homify 360°: dom w stylu alpejskim w Łodzi

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

homify 360°: dom w stylu alpejskim w Łodzi

Alicja Olko Alicja Olko
Loading admin actions …

Dziś wraz z serią homify 360° wybierzemy się do Łodzi, gdzie powstał pokaźnych rozmiarów dom jednorodzinny, który swoją fasadą nawiązuje do tradycyjnych zabudowań alpejskich. Dzieje się tak, gdyż niektóre z jego ścian są tak zwanym szachulcem, czyli konstrukcją szkieletową z elementów drewnianych. 

Za projekt odpowiedzialni są architekci z biura W.K. Architekci, a stworzony przez nich dom cechuje się nie tylko nietypową fasadę, ale także interesującym wnętrzem. Zobaczcie sami!

Bryła

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify, Rustykalny

Bryłą budynku składa się z dwóch nałożonych na siebie w orientacji prostopadłej części. Obie one charakteryzują się dwuspadowym dachem, są proste w swoim kształcie i podłużne. Od strony ogrodu bryła jest otwarta na otoczenie, dzięki wprowadzeniu takich elementów, jak wielkopowierzchniowe przeszklenia oraz obszerny taras, z którego swobodnie przedostać można się na ogród.

Od strony ulicy

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify, Rustykalny

Aby zapewnić mieszkańcom budynku jak największy poziom prywatności, odgrodzono go od ulicy potężnym murem z cegły. Materiał też dostrzec można w wielu miejscach fasady, hojnie użyto go zwłaszcza od strony ogrodu. Nieliczne na tej części budynku otwory czynią go niedostępnym i prywatnym. Białe otynkowane fragmenty kontrastują z ciemnym kolorem pokrycia dachowego oraz fabrycznym charakterem cegły.

Alpejski styl

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify, Rustykalny

Na tym zdjęciu możemy zobaczyć specyficzny szachulec w postaci jednej ze ścian od strony ogrodu. Nadaje on bryle budynku zupełnie innego charakteru i wyróżnia ją na tle okolicznych zabudowań. Z tej perspektywy dostrzegamy też, że dach jednej z części budynku cechuje się znacznym nachyleniem jednej z jego połaci. Także od tej strony budynek otwiera się na otoczenie- na dole stworzono miejsce na urokliwy taras, a na piętrze na rozległy balkon.

Strefa dzienna

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez homify, Rustykalny

Strefa dzienna zlokalizowana została w obszernym pomieszczeniu na parterze, które charakteryzuje się niezwykle wysokim sufitem. Dzięki temu zdaje się być jeszcze bardziej przestronne, niż w rzeczywistości. Tradycyjnego charakteru, w nawiązaniu do fasady, nadają wnętrzu bale na suficie podtrzymujące strop. Strefa dzienna zdominowana została przez biel i drewno. Obejmuje ona obszary kuchni, jadalni i salonu.

Kuchnia

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify, Rustykalny

W otwartej na jadalnię kuchni dominuje nowoczesny styl aranżacyjny. Białe meble o połyskujących frontach przeplatają się z czarnymi, błyszczącymi sprzętami AGD, tworząc modernistyczną mieszkankę. Ścianę, na której wisi okap, wyłożono cegłą, nawiązując do fasady zewnętrznej. Ciekawa posadzka z naturalnego kamienia wprowadza luksusowy element do tej aranżacji.

Kominek

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify, Rustykalny

Kuchnię z jadalnią oraz klatkę schodową prowadzącą na piętro od obszaru salonu oddziela pokaźnych rozmiarów kominek z wbudowanym w niego osobnym miejscem na przechowywanie drewna na opał. Zbudowano go z cegieł, nawiązując rym samym stylistycznie do pokrycia zewnętrznej fasady oraz pewnych fragmentów ścian w środku. Także tutaj posadzka wyłożona została naturalnym białym kamieniem, kontrastując z ciemnym obiciem mebli. Kominek ten pełni nie tylko rolę swoistej ścianki działowej na tej otwartej przestrzeni, ale także funkcjonuje jako źródło ciepła w całym wnętrzu.

Pokój bilardowy

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify, Rustykalny

Na półpiętrze, pomiędzy strefą dzienną a strefą prywatną z sypialniami i łazienkami, znajduje się pokój rozrywki ze stołem bilardowym. Także tutaj dostrzegamy cegłę na ścianie oraz drewno jako dominujący materiał na podłodze. W środku także wykorzystano szachulec, widoczny na ścianie po lewej stronie.

Widok od strony ulicy

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify, Rustykalny

Na koniec rzućmy jeszcze okiem jak prezentuje się tego domu od strony podjazdu. Z tej perspektywy jego bryła jest nieco bardziej zamknięta, choć także po tej stronie znalazło się miejsce na niewielki balkon. Dostrzegamy trzy podstawowe materiały użyte na elewacji- cegłę, drewno i biały tynk. Widoczny jest także szachulec. Dzięki kształtowi dachu, kolorystyce oraz użytym materiałom dom ten z cała pewnością wpisałby się w alpejski krajobraz.

Podoba Wam się cegła na elewacji? Zobaczcie koniecznie fabryczny loft w środku lasu pod Piłą.

Jak Wam się podoba wnętrze tego domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu