Projekty,   zaprojektowane przez Elfa Deutschland GmbH

Niespodziewana metamorfoza łazienki w… garderobę!

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Często zdarza się, że mamy w domu pomieszczenia, których właściwie nie używamy i nie potrzebujemy. Dlatego w dzisiejszym Katalogu Inspiracji chcemy pokazać Wam, że metamorfoza nie musi oznaczać odnowienia danej przestrzeni pozostawiając jej tę samą funkcję! Pokażemy Wam jak malutka prywatna łazienka przy sypialni, z której nikt nie korzystał została przekształcona w bardzo potrzebną garderobę. Przy odrobinie wyobraźni i niewielkim nakładom finansowym można uzyskać cudowne efekty. W tym przypadku, autorem metamorfozy jest firma ELFA Deutschland GmbH. Zapraszamy!

​1. Przed: Maleńka łazienka bez pomyślunku

Jak widać na zdjęciu, łazienka była zorganizowana na bardzo małej przestrzeni. Ponadto, nie da się ukryć, że styl aranżacji dawno wyszedł z mody. Płytki o dwóch całkowicie różnych wzorach i mało atrakcyjnej kolorystyce tworzą atmosferę przynajmniej nieprzyjemną. Nie możemy się więc dziwić, że z tej łazienki korzystano bardzo rzadko. W sypialni brakowało za to miejsca na przechowywanie ubrań i dodatków. Stąd też pomysł przekształcenia nieużywanej łazienki w bardzo praktyczną garderobę.

​2. W trakcie: Demontaż

Po podjęciu decyzji o eliminacji łazienki nadszedł czas na całkowite wyniesienie wszystkiego, co zbędne, zaczynając od armatury sanitarnej i płytek ściennych. Następnym krokiem było zburzenie ścianki działowej. Powoli zaczynamy widzieć światełko w tunelu (dosłownie i w przenośni).

​3. W trakcie: Odkrycie szerokości przestrzeni

Po zdjęciu kilku rzędów cegieł ze ścianki działowej widzimy jak obszar dawnej łazienki łączy się z sypialnią. Oczywiście, ściankę burzono bardzo powoli, uważając by nie naruszyć struktury ścian nośnych, a także nie zniszczyć podłogi i wnętrza sypialni. Ważne również było utrzymanie wszelkich instalacji w stanie nienaruszonym, co nie tylko umożliwia w przyszłości ponowne stworzenie łazienki, ale również zmniejsza nakład pracy i materiałów przy tworzeniu garderoby.

​4. Po: Niebo a ziemia

Projekty,   zaprojektowane przez Elfa Deutschland GmbH
Elfa Deutschland GmbH

Stilvoller Einbauschrank

Elfa Deutschland GmbH

Nowa przestrzeń, czy raczej nowa garderoba jest doskonała! Duża, przestronna, wygodna i funkcjonalna przestrzeń ukryta za drzwiami przesuwnymi. W miejscu mało praktycznej i brzydkiej łazienki zaprojektowano bardzo funkcjonalną strefę o prostej, lecz innowacyjnej konstrukcji. Znalazły się tu wieszaki, półki, kosze i szuflady – wszystko, czego spodziewamy się w garderobie.

​5. Po: Garderoba przepełniona światłem

Projekty,   zaprojektowane przez Elfa Deutschland GmbH
Elfa Deutschland GmbH

Stilvoller Einbauschrank

Elfa Deutschland GmbH

Jedną z rzeczy, których często brakuje jest światło w garderobie. Jest to jedno z miejsc, w przy którym spędzamy kilka do kilkunastu minut każdego dnia, więc ważne jest dobre oświetlenie skrywanych tu rzeczy. Stąd też pomysł wykorzystania lampy sufitowej, która wcześniej oświetlała łazienkę. To się nazywa: kreatywne wykorzystanie istniejących już rozwiązań.

​6. Po: Ogromne lustro

Projekty,   zaprojektowane przez Elfa Deutschland GmbH
Elfa Deutschland GmbH

Stilvoller Einbauschrank

Elfa Deutschland GmbH

Tak wygląda zamknięta garderoba. Skąd ten wygląd? Otóż, postawiono na drzwi składające się z trzech ruchomych paneli, co umożliwia lepszy dostęp do każdej z części garderoby. Środkowy panel drzwi przesuwnych stanowi ogromne lustro, które optycznie powiększa przestrzeń sypialni. Ktoś mówił o złapaniu dwóch srok za ogon? Ten projekt chyba właśnie udowodnił, że jest to możliwe.

Wy również szukacie sposobów na stworzenie garderoby? Na pewno znajdziecie inspirację w Katalogu: Garderoba na 20 sposobów

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu