20 sprytnych pomysłów na organizację kuchni

homify.Pl homify.Pl
Arquitecto Alejandro Sticotti Wiejska kuchnia
Loading admin actions …

W pomieszczeniu takim jak kuchnia, należy być bardzo ostrożnym z wszelkiego rodzaju sprzętem i urządzeniami, których używamy. Trzeba również zastanowić się nad odpowiednimi sposobami przechowywania wszystkich tych rzeczy, co nie jest takie proste, ponieważ zrobione są z różnych materiałów wymagających różnych sposobów przechowywania. Poza tym, uporządkowana kuchnia, to kuchnia funkcjonalna! Gdy wszystko ma swoje miejsce, łatwiej jest się odnaleźć wśród dziesiątek różnych przyborów. Co również wpływa na zachowanie większego bezpieczeństwa podczas wykonywania prac kuchennych.

W każdym pomieszczeniu powinien panować ład i porządek, a kuchnia nie jest wyjątkiem! Dlatego przygotowaliśmy dla Was 20 pomysłów na szybkie uporządkowanie kuchni.

​1. Głęboka szuflada, w której zmieści się wszystko

Bardzo przydatna w kuchni może okazać się duża szuflada, szeroka i głęboka na tyle, by zmieściły się w niej wszelkie sztućce i przyrządy kuchenne. Dzięki takiej szufladzie mamy konkretne miejsce na wszelkie (małe i duże) przedmioty, dzięki czemu łatwo będzie je zlokalizować.

​2. Półki

Bardzo funkcjonalna kuchnia musi być wyposażona w szafki z regulowaną wysokością półek. To właśnie regulacja wysokości pozwoli stworzyć miejsce dla wszelkiej wielkości przedmiotów.

​3. Mebel dostosowany do przestrzeni

Jeżeli w Waszej kuchni znajduje się wolna przestrzeń na tyle mała, że wydaje Wam się, że nie zmieści się tam żaden mebel, to zapewne jesteście w błędzie! Można zamontować wysuwaną szafeczkę, jak ta na zdjęciu.

​4. Długa szafeczka

Możemy zainwestować w podłużny, wysoki mebel – coś na kształt pionowej szuflady umożliwiającej łatwy dostęp do wszystkich rzeczy w niej trzymanych.

​5. Wysuwana półka

Tego typu szafki są bardzo mądrym wyborem. Jak widać, doskonale pasują do aranżacji wnętrza i pozwalają całkowicie wykorzystać nawet najwęższe wolne przestrzenie.

​6. Mebel estetyczny i praktyczny

Bardzo praktycznym pomysłem jest posiadanie meblościanki wykorzystującej całą powierzchnię ściany.

​7. Twórcza organizacja

Jeśli nie mamy miejsca na szafy, w których moglibyśmy przetrzymywać różne przedmioty, zawsze możemy uciec się do wieszaków i haków – wszystko będzie na widoku i łatwo dostępne, ale wciąż uporządkowane.

​8. Organizer dla garnków

Zadbajmy też o miejsce na garnki! One również powinny być dobrze zorganizowane i uporządkowane.

​9. Półki obrotowe

Półki obrotowe ułatwiają dostęp do każdej rzeczy, nawet tej schowanej na dnie szafki. Nie trzeba więc wyciągać wszystkiego innego, żeby dostać się do jednej wybranej rzeczy.

​9.1. Wnętrze szafki z półką obrotową

Zauważymy, że szafa jest bardzo dobrze zorganizowana, a cała przestrzeń doskonale wykorzystana, pomimo trudnego dostępu do wnętrza. Pomyślmy o takim rozwiązaniu w naszych kuchniach!

​10. Szafka z praktycznym designem

Oto kolejny przykład pionowej szuflady. Pozwólmy sobie na szalone kolory i ciekawe wzory, które ożywią kuchnię.

​11. Dobrze zaprojektowane szafki wiszące

Kuchnia w literze L może być wyzwaniem, szczególnie jeśli musimy się liczyć ze skosami, jak w tym przypadku. Zadbajmy jednak o dobre wykorzystanie przestrzeni na każdej wysokości. Osiągniemy ten cel za pomocą dobrze zaprojektowanych szafek wiszących.

​12. Ogrom szuflad

Komoda z wieloma szufladami może okazać się bardzo pomocna w utrzymaniu porządku.

​13. Projekt metalowy

Metalowe podziałki w szufladach pozwolą lepiej zorganizować przestrzeń, dadzą oparcie dla bardziej niesfornych urządzeń, a przy tym będą wyglądać bardzo nowocześnie.

​14. Wszystko na swoim miejscu

Estetyczna kuchnia to taka, w której na pewno nie ma śmieci! Postarajmy się stworzyć miejsce dla koszy na śmieci. Nikt przecież nie musi ich oglądać.

​15. Ozdobne regały i półki

Istnieje wiele sposobów na zorganizowanie kuchni, a jeżeli nie przemawiają do Was szafki, alternatywą są półki i regały. W dzisiejszych czasach, nie musimy trzymać się żadnych konkretnych wytycznych w tym zakresie. postawmy więc na to, co naprawdę się nam podoba.

​16. Genialny pomysł

Irtem KuchniaSzafki i regały

Ponowne wykorzystanie nieprzydatnych już przedmiotów i nadanie im nowej funkcji zdecydowanie wpisuje się w nowoczesne trendy. Odświeżmy więc stare drabinki i stwórzmy z nich niepowtarzalny regał.

A może macie inne pomysły? Kilka inspiracji na DIY znajdziecie w Katalogu: Recykling – świetny sposób na samodzielne urządzenie domu!

​17. Przestrzeń dla każdej z rzeczy

in-toto Amersham in-toto Amersham Nowoczesna kuchnia
in-toto Amersham

in-toto Amersham

in-toto Amersham

Mebel, który łączy w sobie wszystko czego poszukujemy: półki, szuflady i kosze – dzięki tym elementom zorganizujemy i uporządkujemy nasze kuchnie.

​18. Sekretne szuflady

Kuchnia na wymiar do małego mieszkania Szafawawa KuchniaSzafki i regały
Szafawawa

Kuchnia na wymiar do małego mieszkania

Szafawawa

Można powiedzieć, że są to tajne, sekretne szuflady, o których istnieniu tylko Ty będziesz wiedział!

​19. Wystawa z naczyń

The Mighty Plate Rack The Plate Rack KuchniaSzafki i regały
The Plate Rack

The Mighty Plate Rack

The Plate Rack

Zamontujmy regał, który pozwoli uporządkować naczynia. Piękne talerze mogą być również cudowną dekoracją wnętrza kuchni.

​20. Organizer w szufladach

Często wrzucamy rzeczy do szuflad nie patrząc na bałagan tworzący się w ich wnętrzach. Zerwijmy z tym nawykiem! Pomogą nam w tym przegródki i organizery.

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu