Projekty,  Salon zaprojektowane przez metrixdesign

Pięknie mieszkanie w bieli i błękitach

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Mieszkanie z dzisiejszego Katalogu Inspiracji jest jednym z tych, których zdjęcia oglądamy w katalogach i magazynach wnętrzarskich, sekretnie marząc o tym, aby zamieszkać w takich wnętrzach. Zostało urządzone nieskazitelnie- nowocześnie, ale elegancko; modnie i stylowo, ale przytulnie. Projektanci wykazali się konsekwencją, aranżując wnętrza w bieli przeplatanej z różnymi odcieniami błękitu i brązu. Obejrzyjcie najlepsze zdjęcia!

Styl wnętrz

Wnętrza mieszkania urządzono w stylu, który łączy elementy estetyki rustykalnej, shabby chic i morskiej. Kombinacja ta zaowocowała przestrzeniami o świeżym, modnym charakterze, które rozjaśnia wpadające przez okna naturalne światło. Dominuje biel, dzięki której spotęgowane jest wrażenie przestronności i jasności. Przełamują ją dodatki i dekoracji w różnych odcieniach błękitu. Podłogi wykończono drewnem- z tego materiału są także niektóre meble i akcesoria.

Otwarta strefa dzienna

Kuchnię, salon i jadalnię urządzono na otwartej przestrzeni. Białe ściany świetnie komponują się z orzechowym odcieniem parkietu oraz matowym drewnem sufitu. Przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi obszarami jest łatwe i wygodne, gdyż na środku wnętrza pozostawiono wolny, znajdujący się na granicy stref obszar. Istotną rolę odgrywają tu także detale- dekoracje ścienne, elementy oświetlenia, zasłony i dywany. To właśnie dzięki nim wnętrza emanują przytulnością i ciepłem.

Aneks kuchenny

Kuchnia w formie aneksu zajmuje długość jednej ściany, którą zabudowano stylowymi i eleganckimi meblami na dwóch poziomach. Tak wykorzystana przestrzeń pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, nie ujmując nic z funkcjonalności i wygody użytkowania kuchni. Monochromatyczność białych mebli został przełamana kolorową mozaiką z kafelków, którymi wyłożono powierzchnię ściany nad drewnianymi blatami.

Salon

W aranżacji salonu uwagę zwraca przede wszystkim sposób wykończenia ścian. Pokryto je materiałem imitującym bieloną cegłę. Na jej tle świetnie prezentują się nowoczesne dekoracje ścienne, błękitne zasłony oraz szare meble. O charakterze shabby chic tego wnętrza świadczy stolik kawowy, będący podręcznikowym przykładem upcyklingu. Świetnie wkomponowano w aranżację atrapę kominka, umieszczając w niej romantyczne świece.

Sypialnia

Na koniec zaglądamy do sypialni, w której biele i brązy łączą się w przytulnej, pełnej ciepła aranżacji. Nie zabrakło oczywiście błękitnych akcentów, dzięki którym sypialnia harmonijnie komponuje się z estetyką pozostałych wnętrz tego mieszkania. Ciekawym elementem pomieszczenia są wbudowane w ścianę półki, które symetrycznie zlokalizowano po obu stronach łóżka.

Który element tych wnętrz podoba się Wam najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu