Projekty,   zaprojektowane przez LANGOLO HOME LIVING

7 fantastycznych alternatyw dla białego sufitu

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Prosty, neutralny, elegancki- biały sufit to nie bez powodu najczęściej wybierana opcja do domu. Nie da się jednak zaprzeczyć, że jest to także opcja najnudniejsza- białe sufity oglądamy wszędzie, w biurach, centrach handlowych, gabinetach lekarskich. Dlaczego by nie postawić na coś ciekawszego?

Jeżeli nie wiecie, w którym kierunku pójść, obejrzyjcie inspiracje z tego Katalogu. Zebraliśmy dla Was 7 pomysłów, które zadowolą nawet tych najbardziej wybrednych.

1. Ciemny i elegancki

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Deseo
Deseo

Deseo – Helix Terra

Deseo

Ciemne kolory we wnętrzach wiążą się z pewnym ryzykiem, jednak przy przestrzeganiu pewnych zasad decyzja ta może się totalnie odpłacić. Pokrywając ściany farbą w ciemnym kolorze, warto pamiętać o tym, że sufit powinien być wtedy o ton jaśniejszy. W takich wnętrzach liczy się przede wszystkim odpowiednio dobrane oświetlenie.

2. Z drewnianymi dekoracjami

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Arttus
Arttus

Curved beamed ceiling

Arttus

Ciężkie drewniane zdobienia na suficie najlepiej sprawdzą się we wnętrzach wysokich, jasnych i przestronnych. Przestrzeń pomiędzy drewnianymi zdobieniami wyłożono dekoracyjną tapetą. Taki sufit doskonale pasuje do wnętrz o charakterze pałacowym, dworskim.

3. Czarny

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez Emma Jayne Sayers
Emma Jayne Sayers

Dark Ceiling

Emma Jayne Sayers

Czarny sufit to rozwiązanie niekonwencjonalne, ale jak widać niezwykle stylowe. Świetnie prezentuje się w towarzystwie białych ścian, mebli i dodatków. Taka opcja możliwa jest tylko w przestronnych, jasnych i wysokich wnętrzach- w innym przypadku czarny sufit przytłoczyły przestrzeń.

4. W dwóch kolorach

Jednym ze sposobów na optyczne powiększenie i wydłużenie pomieszczenia jest pomalowanie jednego fragmentu ściany i znajdującego się nad nią sufitu tym samym kolorem. Pozostałe ściany pozostawiamy w kontrastowym, ale neutralnym kolorem. Tym samym wnętrze zyska na dynamice i stanie się ciekawsze.

5. W kolorze

Sztukateria na suficie to element nie tylko staromodnych, pałacowych wnętrz. Jak widać można go zachować także w tym nowoczesnych i niezwykle stylowych. Przestrzenie pomiędzy zdobieniami pomalowano na wyrazisty morski kolor, świetnie komponujący się z barwą zasłon i poduszek dekoracyjnych.

6. W gwiazdy

Rozgwieżdżony sufit uczyni każdą sypialnię magiczną i wyjątkową. Na jego powierzchni można na przykład przykleić specjalne naklejki-gwiazdki, które iluminują, gdy w pokoju zapada ciemność.

7. Jak malować sufit?

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez homify

Przed rozpoczęciem prac należy zabezpieczyć wszystkie meble, zakrywając je folią. Malujemy szybko i bez przerwy, do czasu, aż cała powierzchnia sufitu zostanie pokryta farbą. Po nałożeniu pierwszej warstwy warto odczekać, aż ta wyschnie, i pokryć sufit kolejną.

Więcej o malowaniu ścian dowiecie się tutaj.

Który pomysł sprawdziłby się w Waszych domach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu