Projekty,   zaprojektowane przez リノクラフト株式会社

8 sprytnych sposobów na przechowywanie w małych domach

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dom – to brzmi dumnie! Przede wszystkim brzmi jak wygodna przestrzeń do życia, nierzadko w opozycji do mieszkania. A przecież niekoniecznie zawsze tak jest, domy potrafią być mniejsze od przestronnych apartamentów. Także  w nich często brakuje nam miejsca, zwłaszcza na przechowywanie. Rzeczywiście go brakuje czy może po prostu nie wymyśliliśmy jeszcze odpowiedniego systemu magazynowania?

Na szczęście są z nami świetni architekci wnętrz, którzy na przechowywanie mają miliony sposobów. Dzisiaj zaprezentują nam 8 doskonale nadających się do małych domów.

1. Szafa czy garderoba

Szafa to nie tylko miejsce na przechowywanie ubrań, ale także pościeli, ręczników… Powinna być sporych rozmiarów, by wszystko pomieścić. Jeśli mamy za mało miejsca na wydzielenie osobnego pomieszczenia na garderobę, to może poprzez ustawienie naszych zabudowanych szaf stworzyć jej namiastkę? Dodatkowym atutem takiego rozwiązania będzie brak rozrzuconych ubrań w sąsiedztwie łóżka!

W powyższej sypialni miejsce do spania zaprojektowano na podwyższeniu, które zawiera w sobie dwie szuflady – idealne na pościel.

2. Posiłek na podwyższeniu

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez 주택설계전문 디자인그룹 홈스타일토토
주택설계전문 디자인그룹 홈스타일토토

평상딸린 응접실과 마주한 주방

주택설계전문 디자인그룹 홈스타일토토

W krajach azjatyckich często do jedzenia ściąga się buty (nawet kapcie) i spożywa posiłek siedząc na specjalnym podwyższeniu lub matach. Chociaż może nasze nawyki trudno byłoby zmienić z dnia na dzień, to może warto pomyśleć o tworzeniu funkcjonalnych stref planu otwartego na różnych wysokościach. Lepiej je wyróżnimy, a dodatkowo zyskamy przestrzeń do przechowywania.

3. Wycisnąć z przestrzeni ile się da

To chyba najbardziej pakowna meblościanka, jaką widzieliśmy! Do tego doskonale dopasowana do trudnej przestrzeni wokół drzwi. System półek i szuflad pomieści najróżniejsze różności. Dzięki bieli oraz gładkim frontom rozwiązanie staje się pełne lekkości. Może u nas dokładnie taka sama zabudowa by nie pasowała, jednak ten projekt uczy, że warto wykorzystać każdy centymetr, wycisnąć z przestrzeni ile się tylko da!

4. Przechowywać też w łazience

PROJEKT WNĘTRZA W WARSZAWIE / 3: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez PASS architekci
PASS architekci

PROJEKT WNĘTRZA W WARSZAWIE / 3

PASS architekci

A co z przechowywaniem w łazience? To temat często pomijany, może oprócz kosmetyków i leków. Dlaczego nie składać tam także ręczników, strojów kąpielowych czy nie postawić tam kosza na brudną bieliznę? Oczywiście wszystko powinno być odpowiednio w tym celu zaprojektowane. Proste, podwieszane półki świetnie nadadzą się na ręczniki, a kosz niech znajdzie się tuż obok pralki.

5. Subtelnie

Słowo przechowywanie kojarzy nam się od razu z wielkimi kartonami, strychem i piwnicą. Albo przynajmniej z głębokimi szufladami. A przecież można subtelniej! Na delikatnych, wąskich półkach mogą stanąć eleganckie pudełka, które będą wręcz ozdobą wnętrza. Schowajmy w nich ważne dokumenty, stare zdjęcia czy też przyrządy do rysowania lub robótek ręcznych… Każdy z nas ma swoje bibeloty!

6. Pod schodami

Wykorzystanie przestrzeni pod schodami do przechowywania to zawsze dobry pomysł. Nie pozwólmy, by marnowały się cenne centymetry. Sposobów na to jest wiele. Jeden z nich widzimy powyżej: schody doskonale sprawdzą się jako rama dla meblościanki. Mogą także stać się świetnym regałem na książki lub szafą z wysuwanymi szufladami. Wszystko zależy od potrzeb oraz umiejscowienia schodów wewnątrz domu.

7. Wykorzystać kąty

Nasze korytarze nierzadko tworzą zakątki, które tylko marzą o tym, aby zostać wykorzystane. Co powiecie na mały kącik do lektury z wygodną ławą w typie skrzyni oraz z półkami uginającymi się od książek? Naszym zdaniem to świetny sposób i na przechowywanie, i na relaks. Innym sposobem na takie kąty są wbudowane w ścianę meble. Nie będą zwracać na siebie uwagi, a uratują nam skórę!

8. Salon w stylu modnej kawiarni

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homelatte
homelatte

[홈라떼] 책이 가득한 24평 복도식 아파트 홈스타일링

homelatte

Najważniejsza rada, jaką możemy Wam dać w kwestii wystroju wnętrz, to: eksperymentujcie i kopiujcie ile się da! Meble z palet z półkami od siedziskiem, proste półki tuż pod sufitem, wykorzystane na nowo drewniane pudełka po winie i skrzynki po owocach… dlaczego Wasz salon nie może zacząć wyglądać jak Wasza ulubiona kawiarnia? Stworzymy przy tym kilka nietypowych miejsc do przechowywania.

Marzy Wam się meblościanka, ale nie wiecie, czy nie będzie wyglądać nieco przestarzale? Bez obaw! Tutaj znajdziecie garść współczesnych inspiracji: TOP 10 – nowoczesne meblościanki!

Jak Wy radzicie sobie z przechowywaniem?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu