Jak powinna wyglądać przestrzeń przed domem? 8 imponujących pomysłów | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak powinna wyglądać przestrzeń przed domem? 8 imponujących pomysłów

Aśka Warchał Aśka Warchał
Śródziemnomorski ogród od Estudio de paisajismo 2R PAISAJE Śródziemnomorski
Loading admin actions …

Nasz dom wiele mówi o nas samych. Jego bryła, wystrój… wszystko powinno być świadectwem naszej osobowości, upodobań i gustów. Ogromne znacznie ma wygląd fasady, którą na łamach naszych artykułów nieraz nazywaliśmy wizytówką domu. Jednak to nie tylko ona decyduje o tym, jakie pierwsze wrażenie wywoła nasze gniazdko. Liczy się także przestrzeń przed domem, którą zaadaptować można na przykład na ogród frontowy. 

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy Wam na nią aż 8 wspaniałych pomysłów. Wiosna to najlepszy czas do wprowadzania zmian wokół domu – nie ma na co czekać!

1. Z klasą i akcentem koloru

Ogród frontowy Klasyczny ogród od Miejskie Ziele Klasyczny
Miejskie Ziele

Ogród frontowy

Miejskie Ziele

Zadbany ogródek frontowy będzie wyglądał świetnie przed klasycznymi budynkami. Zielony trawnik, wysypane korą rabaty… od razu zostajemy wprawieni w dobry nastrój przez architektów krajobrazu z warszawskiej pracowni Miejskie Ziele. Wysokie donice przydają całości projektu elegancji, a intensywnie czerwone zadaszenie określa jego charakter.

2. Efektowny skalniaczek

Zamiast typowej rabaty kwiatowej możemy zdecydować się na skalniak. To doskonałe rozwiązanie na nierówne tereny. Oprócz naturalnych kamieni oraz roślin włączmy do naszej kreacji oczka wodne czy stylowe rzeźby ogrodowe. Tutaj wykorzystano gliniane naczynie z regionu. Nie bójmy dać się ponieść fantazji!

3. W jedności z fasadą

Projekt przestrzeni przed domem musi być połączony z fasadą, będą one przecież kontemplowane i oceniane razem, jako jedność. Minimalistyczny ogród niekoniecznie będzie dobrze wyglądał przez wiejską chatą. W przypadku powyższego projektu fasada wręcz wyszła do przestrzeni przed domem. Mur w ceglanym kolorze wydaje odchodzić od elewacji, w rzeczywistości jest wolnostojący.

4. Wszechobecna roślinność

Kochamy odważne kolory fasad, jednak jakiejkolwiek barwy by nie była Wasza elewacja, to nie mamy wątpliwości: pasuje ona do zieleni! Ogrom roślinności przed domem to dobry pomysł w każdej strefie klimatycznej. Przybliża do natury, zapewnia prywatność, całkowicie przeobraża nawet niewielkie ogródki frontowe.

5. Efektowne podejście

Długie podejście do domu na wzniesieniu będzie prezentować się niezwykle szykownie – co do tego nie mamy wątpliwości. Szerokie stopnie schodów delikatnie spływające ze wzgórza flankowane rabatami z bujną roślinnością po prostu muszą wyglądać dobrze! Nie zapominajmy jednak o kwestiach praktycznych: rampie oraz oświetleniu. Dobrze też, aby miejsce parkingowe znajdowało się bliżej wejścia.

6. Zamiast murow

W Polsce prawie każdy dom jednorodzinny otoczony jest murem czy płotem. A może zamiast tracić miejsce na ogrodzenie zaprojektować taki dom, którego fasada wystarczy, by strzec naszą prywatność. Mała zielona rabata i drzewa przed domem wystarczą. W przypadku powyższego projektu wejście główne znajduje się tuż przy ulicy, a miejsce parkingowe w głębi – ma własne, osobne wejście do domu.

7. Potęga prostoty

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogromnej, zalesionej działki, to warto postawić na prostotę. Równo przystrzyżony trawnik oraz małe rabaty wysypane żwirkiem wokół drzew podkreślają geometryczny charakter drewnianej fasady powyższego domu. Czasem im mniej, tym więcej, także przed domem.

8. Bez wymówek!

Macie naprawdę wąską przestrzeń do zagospodarowania przed domem? To żadne wytłumaczenie! Spójrzcie bowiem tylko na powyższe zdjęcie. Zaprojektowano tutaj niesamowity ogród horyzontalny. Po pierwsze: prezentuje się fantastycznie, po drugie: zapewnia prywatność mieszkańcom budynku znajdującego się tuż przy ulicy.

Długo wahaliśmy się, które ze zdjęć tego wspaniałego projektu wybrać do dzisiejszego artykułu. Zachęcamy, by dowiedzieć się więcej: Dom wchłonięty przez ogród!

Które z rozwiązań najbardziej wpisuje się w Wasze gusta?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu