homify 360°: dom zwyczajny-niezwyczajny w Poznaniu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

homify 360°: dom zwyczajny-niezwyczajny w Poznaniu

Alicja Olko Alicja Olko
Projekt wnętrz domu jednorodzinnego. Nowoczesny salon od Konrad Idaszewski Architekt Nowoczesny
Loading admin actions …

Są takie domy, które z zewnątrz prezentują się bardzo prosto i zwyczajnie, ale w środku skrywają wnętrze, które zachwyca. Do jednego z takich właśnie domów, znajdującego się w Poznaniu, wybierzemy się dzisiaj z serią homify 360°. Zaprojektowany został przez architektów z biura Conde, który postawili na proste rozwiązania, jeżeli chodzi o bryłę budynku, ale na ciekawą i nowoczesną aranżację wnętrz w środku. Razem tworzą one zwyczajną-niezwyczajną całość, dom, w którym wielu z nas z chęcią by zamieszkało.

Bryła budynku

Projekt domu jednorodzinnego - Poznań Nowoczesne domy od Konrad Idaszewski Architekt Nowoczesny
Konrad Idaszewski Architekt

Projekt domu jednorodzinnego – Poznań

Konrad Idaszewski Architekt

Budynek nie jest tradycyjną polką kostką, jednak w swoje prostej formie stylistycznie do niej nawiązuje. Składa się z dwóch nakładających się na siebie brył pokrytych jednospadowym dachem. Fasada utrzymana jest w kolorze szarym, a dopełniają ją intrygujące akcenty z okładzin z drewna mahoniowego, widocznego na drzwiach, bramie wjazdowej do garażu i stolarce okien.

Strefa wejściowa

Projekt domu jednorodzinnego - Poznań Nowoczesne domy od Konrad Idaszewski Architekt Nowoczesny
Konrad Idaszewski Architekt

Projekt domu jednorodzinnego – Poznań

Konrad Idaszewski Architekt

Zadaszona strefa wejściowa umieszczona została na złączeniu obu części bryły. Prowadzi do niej wyłożona kamieniami ścieżka, wspaniale komponująca się z otynkowaną na szaro fasadą zewnętrzną domu. Budynek stanął na relatywnie dużej działce, co pozwoliło na taką jego lokalizację, która zapewnia odpowiednie oddalenie od sąsiednich parceli i odpowiedni poziom prywatności. Całkowita powierzchnia użytkowa budynku wynosi 156 metrów kwadratowych.

Salon

Wnętrze domu urządzono w sposób minimalistyczny, ale niezwykle nowoczesny. Zwłaszcza w salonie dostrzec można zamiłowanie do modernistycznych form i monochromatycznej kolorystyki. Dominują czerń, biel i grafit, a całość ocieplono parkietem z jasnego drewna. W salonie postawiono na stworzenie wygodnej strefy rozrywkowej- wyposażanie jest minimalne, a składa się głównie z elementów systemu kina domowego oraz pianina.

Kuchnia

Otwarta kuchnia połączona z jadalnią jest jednym z najpiękniejszych pomieszczeń w tym domu. Zaaranżowano ją w sposób niezwykle nowoczesny- białe meble kuchenne mają białe, gładkie fronty wypolerowane na wysoki połysk, a centralnie umieszczona wyspa kuchenne w tym samym stylu oddziela obszar kuchni od jadalni. W blat wyspy wbudowano palnik elektryczny, a tuż nad nim umieszczono nowoczesny okap kuchenny. Niewielkie, podłużne okna na tylnej ścianie zapewniają dopływ naturalnego światła, pozwalając także na wietrzenie pomieszczenia.

Jadalnia

Obszar jadalni zlokalizowano w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni. Składają się na niego proste meble o nowoczesnym charakterze- podłużny stół i otaczające go krzesła o wygodnych siedziskach. Tuż nad stołem powieszono lampę o nietypowym, splątanym kablu, co jest elementem jej niekonwencjonalnego designu. Jadalnię zaaranżowano z podręcznikową precyzją, pozwalającą na jej wygodne użytkowanie. Odpowiednie oddalenie od ścian, dobrane do stołu krzesła, a także dobre oświetlenie sprawiają, że jadalnia ma w tym wnętrzu specjalny status.

Przechowywanie

Najciekawszym elementem aranżacji wnętrz tego domu jest miejsce do przechowywania. Stworzono je w jednej ze ścian holu, łączącego ze sobą poszczególne obszary strefy dziennej. Wbudowane w nią regały wysuwają się na kółkach, dzięki czemu łatwo i praktycznie dostać się można do ich zawartości. W ten sposób stworzone miejsca do przechowywania estetycznie znikają w ścianie, przyczyniając się do oszczędności przestrzeni we wnętrzu.

Łazienka

Wystrój wnętrz łazienki nawiązuje do charakteru nie tylko pozostałej części wnętrza domu, ale także do jego fasady zewnętrznej. Szare kafle, których użyto do wyłożenia ścian w tym pomieszczeniu, swoją optyką przypominają otynkowanie zewnętrznych ścian budynku. Nowoczesna armatura i prosta biała ceramika dopełniają dekor.

Wnętrze domu jest spójną, harmonijną całością, zaaranżowaną w sposób wyjątkowo nowoczesny i funkcjonalny. Prostota bryła przekłada się na prostotę we wnętrzach, sprawiając, że nastawione są one na wygodę i komfort użytkowania.

Szukacie ninspirujących projektów nowoczesnych domów? Spójrzcie na nowoczesny dom pod Poznaniem.

Jak Wam się podoba wnętrze tego domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu