Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez studio wok

Nowy trend: kuchnia odseparowana od salonu

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Otwarte salony od dawna są modne w świecie projektowania wnętrz. Ale teraz, powoli i nieśmiało, pojawiają się nowe tendencje, kreujące więcej podziału między kuchnią, a salonem. 

Jednak to nie znaczy powrotu do ubiegłego stulecia, kiedy mieszkania stanowiły maleńkie osobne klitki, a salon z kuchnią były na stałe, całkowicie podzielone. Nie, tym razem chodzi o równowagę – niewielka separacja jest dobra, ale nadal liczy się swoboda. Dlatego nowy trend polega na tym, aby umieszczać odrębną kuchnię z tyłu salonu.

Można to zrobić na wiele sposobów, tak, aby zachować częściowe poczucie otwartości. Dziś omówimy ten temat na przykładzie projektu architektów ze Studia Wok, który powstał w Mediolanie i w doskonały sposób radzi sobie z sytuacją. Właściciel marzył o tym, aby zwiększyć rozmiar kuchni, czyniąc ją jednocześnie mniej widoczną z salonu. Rozwiązanie stworzone przez projektanta jest bardzo twórcze i  kreatywne – zobaczcie sami…

Nowoczesna i funkcjonalna przestrzeń

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez studio wok
studio wok

The light blue box

studio wok

Zacznijmy naszą wirtualną trasę od samego końca: efektem pracy jest przestronna, nowoczesna i funkcjonalna kuchnia, która dysponuje dużą ilością praktycznej przestrzeni magazynowej i sporą powierzchnią roboczą, z wystarczającą ilością miejsca do przygotowywania posiłków.

Dominują białe i pastelowe odcienie. Ta paleta kolorów tworzy iluzję większej przestrzeni w zamkniętym pomieszczeniu, a kuchnia wygląda na nowoczesną i przestronną.

Dyskretny widok z salonu

Projekty,  Salon zaprojektowane przez studio wok
studio wok

The light blue box

studio wok

Tu widać kuchnię z pokoju dziennego: błękitna ściana jest dyskretna i lekka dzięki małemu otworowi, przez który dostaje się światło z kuchni. Projektanci wnętrz, na potrzeby tego projektu, stworzyli dużą wielofunkcyjną strukturę sześcianu, przesuniętego zaledwie o 60 cm od obszaru, gdzie wcześniej była kuchnia. Ta ścianka separacyjna to w istocie szafa, która oferuje dużo miejsca na przechowywanie. Mądry i bardzo praktyczny design na małą przestrzeń!

Zainspirowana przeszłością

Projekty,  Salon zaprojektowane przez studio wok
studio wok

The light blue box

studio wok

Z tego punktu możemy zobaczyć, w jaki sposób osiągnięto separację – projektanci zbudowali dużą szafę, w uroczym, delikatnym odcieniu niebieskiego, która działała jako przegroda.

Otwarte okienko w ścianie jest szczególnie miłym akcentem, inspiracja pochodzi ze starych kamienic i bloków, jest odniesieniem do stylu vintage! Taki rodzaj wydawki jest również praktyczny jako sposób na przekazywanie żywności z pokoju do pokoju.  Wraz z pastelowymi kolorami, nowoczesnymi meblami, roślinami doniczkowymi i parkietem, cały efekt przypomina styl uroczych lat 50 tych ubiegłego wieku. 

Modułowa konstrukcja

Projekty,  Salon zaprojektowane przez studio wok
studio wok

The light blue box

studio wok

Szafa została zaprojektowana jako solidne, bezpieczne, ale tymczasowe urządzenie do podziału przestrzeni – nie wymaga żadnych elementów murowych! Oznacza to, że właściciele bez problemu mogą zdecydować się na powrót do otwartego planu pokoju.

Możliwość zamknięcia kuchni

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez studio wok
studio wok

The light blue box

studio wok

Modułowa struktura kuchni obejmuje również drzwi przesuwne, zapewniające możliwość całkowitego wyodrębnienia obszaru kuchni od reszty domu. Zapobiega to przedostawaniu się silnych zapachów do wnętrza domu.

Absolutny minimalizm

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez studio wok
studio wok

The light blue box

studio wok

Przestrzeń tego mieszkania jest ograniczona, dlatego każdy element nowej kuchni ma zajmować jak najmniej miejsca. Lodówka została wbudowana w ścianę przylegającą do łazienki, a szafki kuchenne są płytkie, ale wysokie.

Pomimo ograniczonej przestrzeni, ta kuchnia ma wszystko, czego potrzebuje współczesna rodzina. Jest lekka, świeża i pełna luksusów – w sumie to niekonwencjonalny, ale bardzo udany projekt! 

Spodobał się Wam taki pomysł na kuchnię? Zobaczcie jak sprawnie zorganizować jej przestrzeń: Kuchnia stylowa i zorganizowana: 12 pomysłów

Co myślicie o takim rozwiązaniu? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu