Projekty,  Salon zaprojektowane przez JE-ARCHITECTEN

Nowoczesny dom w rustykalnym klimacie

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Życie na wsi to opcja, na którą decyduje się coraz więcej młodych ludzi. Wymarzony dom na prowincji swoim stylem czerpie zatem garściami z estetyki country, co nie oznacza jednak, że w jego projekcie rezygnuje się z wygód i udogodnień współczesności.

Dom, który pokażemy Wam w tym Katalogu Inspiracji, świetnie łączy elementy architektury nowoczesnej i rustykalnej. Obejrzyjcie najlepsze zdjęcia już zrealizowanego projektu!

Od strony ogrodu

Zacznijmy od strony ogrodu, który łączy się z wnętrzem domu za pomocą drewnianego tarasu. Jest to obszar o prostym, rustykalnym designie, któremu nie brak jednak funkcjonalności. Stworzono tutaj dwa osobne miejsca do siedzenia- jedno wyposażone w masywne ławki z drewna, a drugie, na platformie, w urocze meble w stylu country. Widać, że dla właścicieli możliwość spędzania czasu na zewnątrz jest niezwykle istotna.

Fasada w stylu wiejskim

Drewno pokrywające fasadę domu pomalowano na czarno, co jest ciekawym sposobem na unowocześnienie domu o wiejskim charakterze. Czerń świetnie kontrastuje z białymi framugami okien i drzwi oraz białym obramowaniem dachu.

Wnętrza

Wnętrza domu to udana kombinacja wpływów nowoczesnego designu i elementów tradycyjnej architektury wnętrz. Białe ściany świetnie łączą się z eleganckimi drewnianymi podłogami- rozwiązanie klasyczne, ale niezawodne. Na tym neutralnym tle doskonale prezentują się elementy wyposażenia zarówno w stylu shabby chic- chociażby stolik kawowy czy komoda- jak i te bardziej nowoczesne- fotele i kanapa.

Klimatyczny dom

Od strony ulicy dom prezentuje się uroczo. Swój wyjątkowy wygląd zawdzięcza zwłaszcza kontrastowej fasadzie oraz formie bryły. Na następnym zdjęciu możecie podziwiać go z oddali.

Z perspektywy

Z tej perspektywy widać, że bryła domu jest nieco bardziej oryginalna, niż można się tego było spodziewać. Choć ma dwuspadowy dach, to jednak jego połacie mają różną długość, zaburzając wrażenie idealnej symetrii. Dodatkowego uroku budynkowi nadaje ciemnobrązowa dachówka pokrywająca dach, a także skromny ogródek frontowy.

Strefa wejścia

Na koniec przyjrzyjmy się pomysłowej strefie wejścia. Niewielki dziedziniec to nie tylko miejsce, w  którym umieszczono drzwi wejściowe, ale także pomysłowy garaż na rowery- jest to zrozumiałe, gdyż dom znajduje się na holenderskiej prowincji. Miejsce to udekorowano także zielenią- roślinami doniczkowymi i pnączami. Wiosną i latem obszar ten z pewnością wygląda inaczej- o wiele bardziej kolorowo!

Inny ciekawy projekt domu w stylu wiejskim obejrzycie tutaj.

Co myślicie o czarnych fasadach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu