homify 360°: dom w stylu alpejskim w Łodzi

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

homify 360°: dom w stylu alpejskim w Łodzi

Alicja Olko Alicja Olko
Loading admin actions …

Dziś wraz z serią homify 360° wybierzemy się do Łodzi, gdzie powstał pokaźnych rozmiarów dom jednorodzinny, który swoją fasadą nawiązuje do tradycyjnych zabudowań alpejskich. Dzieje się tak, gdyż niektóre z jego ścian są tak zwanym szachulcem, czyli konstrukcją szkieletową z elementów drewnianych. 

Za projekt odpowiedzialni są architekci z biura W.K. Architekci, a stworzony przez nich dom cechuje się nie tylko nietypową fasadę, ale także interesującym wnętrzem. Zobaczcie sami!

Bryła

Bryłą budynku składa się z dwóch nałożonych na siebie w orientacji prostopadłej części. Obie one charakteryzują się dwuspadowym dachem, są proste w swoim kształcie i podłużne. Od strony ogrodu bryła jest otwarta na otoczenie, dzięki wprowadzeniu takich elementów, jak wielkopowierzchniowe przeszklenia oraz obszerny taras, z którego swobodnie przedostać można się na ogród.

Od strony ulicy

Aby zapewnić mieszkańcom budynku jak największy poziom prywatności, odgrodzono go od ulicy potężnym murem z cegły. Materiał też dostrzec można w wielu miejscach fasady, hojnie użyto go zwłaszcza od strony ogrodu. Nieliczne na tej części budynku otwory czynią go niedostępnym i prywatnym. Białe otynkowane fragmenty kontrastują z ciemnym kolorem pokrycia dachowego oraz fabrycznym charakterem cegły.

Alpejski styl

Na tym zdjęciu możemy zobaczyć specyficzny szachulec w postaci jednej ze ścian od strony ogrodu. Nadaje on bryle budynku zupełnie innego charakteru i wyróżnia ją na tle okolicznych zabudowań. Z tej perspektywy dostrzegamy też, że dach jednej z części budynku cechuje się znacznym nachyleniem jednej z jego połaci. Także od tej strony budynek otwiera się na otoczenie- na dole stworzono miejsce na urokliwy taras, a na piętrze na rozległy balkon.

Strefa dzienna

Strefa dzienna zlokalizowana została w obszernym pomieszczeniu na parterze, które charakteryzuje się niezwykle wysokim sufitem. Dzięki temu zdaje się być jeszcze bardziej przestronne, niż w rzeczywistości. Tradycyjnego charakteru, w nawiązaniu do fasady, nadają wnętrzu bale na suficie podtrzymujące strop. Strefa dzienna zdominowana została przez biel i drewno. Obejmuje ona obszary kuchni, jadalni i salonu.

Kuchnia

W otwartej na jadalnię kuchni dominuje nowoczesny styl aranżacyjny. Białe meble o połyskujących frontach przeplatają się z czarnymi, błyszczącymi sprzętami AGD, tworząc modernistyczną mieszkankę. Ścianę, na której wisi okap, wyłożono cegłą, nawiązując do fasady zewnętrznej. Ciekawa posadzka z naturalnego kamienia wprowadza luksusowy element do tej aranżacji.

Kominek

Kuchnię z jadalnią oraz klatkę schodową prowadzącą na piętro od obszaru salonu oddziela pokaźnych rozmiarów kominek z wbudowanym w niego osobnym miejscem na przechowywanie drewna na opał. Zbudowano go z cegieł, nawiązując rym samym stylistycznie do pokrycia zewnętrznej fasady oraz pewnych fragmentów ścian w środku. Także tutaj posadzka wyłożona została naturalnym białym kamieniem, kontrastując z ciemnym obiciem mebli. Kominek ten pełni nie tylko rolę swoistej ścianki działowej na tej otwartej przestrzeni, ale także funkcjonuje jako źródło ciepła w całym wnętrzu.

Pokój bilardowy

Na półpiętrze, pomiędzy strefą dzienną a strefą prywatną z sypialniami i łazienkami, znajduje się pokój rozrywki ze stołem bilardowym. Także tutaj dostrzegamy cegłę na ścianie oraz drewno jako dominujący materiał na podłodze. W środku także wykorzystano szachulec, widoczny na ścianie po lewej stronie.

Widok od strony ulicy

Na koniec rzućmy jeszcze okiem jak prezentuje się tego domu od strony podjazdu. Z tej perspektywy jego bryła jest nieco bardziej zamknięta, choć także po tej stronie znalazło się miejsce na niewielki balkon. Dostrzegamy trzy podstawowe materiały użyte na elewacji- cegłę, drewno i biały tynk. Widoczny jest także szachulec. Dzięki kształtowi dachu, kolorystyce oraz użytym materiałom dom ten z cała pewnością wpisałby się w alpejski krajobraz.

Podoba Wam się cegła na elewacji? Zobaczcie koniecznie fabryczny loft w środku lasu pod Piłą.

Jak Wam się podoba wnętrze tego domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu