Projekty,  Okna zaprojektowane przez Maxlight

10 sposobów na ochronę środowiska w Twoim domu

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Z wciąż powiększającą się ponad 7-bilionową populacją Ziemi, zrównoważone zużycie energii jest jednym z gorących tematów. Coraz śmielej porusza się też kwestie alternatywnych źródeł energii, jednak te rozwiązania wielu wydają się tak abstrakcyjne, drogie i niedostępne, że mało kto zawraca sobie nimi głowę.

Są jednak sposoby, które zastosować może każdy z nas we własnych domach, pozwalające na ochronę środowiska i jak najwyższy poziom jego czystości w najbliższym otoczeniu. Oto dziesięć rzeczy, które wszyscy możemy zrobić już dzisiaj- dla nas samych, jak i dla naszej planety!

1. Wysokie sufity

Wysokie sufity wspierają odpowiednią cyrkulację powietrza we wnętrzach. Jeżeli na zewnątrz jest gorąco, w środku takich budynków będzie chłodniej, bez konieczności uruchamiania klimatyzacji.

2. Inteligentne i efektywne użycie urządzeń elektrycznych

38 m, Plac Zbawiciela, Wwa: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez dziurdziaprojekt
dziurdziaprojekt

38 m, Plac Zbawiciela, Wwa

dziurdziaprojekt

Tradycyjny telewizor zamień na ten z ekranem LED; zwykłe żarówki na te energooszczędne; odłączaj urządzenia elektryczne w kuchni i domowym gabinecie; gaś światło; wyłącz ogrzewanie i ocieplaj dom paleniem w kominku- kilka prostych sposobów na to, aby oszczędzić energię i obniżyć rachunki.

3. Okna

Wybierając okna postaw na te kilkuwarstwowe, które zapewnią lepsza izolację wnętrz. Więcej dużych okien to także swobodny dopływ naturalnego światła do wnętrz, a tym samym zmniejszona konieczność korzystania ze sztucznego oświetlenia.

4. Sprzęty AGD z najwyższą klasą energetyczną

Kupując sprzęty AGD zwracaj uwagę na etykietę energetyczną, która zawiera informacje o klasie energetycznej i innych parametrach urządzenia, takich jak zużycie energii czy poziom hałasu. Najwyższa klasa to A+++, a najniższa to D.

5. Regularne wietrzenie

Projekty,  Okna zaprojektowane przez Maxlight
Maxlight

Pivot door and Side Return Glass Box Extrensin

Maxlight

Regularnie wietrz dom, aby utrzymać w nim przyjemny i zdrowy dla mieszkańców klimat. Pamiętaj jednak, aby nie robić tego przy włączonych grzejnikach, gdyż stracisz w ten sposób cenną energię. Regularne wietrzenie pozwala także uniknąć takich problemów, jak pleśń i grzyby na ścianach.

6. Drzewa wokół domu

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez ROJI Japanische Gärten
ROJI Japanische Gärten

tsubo niwa – japanischer Hofgarten

ROJI Japanische Gärten

Drzewa wokół domu zapewniają cień w słoneczne dni, dzięki czemu w jego wnętrzach jest chłodniej. Dodatkowo rośliny produkują więcej tlenu, a my sami możemy cieszyć się świeżym powietrzem.

7. Ogród wertykalny

Jeżeli nie macie miejsca na ogród, mieszkacie w apartamencie bez balkonu czy tarasu, ogród wertykalny to najlepsze rozwiązanie na zieleń w otoczeniu.

8. Mały zlew

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez AD3 Design Limited
AD3 Design Limited

Sink with drain grooves on the worktop

AD3 Design Limited

To właśnie w kuchni zużywa się najwięcej wody. Mały zlew pozwoli kontrolować ilość zużywanej wody i nauczy bardziej ekonomicznego z nią postępowania.

9. Panele słoneczne

Choć w Polsce liczba dni słonecznych jest nieco ograniczona, panele słoneczne wciąż pozostają opcją, którą warto rozważyć. Ta inwestycja, z początku wiążąca się z dużymi kosztami, w przyszłości na pewno się jednak opłaci.

10. Instalacja zbiornika wodnego

Zbiornik wodny pozwoli przechować wodę deszczową, którą można wykorzystać na wiele sposobów- jako woda do spłukiwania w toalecie, do podlewania ogrodu czy zasilania fontanny ogrodowej.

Jakie są Wasze sposoby na oszczędzenie energii w domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu