Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Hannah Collins Garden Design

10 minimalistycznych aranżacji dla domu i ogrodu

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Styl minimalistyczny posiada trzy, podstawowe cechy: prostota, perfekcja i wyciszenie. Nie chodzi w nim o przepych i luksus, dużą ilość ozdób i drogich dodatków. Niezwykle ważny staje się natomiast umiar. Rekompensatą za zachowawczy wydźwięk aranżacji jest wykorzystanie materiałów najwyższej jakości, dotyczy to również sprzętów czy wyposażenia wnętrz. 

Minimalistyczne wnętrze może stać się doskonałym tłem dla sztuki, natury czy dobrego designu dlatego ma ono charakter wycofany i nie narzucający się. Dużą rolę odgrywają w tym wypadku kolory, dlatego paleta barw jest oszczędna i ograniczona. Sądzicie, że wobec tego wnętrza zaaranżowane w takim stylu są nudne i nieciekawe? Nic bardziej mylnego! Są intrygujące, pełne charakteru i osobowości. Dziś przygotowaliśmy dla Was 10 inspirujących aranżacji obejmujących zarówno wnętrza jak i ogrody. Zobaczcie, jaki spokój roztaczają wokół siebie! 

1. Stonowany salon

Wspaniałe, jasne wnętrze salonu urządzono nowocześnie i stylowo. Białe powierzchnie ścian i sufitów świetnie komponują się z sosnową podłogą. Dla kontrastu ustawiono ciemne meble, nadające wnętrzu eleganckiego charakteru. Jedną z nielicznych dekoracji jest czarna ściana oddzielająca kuchnię od salonu. Znajduje się w niej nowoczesny narożny kominek. Projekt pochodzi od architektów z Pracowni Projektowej Archipelag. 

2. Biała kuchnia

Sesja projektu Patryka Kowalskiego : styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Ayuko Studio
Ayuko Studio

Sesja projektu Patryka Kowalskiego

Ayuko Studio

To nieprawda, że wnętrza w stylu minimalistycznym muszą być wyłącznie białe, ale rzeczywiście najczęściej tak jest, ponieważ biel jest kolorem uniwersalnym, który doskonale wygląda w połączeniu z innymi barwami.  W tej pięknej kuchni współgrają ze sobą biel, czerń i elementy drewniane, tworząc intrygujące zestawienie. Chłodne i błyszczące fronty szafek ocieplił drewniany blat i podłoga w salonie. 

3. Łazienka z nowoczesną technologią

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Glassinnovation - Glass'IN
Glassinnovation – Glass'IN

Centenas de aplicações disponíveis.

Glassinnovation - Glass'IN

Właśnie widzimy dowód na to, że minimalizm nie musi opierać się wyłącznie na bieli, w tym wypadku jest ona jedynie dodatkiem. Zaprojektowana wręcz z japońską precyzją, komfortowa łazienka dla dwóch osób została dodatkowo wyposażona w inteligentne lustro, posiadające podstawowe funkcje komputera i dostęp do internetu. To rodzaj urządzenia multimedialnego zamontowanego na stałe w eleganckiej oprawie z lustra. Doskonałe połączenie monochromatycznej przestrzeni z technologią na miarę przyszłości. 

4. Harmonijna kompozycja

Geometryczne wzory są zawsze dobrym rozwiązaniem, aby stworzyć harmonię w naszych pokojach. Na tym zdjęciu możemy zobaczyć, jak doskonale połączone kolory i kształty zbudowały elegancką i przyjazną atmosferę. Spokojna kolorystyka w tym wypadku opiera się na bieli i szarości. Szklane drzwi to idealna i niewidzialna separacja. Prosty wcale nie znaczy nudny! 

5. Dobrze uporządkowana pralnia

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Elfa Deutschland GmbH
Elfa Deutschland GmbH

Endlich wird Wäschewaschen zum Vergnügen!

Elfa Deutschland GmbH

Minimalizm nie cierpi brudu oraz chaotycznego wyglądu przestrzeni. Nawet jeśli w domu nie ma zbyt wiele miejsca, to  nie znaczy, że nic nie da się zrobić. Minimalizm przychodzi z pomocą. Należy pomyśleć o szafie lub zestawie do przechowywania, w którym można wspaniale zorganizować akcesoria do sprzątania, środki czystości, proszek do prania itd. 

6. Harmonia w ogrodzie

Ogrody minimalistyczne mogą mieć różnorodną formę. Zazwyczaj dominują geometryczne układy, oparte na kwadratach bądź kołach, istotne w nich jest utrzymanie czytelności kompozycji. Perspektywa minimalistycznego wnętrza wraz z podobnym ogrodem wydaje się być doskonała. Według feng shui, woda przynosi pomyślność i bogactwo właścicielowi dlatego koniecznie zadbajcie o oczko wodne w swoim ogrodzie. 

Sprawdźcie w jakim ogrodzie odnaleźlibyście się najlepiej: Ogrody dla każdego znaku zodiaku

7. Wzniosły akcent

Jeśli nie geometryczne oczko wodne z fontanną to może doniczka w kształcie białej kolumny. Harmonijne połączenie roślin i eleganckiej białej tekstury wniesie znaczący wkład w spokojną atmosferę domu i ogrodu. Prostota, spokój, subtelność i elegancja – takie są ogrody minimalistyczne.

8. Kamienna dekoracja

Czy kiedykolwiek myśleliście o użyciu kamieni by ozdobić swój dom? Nie jest przypadkiem, że w większości gabinetów Spa kamienie są wykorzystywane do wytwarzania elementów dekoracyjnych. Tworzą one dekorację, którą charakteryzuje czystość linii, prostota i funkcjonalność. Na zdjęciu niewielka fontanna, z małym strumieniem wody. Elegancka, prosta i spokojna.

9. Zabawa rozmiarem

Oszczędna w formie kompozycja ogrodu i jego elementów stanowi doskonałe tło eksponowania piękna roślin. Minimalizm pozwala zrobić to w nietypowy sposób, odwracając poniekąd proporcje i bawiąc się rozmiarem. Wielkie donice – wazony, w różnych kolorach, z podobnej palety barw, skontrastowane z prostą, żywą zielenią. Strzał w dziesiątkę! 

10. Kombinacja materiałów

Minimalizm lubi naturalne zestawienia materiałów, zgodne z tym, co w rzeczywistości spotkałoby się w naturze. Materiały, z których zostały wykonane elementy, muszą współgrać z roślinnością oraz kompozycją ogrodu. Powinny być oryginalne, stanowić swoiste dzieło sztuki, przyciągać wzrok. Wybierajcie pośród różnorodnych kamieni, drewna czy betonu aby stworzyć aranżację idealną.

Lubicie taki styl?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu