homify 360°: niesamowity biały dom w górach Meksyku | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

homify 360°: niesamowity biały dom w górach Meksyku

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Imativa Arquitectos Nowoczesny
Loading admin actions …

Jest tak, jak widzisz – mówią profesjonaliści z Imativa Arquitectos, zaproszeni do dzisiejszego homify 360°, kiedy zaczynają opis niesamowitego projektu swojego autorstwa. Casa Mar to rezydencja na szczycie góry, z której rozpościera się niesamowity widok na miasto Hermosillo w Meksyku.

Nie tylko panorama jest tu do podziwiania, o nie! Projekt architektoniczny również zasługuje na nasz zachwyt. Czyste moduły w białym kolorze są plastyczne i dynamiczne zarazem, piękne, a jednocześnie funkcjonalne. Należy podkreślić, że projekt został zrealizowany w ścisłej współpracy z przyszłymi mieszkańcami – dla profesjonalistów z Imativa Arquitectos zrozumienie ich potrzeb było kluczowe.

Bez zbędnych wstępów, zapraszamy do poznania rezydencji…

Położenie wysoko w górze

Casa Mar znajduje się na samym szczycie góry. Kto nie miałby ochoty zamieszkań na wysokościach? Takie położenie to jednak także źródło problemów, z którymi architekci musieli się zmierzyć. Nie mieli ani metra równej, płaskiej powierzchni! Topografia, analiza położenia słońca w ciągu dnia oraz poszukiwanie pięknych widoków ukierunkowały działania architektów. Zobaczmy jak sobie poradzili…

Niesamowita fasada

Po analizie podłoża oraz przestrzeni, która była do wykorzystania, rozpoczęły się narady z rodziną – przyszłymi mieszkańcami. Każdy z jej członków miał wpływ na efekt końcowy, ponieważ zespół Imativa Arquitectos silnie wierzy, że to właśnie poprzez dom pokazujemy nasze wartości, przyzwyczajenia i osobowości. Casa Mar jest zatem odbiciem swoich mieszkańców.

Linie światła

Projekt Casa Mar opiera się na dystrybucji przestrzennej, która rozgrywa się na dwóch głównych platformach. Na poziomie ulicy znajduje się garaż, kuchnia, główna sypialnia oraz przestrzeń rekreacji – wewnętrzna oraz zewnętrzna. Piętro niżej mają swoje miejsce łazienki, piwnica win, pokoje córek oraz niezwykłe tarasy.

Wysokie sklepienia w świetlistych pomieszczeniach

Wnętrze domu ma różne wysokości, dzięki czemu można podkreślić charakter poszczególnych pomieszczeń. Widzimy to na powyższej fotografii. Ogromne okna rozpościerają się od podłogi aż po sufit. Dzięki temu rozpoczyna się dialog ze światłem, zarówno naturalnym za dnia, jak i światłami miasta oraz lśnieniem gwiazd i księżyca w nocy. Niesamowite!

Wysublimowane kombinacje we wnętrzu

Wystrój wnętrza utrzymany jest w stylu klasycznym, linie są delikatne, kolory neutralne, materiały przyjazne. Wszystko zostało dobrane w celu stworzenia subtelnej przestrzeni, która sprawia, że zarówno goście jak i domownicy, czują się tutaj spokojni oraz zrealaksowani.

Lśniąca i elegancka kuchnia

W całej rezydencji dominuje biel i silne linie geometryczne. Nie inaczej jest w kuchni. Oświetlają ją promienie słońca wpadające przez duże okno oraz sztuczne oświetlenie sufitu, z ciekawą lampą opadającą w centrum. Dominującym akcentem jest tutaj zastosowane drewno, nadające pomieszczeniu elegancji. Widoczna w centrum wyspa, może także być użyta jako stół do spożywania posiłków. Idealna kuchnia dla nowoczesnej rodziny.

Sypialnia główna

Jak już wspominaliśmy, sypialnia główna znajduje się na poziomie ulicy. Utrzymana jest w kolorystyce pozostałych pomieszczeń, dominują kolory neutralne. Białe ściany lśnią, optycznie powiększając pokój. Meble w stylu klasycznym, z drewna oraz skóry.

Przestronna i świetlista łazienka

Rezydencja taka jak Casa Mar, potrzebowała wspaniałej łazienki, dlatego nie oszczędzano ani na materiałach, ani na metrach kwadratowych. Utrzymana została w kolorze kości słoniowej, który wprowadza wszechobecny marmur. Dopełnia go ciemne drewno szafek. Lustro powiększa przestrzeń optycznie.

Sypialnie dolnego piętra

Poniżej głównego piętra również dominuje biel ścian, która zapewnia świetlistość pomieszczeń. Tutaj widzimy sypialnię córek. Meble zostały utrzymane w stylu klasycznym, łóżka wybrano w kolorze jasnej szarości. Jak widzimy, wystrój ograniczono tylko do najpotrzebniejszych elementów, takich jak właśnie łóżka, wiatrak i szafka nocna.

Tylnia fasada

Z tej perspektywy widzimy wyraźnie wspominany podział na dwa poziomy, który umożliwił tak niesamowitą konstrukcję na stromym terenie. Profesjonaliści z Imativa Arquitectos wykorzystali potencjał działki do granic możliwości! Efektem końcowym ich wysiłku jest imponująca tylna fasada ze szklanymi murami. Fantastyczna do oglądania panoramy miasta! Że nie wspomnimy o naturalnym świetle wpadającym do środka domu…

Spektakularny basen

Jakby tego było mało, po prezentacji czystej, modułowej architektury, możemy pokazać Wam kolejny skarb Casa Mar: basen z widokiem na miasto. Jego nocne oświetlenie oraz niekończąca się perspektywa, sprawiają, że wyglądem przypomina morze…

Ciao, ciao Casa Mar!

Casa  Mar żegna nas widokiem nie tylko przedniej fasady, ale także zachodem słońca nad pustynią Sonora.

Interesuje Cię jaki garaż w nowoczesnej rezydencji zaproponowali polscy architekci? Zajrzyj tutaj: Innowacyjna architektura: dom autorodzinny.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu