Dom dla każdego - niewielki, prosty, stylowy! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom dla każdego – niewielki, prosty, stylowy!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Minimalistyczna sypialnia od +studio moeve architekten bda Minimalistyczny
Loading admin actions …

Kiedy myślimy, że widzieliśmy już wszystko, nasi architekci po raz kolejny zaskakują, na nowo definiując prostotę bryły. Dom, który pokażemy Wam dzisiaj nie jest bowiem spektakularną rezydencją – to mały, drewniany bungalow. Wyróżnia się jednak uporządkowaniem przestrzeni, harmonią form. Za projekt odpowiada studio architektury z niemieckiego Darmstadt + moeve architekten bda, dla którego płynne łączenie pomieszczeń jest kwestią szczególnie istotną. 

Ten dom spodoba się każdemu, kto myśli o konstrukcji własnego bungalowu. Parterowe domy stają się coraz popularniejsze. Ich konstrukcja jest prostsza i szybsza, nie wymagają tak mocnych fundamentów jak domy jedno czy też kilkupiętrowe. Charakteryzuje je także jasne rozplanowanie pomieszczeń, nie może być inaczej, skoro przeważnie są one uporządkowane wzdłuż jednej osi. Bungalow to idealne rozwiązanie dla osoby starszej, mającej problemu z chodzeniem lub dla rodzin z małymi dziećmi. Nie ma tutaj schodów, które zawsze stanowią pewne zagrożenie. 

Czy bungalow jest dla Was? I co pomyślicie o nowej definicji prostoty zaproponowanej przez niemieckich architektów? Czas się o tym przekonać…

Jasna struktura

Dom, o którym będzie mowa został nazwany DreiRaumHaus. Nie oznacza to jednak, że są w nim tylko trzy pokoje, bowiem na dobrą sprawę pokoi nie ma tam wcale, o czym zaraz się przekonamy. Nazwa odnosi się do przejrzystej struktury bryły którą oparto na trzech prostopadłościanach. Zostały one ułożone wzdłuż jednej osi, dwa schowane w głębi, jeden wysunięty do przodu. Jako materiału użyto drewna, które sprawia, że w tym parterowym domu jeszcze silniej będziemy odczuwać kontakt z naturą.

Prywatny taras

Wspominana struktura sprawia, że na tyłach budynku powstał wewnętrzny taras, który wyłożono kostką brukową. Nie wykracza on poza linię murów, dopełniając geometryczną formę. Z tej perspektywy możemy docenić naprzemienne ułożenie drewnianych listew, raz jest ono poziome, raz pionowe, co wprowadza pewną dynamikę do statycznego projektu. Podobnie rzecz się ma z wąskimi, pionowymi drzwiami tarasowymi. Kontrastują one z poziomym charakterem całego budynku.

Główne wejście

Główne wejście do budynku znajduje się po prawej stronie od wysuniętego do przodu modułu. Po lewej stronie odpowiada mu mały taras, podobny do tego na tyłach domu. Przestrzeń przy wejściu się wyróżnia, ponieważ zaniechano tutaj surowości geometrii i posadzono zielone rośliny. Rabata została wysypana ciemnym żwirem, wprowadzono także kamienną ścieżkę. Roślinna dekoracja zwraca uwagę, dzięki czemu goście łatwo odnajdują wejście do wnętrza symetrycznej konstrukcji.

Białe korytarze… bez drzwi!

Mamy informację, która z pewnością Was zaskoczy. Oprócz drzwi wejściowych oraz przeszklonych drzwi na taras, w tym domu nie znajdziemy innych drzwi! Nie oznacza to jednak wcale, że pomieszczenia nie są od siebie pooddzielane i mamy do czynienia z ogromną przestrzenią otwartą. Trzy moduły bryły nie zachodzą jedna na drugą, łączy je jedynie ten korytarz. W efekcie podział na funkcjonalne strefy stał się intuicyjny.

Jasna jadalnia

Po przekroczeniu progu kierujemy się na prawo, gdzie swoje miejsce znalazła kuchnia z przestronną, jasną jadalnią. Okrągły stół idealnie wpisuje się w zbliżoną do sześcianu przestrzeń. Tak on jak i krzesła wykonane są z ciepłego drewna, które wprowadza do beżowo-białej jadalni przytulność i atmosferę rodzinnego spotkania.  To także doskonałe miejsce do podejmowania gości, chociaż w naszym bungalowie znalazł się oczywiście także salon. Znajduje się on wewnątrz innego modułu.

Sypialnia

Sypialnia to miejsce wypoczynku, dlatego też paleta barwna w tym pomieszczeniu powinna być stonowana, pomagająca nam się odprężyć. Pudrowo-fioletowe dekoracje idealnie współgrają z beżem ścian oraz wezgłowiem łóżka. Romantyczna fotografia na ścianie wprowadza nostalgiczną nutę. Nasz dzień w tym tak prostym lecz jednocześnie domowym bungalowie rozpocząć możemy od wyjścia na świeże powietrze, nasz prywatny taras już na nas czeka.

Bungalow to typ domu, który idealnie sprawdzi się dla starszej osoby. Brak tutaj męczących schodów, wszystko jest przejrzyście rozplanowane. Jeśli planujecie, gdzie zamieszkać na emeryturze lub chcecie pomóc starszym rodzicom, koniecznie sprawdźcie ten Katalog Inspiracji: Jak urządzić mieszkanie dla starszej osoby?

Potrafilibyście zrezygnować z drzwi w Waszych domach?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu