Nowoczesny dom w naprawdę dobrym stylu!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesny dom w naprawdę dobrym stylu!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od 2architecten Nowoczesny
Loading admin actions …

Niecodziennie spotyka się domy, które same sobie są ogrodzeniem. Co mamy na myśli? Już zaraz się przekonacie, kiedy zaprezentujemy Wam niecodzienny budynek z Eindhoven. Chociaż wiele rezydencji przybiera formy prostopadłościanów, tak jesteśmy pewni, że ten Was całkowicie zaskoczy! Za projekt odpowiada holenderskie studio architektury 2architekten. Dwa w ich nawie to nie tylko odniesienie do liczby partnerów, ale do podwójnego spojrzenia, które chcą oni w swojej pracowni praktykować. Zależy im z jednej strony na spełnianiu marzeń i fantazji klientów, a z drugiej na zaproponowaniu realistycznych sposobów na wprowadzenie ich w życie. Są kreatywnymi, innowacyjnymi realistami.

Jak objawia się to w ich projektach? Przekonamy się na przykładzie Rezydencji PMTJ. Zdradzimy, że będzie to prawdziwa gratka dla wielbicieli stylu nowoczesnego tak w architekturze jak i w wystroju wnętrz. Czas na podróż do Holandii!

Neutralna bryła

Dom, na który właśnie patrzymy, mógłby spokojnie pełnić inne funkcje, na przykład okazać się budynkiem biurowym. Sugeruje to zwłaszcza brak ogrodzenia, w domach prywatnych mieszkańcy raczej strzegą swojej prywatności za wszelką cenę. W tym przypadku jednak nasi architekci nie chcieli tracić miejsca na niepotrzebne mury, skoro ściany samego budynku mogły spełnić ich funkcję. Tak powstał projekt dwóch prostopadłościanów. W mniejszym znalazło się wejście główne, natomiast większy zawiera w sobie dwa piętra, jego skali nie da się opisać inaczej niż 'monumentalna'!

Prywatny ogród

Mogliśmy zaobserwować, że podłużna fasada boczna od ulicy jest prawie całkowicie zamknięta. Inaczej mają się sprawy od strony ogrodu. Tutaj mury z ciemnej, eleganckiej cegły na piętrze otwarto długim panoramicznym oknem, gdzieniegdzie przerywanym oraz ogromnym przeszkleniem mniejszej fasady. Ciekawe rozwiązanie obserwujemy na parterze, jego ściany okazują się być taflami szkła! Do tego część piętra wydaje się unosić w powietrzu, stając się praktycznym zadaszeniem tarasu. Dzięki zastosowaniu murów budynku w charakterze ogrodzenia, mieszkańcy mogą cieszyć się większym prywatnym ogrodem. Na powyższym zdjęciu prezentuje się on znakomicie!

Jadalnia i taras

Jeśli mamy kuchnię, to obok musi znaleźć się jadalnia. Beżowe obicia krzeseł nawiązują do estetyki znanej z salonu. Przy długim stole z drewnianym blatem może zasiąść do posiłku sześć osób. Kiedy pogoda dopisuje, domownicy mogą także posilić się na znanym nam już doskonale tarasie, gdzie czekają na nich czarne meble rattanowe. Jak już wspominaliśmy ściany parteru są od strony ogrodu prawie całkowicie przeszklone, co zapewnia przyjemne widoki i wspaniałe doświetlenie wnętrza.

Salon od ulicy

Pamiętacie oryginalne okna przedzielone czarnymi pasami, widoczne od strony ulicy? Po wejściu do środka kierujemy nasze kroki do głównego modułu budynku i okazuje się, że rzeczone okna odpowiadają strefie salonu. To nietypowe rozwiązanie wiele mówi nam o charakterze mieszkańców, który nie chcą całkowicie chować się w prywatności domowego gniazda. Styl nowoczesny w aranżacji wnętrz to przede wszystkim neutralne kolory. W powyższym salonie dominuje beż wprowadzający atmosferę relaksu, jest to idealne miejsce na wypoczynek po ciężkim dniu.

Podział przestrzeni

Odwracamy się i okazuje się, że znajdujemy się w ogromnej przestrzeni otwartej – zajmuje ona cały parter wielkiego budynku! Salon od strefy kuchni oraz jadalni oddziela jedynie nowoczesny kominek, którego palenisko może cieszyć widoczne z obu stron. Ściany oraz sufit są białe, co powiększa optycznie i tak niemałą przestrzeń. Kontrastują z nimi ciemnoszare płytki. Z miejsca, w którym stoimy możemy udać się na piętro efektownymi drewnianymi schodami ażurowymi, zabudowanymi białą balustradą. 

Jeśli sami zastanawiacie się nad budową drewnianych schodów w Waszym domu, to koniecznie zajrzyjcie tutaj: Czy schody drewniane to najlepsza opcja do domu?

Kuchnia dla miłośników nowoczesności

W tej neutralnej kuchni zakocha się każdy miłośnik stylu nowoczesnego. Także tutaj królują neutralne kolory, tym razem to ciemne brązy frontów mebli oraz lśniąca stal i czarny marmur. Masywna wyspa to doskonały mebel do przechowywania oraz miejsce przygotowywania posiłków. Okap w formie prostopadłościanu prezentuje się niezwykle stylowo. Podoba nam się także przemyślane doświetlenie przestrzeni, otwarcie sufitu na ogromne przeszklenie. Kuchnia została wypełniona naturalnym światłem przy jednoczesnym zachowaniu pełnej prywatności.

Nowoczesny korytarz

Jednym z miejsc, które w tym domu najbardziej przypadły nam do gustu, jest ten oto szczyt schodów. Na piętrze są one zamknięte szklaną ścianą, co zapewnia bezpieczeństwo. Miękka, fioletowa wykładzina to z kolei gwarancja przytulności, od razu czujemy, ze przeszliśmy do strefy prywatnej. Najciekawsze jest jednak panoramiczne okno fasady, które okazuje się być podwójne. Pomiędzy jego taflami zaproponowano dekorację z kamyczków. Tak oryginalnego rozwiązania jeszcze nie widzieliśmy!

Prosta sypialnia

Fioletowa wykładzina kontynuuje swoją obecność na podłodze w sypialni głównej. Wchodzi z nią tutaj w dialog miękka narzuta na łóżko. Wystrój tego pomieszczenia jest niezwykle prosty, jakby właściciele nie chcieli, aby cokolwiek mogło zakłócić ich wypoczynek. Proste, białe stoliki nocne oraz metalowe lampki znajdują się po obu stronach łóżka.

Łazienka dla dwojga

Na koniec chcemy Wam jeszcze pokazać łazienkę pary domowników. Chyba każdy wie, jak wielkim ułatwieniem jest posiadanie dwóch umywalek. Tutaj podwojono także półki pod umywalką, lustra oraz miękkie dywaniki. Każdy ma tutaj swoją przestrzeń! Zabudowana płytkami wanna pozwala domownikom na zasłużony wypoczynek…

Co sądzicie o stylu nowoczesnym? Podoba Wam się jego neutralność czy wolicie bardziej ekstrawaganckie rozwiązania?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu