Nowoczesny ogród zimowy

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesny ogród zimowy

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Ogród zaprojektowane przez JE-ARCHITECTEN
Loading admin actions …

Ogród zimowy w postaci dobudówki to nie jest projekt, który można zrealizować w ciągu jednego dnia. Głównym jego założeniem jest powiększenie wnętrz domu i zyskanie dodatkowej przestrzeni mieszkaniowej. Ogród zimowy pozwala cieszyć się bliskością natury o każdej porze roku, bez konieczności faktycznego przebywania na zewnątrz. Zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z modelem przeszklonym. Taki właśnie obejrzycie w tym Katalogu Inspiracji!

Połączenie nowoczesności i tradycji

Dom, do którego dobudowano ogród zimowy, to z całą pewnością tradycyjny przykład architektury. W Holandii, gdzie stoi, bardzo często spotyka się domy wykonane z cegły. Materiał ten zaskakująco dobrze komponuje się w wielkoformatowymi przeszkleniami. Właśnie ze szkła zdecydowano się zbudować ogród zimowy, nadając mu niezwykle nowoczesny charakter.

Z bliska

Dobudówka jest niewielka, ale wystarczająco duża, aby urządzić w niej przytulny kącik z miejscami do siedzenia, lampką i stolikiem kawowym. Całkowicie przeszklone ściany pozwalają czuć się w niej niczym na łonie natury.

Kontrast

Projekt bazuje na niezwykle udanym kontraście pomiędzy klasyczną fasadą domu z cegły a szklanym sześcianem ogrodu zimowego.

Gra świateł

Jest coś niezwykle wyjątkowego w szklanych powierzchniach- wywołują one fantastyczną grę cieni i świateł. Z całą pewnością stanowi wyjątkowe miejsce na relaksujące popołudnia.

Z perspektywy wnętrz

Ogród zimowy urządzono na poziomie niżej, niż strefę dzienną. Dzięki temu zróżnicowaniu zyskuje ona jeszcze bardziej wyjątkowy status. Na jej wyposażenie składa się biała kanapa, niewielki stolik kawowy, lampa oraz urokliwa koza zamiast tradycyjnego kominka. Nowoczesny design i tradycyjne elementy świetnie się ze sobą komponują.

W dobrym stylu

Wnętrza domu charakteryzują się dobrym stylem, który łączy w sobie elementy nowoczesne i te tradycyjne. Minimalistyczna estetyka to wybór świadomy- projektanci chcieli, aby to właśnie natura otaczająca dom odgrywała pierwsze skrzypce także i w jego wnętrzach.

Widok na zewnątrz

Na koniec ujęcie, które pokazuje nam, jakimi widokami cieszyć się można siedząc na kanapie w ogrodzie zimowym. Fantastyczny projekt!

Inne projekty ogrodów zimowych znajdziecie w Katalogu Inspiracji 10 pomysłów na Wasz własny zimowy ogród.

Jak Wam się podoba taki projekt ogrodu zimowego?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu