Domek na drzewie- spełnienie marzeń małych i dużych!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Domek dla Kasi PHU Polma Klasyczny ogród
Loading admin actions …

Domek na drzewie to marzenie wielu dzieci, co doskonale rozumie wielu z nas, dla których pozostało ono niespełnione. Dlaczego więc mielibyśmy nie urzeczywistnić go teraz, już jako rodzice? To wspaniała zachęta dla najmłodszych do zabawy na zewnątrz, sposób na odciągnięcie ich od telewizora czy konsoli, zwłaszcza w nadchodzących miesiącach wakacyjnych. Zapewniając naszym pociechom odpowiednio ciekawą przestrzeń, pomagamy im rozwijać ich kreatywność – choćby właśnie poprzez zabawę w koronach drzew! Dodatkowo domek na drzewie to miejsce tylko dla dziecka, może nawet w większym stopniu niż jego własny pokój, do którego przecież wchodzimy milion razy dziennie. W domku dziecko ma zapewnioną prywatność, co jest dla niego lub niej ważną lekcją na przyszłość.

Te aspekty są najistotniejsze z punktu widzenia dziecka. Co liczy się dla rodziców? Przede wszystkim bezpieczeństwo! Dlatego też warto pozostawić zbudowanie domku ekspertom i nie obawiać się w przyszłości o stabilność konstrukcji. Po drugie, dla dorosłych ważna jest estetyka. Chcemy stworzyć ogród przyjazny dzieciom, ale niekoniecznie kosztem jego uroku.

Na szczęście nasi eksperci z homify łączą w swoich projektach piękno z bezpieczeństwem. Przedstawiamy Wam dzisiaj ich niesamowite domki na drzewie!

1. Brzozowy gaj

Domek dla Kasi PHU Polma Klasyczny ogród
PHU Polma

Domek dla Kasi

PHU Polma

Prezentowana konstrukcja od PHU Polma nie tylko opiera się na drzewie, ale wprowadza do ogrodu cały gaj! Pięknych pni brzóz użyto jako podpór dużego domku oraz przestronnego tarasu. Rozwiązanie niezwykle oryginalne! Z korą brzozy połączono jasne drewno, dzięki czemu projekt jest spójny, wręcz majestatyczny w swojej lekkości. Pni brzozy nie wykorzystano jedynie do konstrukcji – powieszono między nimi również przeplotnię do wspinania. Prezentowany domek na drzewie ma ciekawą architekturę, która zapewnia dodatkowe oświetlenie wewnątrz, dzięki wprowadzeniu przeszklonego świetlika.  Na czujnych rodziców czeka, umiejscowiona naprzeciw domku, elegancka ławeczka.

2. Domek jak z bajki

Domek na drzewie od Strzecha Net wydaje się być wyjęty z baśni Braci Grimm. Nieregularne deski dają efekt chłopskiej chaty, której słodyczy dodają małe okienka oraz sznury zakończone frędzlami, stanowiące nieoczywisty element dekoracyjny. Ten sam sznur zastosowano do zamocowania wieloosobowej huśtawki, sprytnie wykorzystującej przestrzeń pod domkiem. W tej konstrukcji żywe drzewo staje się jedynie dodatkiem, swobodnie przechodząc przez balkonik. Domek podtrzymują specjalnie do tego celu przygotowane pnie z podporami przypominającymi gałęzie. Oczywiście domek nie robiłby takiego wrażenie, gdyby nie był pokryty strzechą – to specjalność projektantów.

3. Sztuka kamuflażu

domek na drzewie Zielony Architekt
Zielony Architekt

domek na drzewie

Zielony Architekt

Wielu rodziców obawia się, jak domek na drzewie wpisze się w ich ogród. Czy go zdominuje? Zielony Architekt udowadnia, że wcale nie musi tak być. Domek o prostej, geometrycznej konstrukcji został pomalowany na ciemny kolor, dzięki czemu wtapia się w sosnowy las. Jedynym jasnym elementem jest metalowa zjeżdżalnia. Metal to materiał kojarzący się z nowoczesnością, dlatego nie razi on w tym ogrodzie, jak mogłaby to zrobić na przykład zjeżdżalnia z czerwonego plastiku. Wręcz przeciwnie, tutaj zjeżdżalnia idealnie harmonizuje ze współczesnym budynkiem.

4. Bez drzewa, ale jak romantycznie!

Domek dla dzieci i plac zabaw K2M Mariusz Gromada Klasyczny ogród
K2M Mariusz Gromada

Domek dla dzieci i plac zabaw

K2M Mariusz Gromada

Brak dużych rozmiarów drzewa w naszym ogrodzie, wcale nie musi być przeszkodą do budowy pięknego domku dla najmłodszych. K2M Mariusz Gromada proponuje ciekawą, wcale nie skromną opcję. Dużych rozmiarów drewniana konstrukcja ma własną werandę, a nawet komin! To spełnienie marzeń o własnym domku, który pomieści mebelki oraz nieskończoną ilość zabawek. Pomalowany na pastelowy niebieski z białymi wykończeniami, wkomponuje się w romantyczne ogrody, gdzie niekoniecznie pasowałby rustykalny domek na drzewie.

5. Wielkomiejska alternatywa

Super unikatowe łóżeczko drwniane - PIĘTROWY DOMEK Eko Bracia Pokój dziecięcyŁóżka i łóżeczka
Eko Bracia

Super unikatowe łóżeczko drwniane – PIĘTROWY DOMEK

Eko Bracia

Jeśli któreś z Was, przeglądając ten Katalog Inspiracji, westchnęło nad brakiem własnego ogrodu – nic straconego! Podobną zabawę wewnątrz mieszkania zapewni dziecku piętrowe łóżko właśnie w formie domku na drzewie. W propozycji od studia Eko Bracia łóżko może znajdować się zarówno na piętrze jak i na dole, wszystko zależy od wyobraźni Waszego dziecka! Łożko-domek ma własne schody, dach z kominkiem, okna z parapetami… a wszystko to z solidnego, litego drewna!

Zastanawiacie się czy możliwy jest domek na drzewie dla dorosłych? Poznajcie niesamowity projekt z Nałęczowa: Wyjątkowy domek na drzewie.

Czy też marzyliście jako dzieci o domku na drzewie?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu