Zamieszkaj w zgodzie z naturą!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zamieszkaj w zgodzie z naturą!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od ecospace españa Nowoczesny
Loading admin actions …

Coraz więcej osób chce budować swoją przestrzeń mieszkalną w oparciu do szacunek dla środowiska i w poszukiwaniu bliskości z naturą. Ten trend może tylko cieszyć! Domy bioklimatyczne, domy gotowe, domy energooszczędne… na homify prezentujemy Wam mnóstwo możliwych rozwiązań proponowanych przez najlepszych architektów z całego świata. A jednak jesteśmy przekonani, że konstrukcja, którą pokażemy Wam dzisiaj, niejednego zaskoczy…

Hiszpańska pracownia Ecospace España proponuje nam zupełnie nowy sposób myślenia o przestrzeni. W ich katalogu znajdziemy kilka drewnianych domków, które mogą zostać dopasowane do naszych konkretnych potrzeb. To gotowe konstrukcje z drewna mające potencjał stać się miejscem naszego wakacyjnego wypoczynku, biurem do pracy w kącie ogrodu, siłownią czy też przestrzenią do podejmowania gości. Drewniany domek może zostać czym tylko zechcemy, to do nas należy identyfikacja naszych potrzeb, a architekci są tutaj, aby je spełnić. A wszystko to z wykorzystaniem ekologicznych rozwiązań! 

Zaintrygowani? Przedstawiamy Wam jeden z modeli Estudio

Blisko natury

Ta mała drewniana chatka to ucieleśnienie marzeń o prostocie, dobrym designie oraz naturalnych materiałach. My już znaleźliśmy dla niej ze sto zastosowań! Powyższy budynek został zaadaptowany jako domek wakacyjny. Odgadniecie ile zajęło jego wzniesienie? Zaledwie 5 dni! Każdy z nas dobrze zna przykłady domków na działkę, których budowa ciągnie się latami, a końca nie widać… Tutaj mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją! Kolejną zaletą jest to, że konstrukcje od Ecospace mogą łatwo dopasować się do już istniejących budynków, bądź też połączyć się ze sobą. Wszystko zależy od nas!

Drewniana eko-konstrukcja

Domek w całości wybudowany jest z drewna z modrzewia alpejskiego, które cięte w fabryce i składane na miejscu praktycznie nie pozostawia odpadów. Oświetlenie oraz ogrzewanie są energooszczędne. Zadbano także o izolację – drewno nadaje się do tego doskonale, wprowadzono podwójne okna. W zależności od potrzeb klienta, architekci oferują także wprowadzenie paneli słonecznych oraz innych ekologicznych metod pozyskiwania energii.

Domek, w którym niczego nie brakuje

Wchodzimy do środka, gdzie zaskakuje nas, jak wszystko co niezbędne zostało tutaj pomieszczone! Obecnie znajdujemy się przed małym aneksem kuchennym, za którym znajdziemy łazienkę. Drabina z kolei zaprowadzi nas na galerię pełniącą funkcję przytulnej sypialni. Przyjrzyjmy się na chwilę strukturze. Wnętrze wykonywane jest zwykle z płyt gipsowo-kartonowych, ale eksperci zalecają także wprowadzenie sklejki brzozowej, która wprowadza ciepłą i przyjazną atmosferę do pomieszczeń.

Salon z widokiem

Do jasnej sklejki brzozowej idealnie pasuje ciemna podłoga oraz szarofioletowa sofa stojąca na miękkim dywanie shaby chic w tym samym kolorze. Znajdujemy się w minimalistycznym salonie, gdzie oglądać możemy telewizję lub tez zachwycające widoki zapewnione przez ogromne przeszklenie. Zajmuje ono całą wysokość i szerokość ściany, co gwarantuje znakomite doświetlenie wnętrza naturalnym światłem. W środku zdecydowano się na oświetlenie punktowe, które ukryto na suficie. Dzięki temu żadna duża lampa nie zajmuje optycznie pomieszczenia i wydaje się nam, że jest ono niezwykle przestronne.

Futurystyczne miejsce pracy

Wypoczynek na łonie natury w dzisiejszych czasach wcale nie musi oznaczać odcięcia się od świata. W głębi pomieszczenia zaprojektowano wygodną przestrzeń do pracy z półką, małym biurkiem oraz futurystycznym krzesłem. Z łatwością możemy wyobrazić sobie posiadanie takiego domowego biura w naszym ogrodzie, gdzie praca zdalna stałaby się zwyczajnie przyjemnością! Nic tak nie inspiruje jak widoki natury, pozwalające jednocześnie na wyciszenie się oraz zrelaksowanie. Biurko przy ogromnym przeszkleniu to znakomity pomysł.

Idealnie wkomponowany w krajobraz

Zapada zmrok, wnętrze drewnianego domku lśni ciepłym światłem. Wydaje się on być zaprojektowany specjalnie dla tego górzystego krajobrazu. Na tym właśnie polega niezwykłość konstrukcji od Ecospace, prosty, ponadczasowy design z naturalnego materiału wszędzie się sprawdzi i spełni nasze potrzeby. Własne biuro w takim stylu to marzenie! A i na wakacyjny domek nada się znakomicie…

Chcecie budować ekologicznie lecz myślicie o czymś większym w skali? Ten dom pośrodku lasu w Katalonii z pewnością Was zachwyci: Dom z dala od codzienności.

A Wy jak wykorzystalibyście swój domek od Ecohouse?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu