Projekty,  Domy zaprojektowane przez Design Guild

Takiego domu kontenerowego jeszcze nie widzieliście!

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Domy kontenerowe – hit czy kit? Kiedyś kojarzyły się tylko z mieszkaniami socjalnymi, teraz mogą okazać się prawdziwymi perełkami architektury współczesnej. Wykorzystanie kontenerów często wiąże się z chęcią ograniczenia wydatków na materiały budowlane oraz z poszukiwaniem oszczędności czasu – przecież konstrukcję mamy już prawie gotową na wejściu.

Budynek kontenerowy z Korei Południowej, który pokażemy Wam dzisiaj, z pewnością należy do kategorii 'hit'. Architekci ze znanego dobrze naszym Czytelnikom studia Design Guild przeszli samych siebie… Przekonajcie się sami!

Kontener na kontenerze

Zaskoczeni? Tak dużego budynku z kontenerów nie mieliśmy chyba jeszcze okazji zwiedzać z homify. Wykorzystano ich tutaj kilkanaście! Co ciekawe – w bardzo prostej konfiguracji. Jedne ułożono na drugich, w trzech liniach, na kształt uciętej w połowie piramidy z delikatnymi alternacjami przydającymi dynamizmu. 

Lekko i wdziękiem

Budynek wygląda, jakby jej kształt podczas projektowania był całkowicie dowolny i jedynie przez szczęśliwe zrządzenie losu tanie kontenery okazały się świetnym 'materiałem' do budowy, do realizacji wizji architekta. Bryła jest pełna lekkości, zdaje się podtrzymywać kolejne piętra bez żadnego wysiłku. W dużej mierze dzieje się tak dzięki przeszkleniu od frontu krótszych boków kontenerów.

Poznajcie lokatorów!

Podchodzimy bliżej i… czeka na nas niespodzianka, bowiem nie spodziewaliśmy się zastać aż tylu lokatorów. Okazuje się, że budynek jest domem dla całkiem sporej listy studentek i studentów. Zaraz do tego wrócimy, na razie jednak przyjrzyjmy się dobrze wspomnianym już przeszkleniom. Każde z nich otwiera się na mały balkonik z podłużnym stolikiem-biurkiem. Jest minimalistycznie, praktycznie i przyjemnie. Czy będzie tak również we wnętrzu?

Domki-biura do pracy

Wchodzimy do środka, gdzie napotykamy przestrzeń, której się nie spodziewaliśmy. Ponieważ znajdujemy się w prywatnym akademiku, nie mogło zabraknąć tutaj miejsc przystosowanych do nauki. Mieszkańcy mogą korzystać z wydzielonych gabinetów z wygodnymi fotelami, biurkami oraz dobrym oświetleniem.

Balustrada dekoracją

Schody na górę prowadzą do pomieszczeń prywatnych. Nie mogliśmy oprzeć się, żeby nie pokazać Wam 'domkowej' konstrukcji gabinetów oraz ciekawego efektu, jaki tworzy metalowe zabezpieczenie schodów… Funkcjonalność idzie w parze z estetyką.

Sekretne przejścia na małe co nieco

Cofnijmy się jeszcze do poziomu parteru, tutaj bowiem także znajdziemy oryginalne rozwiązania. Najciekawiej jest w przestronnej kuchni, droga do niej prowadzi przez… ściany. Uchylające się metalowe mury tworzą atmosferę pewnej niesamowitości.

Designerski chill out

W budynku zamieszkałym przez spore grono młodych ludzi nie mogło zabraknąć stref chill out'u, w których można wypocząć w towarzystwie współlokatorów. Designerskie meble ze sklejki oraz ściany pokryte płytą OSB tworzą wystrój pełen charakteru.

Wykorzystać każdy kąt

Chociaż z zewnątrz mogłoby się wydawać, że wnętrze budynku podzielone jest na identyczne prostopadłościany, to nasza wizyta udowadnia coś wręcz przeciwnego. Mieszkanka różnią się od siebie, jedne są niezależne, inne współdzielą kuchnie. Łączy je jedno – każdy kąt zostaje w pełni wykorzystany! Nawet zakamarki pod schodami.

Różnice wielkości

Młody człowiek może tutaj znaleźć przestrzeń dopasowaną do jego potrzeb oraz portfela. Jedno czy dwuosobowa sypialnia? Na cokolwiek byśmy się nie zdecydowali, czekają białe ściany, meble z drewna bądź z płyt OSB oraz podłogi z polerowanego betonu. Oto prostota, którą łatwo szybko spersonalizować.

Minimalistyczne łazienki

W łazienkach panuje ścisły minimalizm. Biel i szarość betonowych płytek doskonale pasuje do wystroju pozostałych pomieszczeń.

Widoczny z oddali

Cokolwiek byśmy nie powiedzieli o tym wyjątkowym domu, nie pozostawi on obojętnym nikogo! Jego nietypowy kształt oraz biało-czerwona elewacja przyciąga spojrzenia nawet z bardzo daleka…

Marzy Wam się dom-kontener w przystępnej cenie? Z tego artykułu dowiecie się wszystkiego, co trzeba wiedzieć: homify 360°: dom z kontenera.

Co sądzicie o tej nietypowej konstrukcji?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu