Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Marina Linhares Decoração de Interiores

9 półek kuchennych, których potrzebujecie (i to już!)

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Od dłuższego czasu możemy zaobserwować popularność zabudowanych szafek w kuchni. Gładkie fronty zasłaniają pojemne miejsca do przechowywania, a dodatkowo odbijają światło i optycznie  powiększają przestrzeń. Czy jednak szafki te są jedyną opcją do nowoczesnej kuchni? Oczywiście, że nie! Osobom, które lubią mieć wszystko pod ręką, polecamy otwarte półki.

Nasi projektanci wnętrz doradzą nam dzisiaj, które półki pasują do stylu jakiej kuchni, na jakie z naszych nawyków warto zwrócić uwagę przy wyborze. Oto ich 9 realizacji z fantastycznymi, funkcjonalnymi półkami…

Część meblościanki

Zaczynamy od kuchni w czerni. Otwarte półki wcale nie muszą oznaczać połek podwieszanych. Na powyższym zdjęciu widzimy meblościankę o niewielkiej głębokości w kolorze ściany. Doskonale nadaje się na ekspozycję stylowych dekoracji.

Frantazyjne moduły

Co powiecie na półki z drewnanych modułów? Można zestawić je ze sobą w najróżniejszy sposób. To świetny pomysł na projekt spod znaku zrób to sam, wystarczy ulokować na ścianie kilka pudełek po winie.

Drewno i metal

Do zamocowania podwieszanej półki potrzebować będziemy co najmniej dwóch elementów: podłużnej płaszczyzny oraz podtrzymującej ją konstrukcji. Ten drugi element może być ukryty, może jednak zacząć pełnić dodatkową rolę: dekoracyjną. Na powyższym przykładzie czerń metalu doskonale uzupełnia ciepło drewna. Światła LED dopełniają dzieła!

Różnorodność prostoty

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez MARIANGEL COGHLAN

Ustawiona horyzontalnie deska to niejedyna opcja na półkę. Podłużna płaszczyzna może zostać wykonana z najróżniejszych materiałów. Drewno, płyta pilśniowa, suchego tynku, a nawet betonu. Jeśli zależy Wam na modnych szarościach, proponujemy jednak malowanie i lżejszy materiał.

W kombinacji z szafkami

Nawet jeśli nasza miłość do półek nie zna granic, to mało prawdopodobne, żeby były to jedyne meble, jakie wybierzemy do kuchni. Możemy dopasować je do podwieszanych szafek – pamiętajmy jednak o przemyślanym wyborze ich wysokości. Dno szafki w tej samej linii co najniższa półka to rozwiązanie, które na pewno się sprawdzi. 

Drewno na tle 'ceglanych' płytek

Oto definicja stylu rustykalnego: drewno i biel płytek ceramicznych imitujących cegły. Patrząc na powyższe zdjęcie, od razu czujemy się jak w domu. Taka kuchnia ma ogromny potencjał stać się sercem rodzinnego życia. Drewniana półka świetnie pasuje do drewnianego blatu. 

Pod blatem

Półki wcale nie muszą znajdować się nad blatem, nasi architekci wnętrz mają kilka pomysłów na nietypowe lokalizacje. Co powiecie na… pod blatem? Takie półki świetnie sprawdzą się na wyspie otwartej kuchni, od strony salonu, pełniąc funkcję domowej biblioteczki. 

Półka pod…

Półka nie musi być tylko podłużną płaszczyzną. Otwartą przestrzeń w naszej zabudowie kuchni możemy pozostawić z konkretnym zamiarem. Co powiecie na tę półkę pod mikrofalówkę?

Więcej światła

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Sobrado + Ugalde Arquitectos
Sobrado + Ugalde Arquitectos

Tamarindos – Sobrado + Ugalde Arquitectos

Sobrado + Ugalde Arquitectos

Już pokazywaliśmy Wam fantystyczną drewnianą półkę podświetloną taśmą LED. Te powyższe pokazują, jak to rozwiązanie może stanowić świetne dodatkowe doświetlenie miejsca przygotowywania posiłków oraz samodzielnie tworzyć intymną atmosferę w kuchni.

Wciąż szukacie pomysłów na funkcjonalną kuchnię? Tutaj na pewno znajdziecie inspiracje: Kuchnia stylowa i zorganizowana: 12 pomysłów.

Które półki najbardziej pasowałyby do Waszej kuchni?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu