Niezwykłe życie w kontenerze! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Niezwykłe życie w kontenerze!

Wirginia Nieckarz Wirginia Nieckarz
Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Co myślicie na temat domów z kontenerów? W ostatnich latach dość sporo się słyszy na ich temat, wiele architektów z całego świata przeprowadziło szereg eksperymentów projektując domy modułowe, które składają się z połączonych metalowych kontenerów, służących pierwotnie do przewożenia towarów. W świadomości wielu ludzi domy-kontenery kojarzą się z tzw. barakami, puszkami, które zamieszkują osoby znajdujące się w ciężkiej sytuacji materialnej lub żyjące w slumsach. Co więcej, wciąż wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić życia na dłuższą metę w takim właśnie „budynku”. Jednak jak dowodzą architekci, dzisiejsze kontenery mieszkalne to zupełnie inna bajka. Ich konstrukcja jest nowoczesna, trwała i wyposażona we wszelkie funkcjonalne i bezpieczne instalacje. Podobnie jak inne typy zabudowań, kontenery dzięki swej budowie spełniają najważniejsze funkcje: oddzielają wnętrze domu od świata zewnętrznego oraz zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom. Musicie przyznać, że już sam ich kształt idealnie nadaje się na konstrukcję domu. Koreańskie studio architektoniczne specjalizuje się właśnie w projektowaniu oryginalnych i nowoczesnych domów zbudowanych z kontenerów, jednym z nich jest dwupiętrowy dom jednorodzinny, który chcielibyśmy wam dziś przedstawić. Zatem do dzieła!

Dom w pigułce

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Współczesne domy z kontenerów przyjmują przeróżne rozmiary oraz formę, można odnaleźć konstrukcje całkiem proste, składające się z pojedynczego kontenera, po złożone i wyszukane, które powstały w wyniku połączenia kilku z nich. W dzisiejszych czasach uważa się kontenery za ekonomiczną i praktyczną alternatywę dla tradycyjnych domów, gwarantują one znaczną redukcję kosztów oraz o wiele krótszy czas montażu, a tym samym ukończenia domu – czasem taki dom można postawić w zaledwie kilka dni!

Dom, który dzisiaj zwiedzamy nazwano „Tteurak” i jest on doskonałym przykładem na to, że dom-kontener może nie tylko się ciekawie i estetycznie prezentować, ale także zapewniać komfortowe warunki mieszkalne całej rodzinie. Jak na dom stworzony z kontenerów prezentuje się on nadzwyczaj elegancko, jego czarny kolor został przełamany jedynie białymi drzwiami i ramami okien oraz neonowo zieloną wstawką widoczną m.in. na piętrze. Taki dobór kolorów świadczy o jego nowoczesności. Architekci nie zapomnieli także o utworzeniu zadaszonego tarasu, na którym może m.in. zjeść posiłki na świeżym powietrzu.

Design

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Taka rzadko spotykana posiadłość wyraźnie wyróżnia się na tle otaczającego ją krajobrazu, dostrzec można ją już z daleka. Na trójwymiarową formę domu składają się prostokątne bloki, część z nich tworzy parter, na którym ułożono pojedynczy kontener tworząc tym samym dodatkowe piętro. We wnętrzu zadbano o odpowiednią komunikację pomiędzy każdą z przestrzeni mieszkalnych, jak się za chwilę przekonacie, nie ma mowy o poczuciu ciasnoty czy też ograniczenia, które przychodzą na myśl w momencie, gdy próbujemy sobie wyobrazić mieszkanie w kontenerze. Białe filary podtrzymujące wyższy poziom domu zostały wymyślnie ułożone w kształt litery „V”. To właśnie dzięki tym drobnym szczegółom i przemyślanej kolorystyce dom nabrał swoistej oryginalności i z pewnością wzbudza spore zaciekawienie w okolicy.

Dla małych i dużych

Nowoczesna jadalnia od homify Nowoczesny

Choć z tej perspektywy mogłoby się zdawać, że znajdujemy się już we wnętrzu domu, to zdjęcie to prezentuje wciąż otoczenie zewnętrzne domu. Poza zadaszonym tarasem dla rodziców, zorganizowano także zadaszony podest dla młodszego pokolenia, gdzie dzieci mogą się swobodnie bawić na świeżym powietrzu nawet podczas gorszej pogody bez obawy o zmoknięcie czy ubrudzenie się błotem. Jest to jedna z dwóch części domu, na ścianie której dominuje wcześniej wspomniana żywa barwa, sprawia ona, że kącik zabaw dla dzieci nie jest zbyt ciemny i ponury.

Na wziesieniu

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Tuż nad wcześniejszym kącikiem dla najmłodszych znajduje się druga część kolorowej elewacji domu. Tym razem mamy możliwość zwiedzenia ogromnego balkonu, z którego rozciąga się panoramiczny widok na każdą stronę świata. Można powiedzieć, że piętro zostało w pełni zadedykowane młodszemu pokoleniu, znajduje się na nim przestronny korytarz, z którego drzwi prowadzą do łazienki oraz dwóch pokoi dziecięcych o jednakowym metrażu.

Kuchnia

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

Biorąc pod uwagę, że jest to dom-kontener, jest on niesamowicie przestronny i posiada wiele pokoi. Na parterze mieści się kuchnia, jadalnia, salon, łazienka, toaleta, sypialnia oraz garderoba. Kuchnia w kształcie „U” optymalnie wykorzystuje daną jej przestrzeń. Została urządzona w stylu minimalistycznym, białe proste meble ciekawie kontrastują na tle szarej ściany, która swoim wzorem przypomina cegłę. Jest ona bardzo dobrze oświetlona białym światłem, które stwarza znakomite warunki do wieczornego gotowania. Pozostałe widoczne oświetlenie różni się od tego w kuchni, wiszące czarne klosze lamp są dość masywne i zapewniają przytłumione, bardziej nastrojowe oświetlenie.

Pnąc się w górę

Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od homify Nowoczesny

Na piętro prowadzą czarne schody, których prostota nawiązuje do prostych linii, formy i kolorystyki kontenera.  Czarne balustrady i konstrukcja schodów w połączeniu z eleganckimi drewnianymi stopniami wyraźnie wyróżniają się na białym tle ścian. Balustrada schodów zostaje kontynuowana na piętrze w postaci barierek gwarantujących bezpieczeństwo domownikom.

Moc przeszkleń

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Jak już pewnie zauważyliście w całym wnętrzu tego domu kontenera dominującym kolorem jest biel. Odnaleźć ją można na ścianach, sufitach i części umeblowań, natomiast pozostałe elementy, takie jak podłoga czy dodatki, występują z reguły w jasnych odcieniach. Zastosowanie bieli i jasnych kolorów we wnętrzu poza estetyczną funkcją jest również bardzo praktycznym rozwiązaniem, jak wiadomo, biel sprawia, że pomieszczenia od razu stają się jaśniejsze, a tym samym optycznie powiększone. Dodatkowo efekt ten potęguje duża ilość zamontowanych przeszkleń, dzięki którym pokoje są zalane naturalnym światłem a mieszkańcy mogą podziwiać z wnętrza domu piękne widoki rozciągające się za oknami.

Jeśli spodobał się wam pomysł domu z kontenera, to sprawdźcie inny projekt tego rodzaju: Najdziwniejszy dom świata!

I jak się Wam podoba ten projekt?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu