobre wrażenie już na wejściu

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Strefa wejściowa do domu jest wyjątkowym miejscem – jest to nie tylko jeden z najbardziej widocznych obszarów domu, ale także przestrzeń, w której ludzie witają się i żegnają. W aspekcie dekoracyjnym, zdarza się, że popełniamy pewne błędy, które sprawiają, że ten konkretny obszar nie spełnia prawidłowo swoich funkcji lub prezentuje się nieciekawie.

Co gorsza, jesteśmy niemalże pewni, że większość z nas popełniła te grzechy aranżacyjne, a przynajmniej jeden z nich! Sprawdźcie koniecznie, czy i Wy należycie do tej grupy. Poniżej zebraliśmy 7 dekoracyjnych potyczek, których koniecznie należy unikać aby Wasz hall był miejscem zachęcającym i eleganckim. Sprawdźcie!  

1. Słabe oświetlenie

To grzech numer 1, bardzo powszechny i niezwykle negatywnie wpływający na ogólne wrażenie: nieodpowiednie oświetlenie. Czynnik ten może znacząco odjąć punkty, jeśli chodzi o ocenę wystroju i funkcjonalności domu. Hall wejściowy jest pierwszą rzeczą, którą widzimy wchodząc do domu, a ciemność lub słabe oświetlenie sprawi, że ani my, ani nasi goście nie dostrzegą nic, łącznie ze swoimi butami. Starajcie się inwestować w światła, które pomogą utrzymać tę przestrzeń w przyjemnej atmosferze: światła punktowe, reflektory czy podwieszony sufit.

2. Ciemne kolory

W myśl zasady czarny wyszczupla, ciemne kolory wydają się kurczyć przestrzeń; Jeśli zdecydujecie się na paletę mocnych i ciemnych barw, z pewnością ta przestrzeń zostanie zredukowana wizualnie. Takie kolory sprawiają także, że miejsce wygląda mrocznie i szaro, więc jeśli do tego nie macie odpowiedniego oświetlenia, niechcący wywołacie wrażenie dyskomfortu, a Wasi goście będą chcieli szybko uciekać. Starajcie się wybierać, do strefy wejściowej, raczej neutralne kolory z jaśniejszej palety, które rozświetlają przestrzeń i sprawiają, że wygląda na większą.

3. Duże meble

Wielkie meble pochłaniają naprawdę dużo przestrzeni, co jest istotne zwłaszcza wtedy, gdy mamy małe wejście. Zajmują zbyt dużo miejsca i robią wrażenie przyciężkawych. Zawsze przypominamy Wam, że rozmiar mebla warto wybierać proporcjonalnie do wielkości przestrzeni. Spróbujcie wybrać kilka małych mebli, dobranych idealnie do Waszych potrzeb. 

Dekoratorzy zalecają, aby unikać krzeseł, foteli i stolików wejściowych, które są zbyt duże lub zbyt ciężkie. Jeśli macie rośliny, to także nie przesadźcie z ich ilością w tym obszarze. Ta część domu powinna być tak przestronna i lekka, jak to tylko możliwe.

4. Zła organizacja przestrzeni

Zanim udekorujecie korytarz z pomocą akcesoriów i dodatków, musicie dokładnie zaplanować jego układ funkcjonalny, obejmujący ergonomiczne meble i niezbędne elementy. Najistotniejsza jest tutaj kwestia zachowania wolnego miejsca, nie może być ciasno i niewygodnie. Chcemy, aby była to inteligentna i dobrze zorganizowana przestrzeń!

5. Kiepskie, niesolidne drzwi

MIESZKANIE : styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez IMPAST
IMPAST

MIESZKANIE

IMPAST

Drzwi są jednym z kluczowych symboli domu, zwłaszcza jeśli mowa o tych wejściowych, więc nie możemy tego zaniedbywać. Jeśli cały dom jest doskonały, ale drzwi są uszkodzone, schodzi z nich farba lub są kiepskiej jakości to niestety cały urok pryśnie. Jak wszyscy wiemy, pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a w przypadku domu zaczyna się ono właśnie od drzwi wejściowych. 

6. Brak potrzebych mebli

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Dyer-Smith Frey
Dyer-Smith Frey

Penthouse, Zurich

Dyer-Smith Frey

Nie ma nic gorszego niż posiadanie mało użytecznych mebli w miejscu, które wymaga wielofunkcyjności. To trochę tak jak z tymi zbyt dużymi meblami. Strefa wejściowa zwykle nie jest duża, a musi spełniać konkretne funkcje dlatego, aby była wygodna, nie może w niej zabraknąć wieszaka na ubrania, półki na szaliki, kapelusze, miejsca na buty, ewentualnie pufy na której można usiąść zakładając obuwie. Przydadzą się także lustro oraz haczyki na klucze. 

Nie chodzi o wypełnienie wejścia meblami, ale o wstawienie tam tych egzemplarzy, które czynią życie prostszym.

7. Zaniedbane rośliny

W ogóle nie jest dobrze mieć zaniedbane rośliny w swoim mieszkaniu czy domu. Przecież ich zadaniem jest, między innymi dekorowanie wnętrza, a nie jego szpecenie. Absolutnie podsuszone, nieatrakcyjne rośliny nie mogą witać gości w hallu! Kwestia jest równie ważna jeśli chodzi o cięte kwiaty co o żywą zieleń. Jeśli macie rośliny przy wejściu, poświęćcie im szczególną uwagę i często upewniajcie się, że są świeże i zdrowe. Jeśli takie będą z pewnością zachwycą Waszych gości.

Jeśli nie macie tak zwanej ręki do kwiatów przedstawiamy Wam bardzo łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji, a zarazem niezwykle efektowne i modne rośliny: Rośliny domowe odporne na wszystko!

Jak sprawa wygląda u Was? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu