Jak zmienić pokój dziecięcy w pokój młodzieżowy? | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Jak zmienić pokój dziecięcy w pokój młodzieżowy?

Alicja Olko Alicja Olko
Dom jednorodzinny w Szczecinie Skandynawski pokój dziecięcy od Pracownia Świętego Józefa Skandynawski
Loading admin actions …

To, jak szybko dorastają dzieci, wiedzą tylko ich rodzicie. Nie tylko zmieniają się one fizycznie, ale także rozwijają swoją osobowość, zmieniają upodobania i gusta. Dotyczy to także przestrzeni, którą zamieszkują. Niezwykle szybko przechodzą transformację od maluchów do nastolatków i wraz z nią metamorfozę przejść powinien także ich pokój.

Przeistoczenie pokoju dziecięcego w pokój dla nastolatka jest jednym z największych wyzwań stojących przed każdym rodzicem w odniesieniu do urządzania i aranżacji wnętrz domu. Transformacja taka może być niezwykle kosztowna, ale wcale nie musi. Dziś na homify podpowiemy Wam, jak niewielkim kosztem i wysiłkiem przeistoczyć pokój dla dziecka w pokój młodzieżowy!

Pokój dla młodego mężczyzny

Pokój nastolatka. Nowoczesny pokój dziecięcy od homify Nowoczesny
homify

Pokój nastolatka.

homify

Pokój dla chłopca przeistoczyć można w pokój dla młodego mężczyzny wybierając inną, bardziej męska paletę kolorów. W pokoju dla nastolatka najlepiej sprawdzą się gładkie, jednolite ściany, pozbawione wzorów, które pozwolą zamieszkującemu go chłopakowi na indywidualną aranżację wnętrza. Świetnym przykładem jest pokój urządzony przez projektantkę z Caroline's Design, gdzie dominują szarości, zarówno na ścianach, jak i na meblach. Wyposażono go w ciekawe dodatki, wyglądające jak owoc projektu „zrób to sam”- skrzynia z palet czy stolik z metalu i drewna niczym z wieka beczki. Ściany udekorowano indywidualnymi dodatkami- zdjęciami, pocztówkami oraz literami, składającymi się na imię mieszkającego tu chłopaka. Jak widać, świetnie czuje on się w tak zaaranżowanym wnętrzu!

Oryginalne wzory

W stylu prowansalskim Śródziemnomorski pokój dziecięcy od Decoroom Śródziemnomorski
Decoroom

W stylu prowansalskim

Decoroom

Fioletowy to jeden z ulubionych kolorów, zwłaszcza dziewczynek. Już od samego początku pokój dla dziewczynki urządzać można przy jego użyciu, zmieniając nieco jego zastosowanie wraz z upływem czasu. Najlepszym sposobem na szybkie i tanie odmienienie wizerunku pomieszczenia, także pokoju dziecięcego, jest wprowadzenie nowych, ciekawych wzorów. We wnętrzu zaaranżowanym przez pracownię Decoroom poduszki o intrygujących kształtach i fantazyjnych wzorach wprowadzają wyjątkowy klimat, składając się na dekor, który przypadnie go gustu każdej młodej kobiecie.

Fajny gadżet

Mieszkanie dwupoziomowe w Kiełczowie Skandynawski pokój dziecięcy od Pracownia Kaffka Skandynawski
Pracownia Kaffka

Mieszkanie dwupoziomowe w Kiełczowie

Pracownia Kaffka

Dobrym pomysłem na transformację pokoju dziecięcego bez konieczności całkowitej renowacji jest wprowadzenie do wystroju ciekawego gadżetu, mebla lub elementu dekoracyjnego. Świetnie obrazuje to aranżacja, której autorami są projektanci z Pracowni Kaffka. Typowy pokój dziecięcy nabrał zupełnie nowego charakteru dzięki umieszczeniu na jednej z drewnianych bali wiszącego fotelu- hamaka. Pełni on rolę nie tylko miejsca do relaksu, gdzie poczytać można książkę lub posłuchać muzyki, ale także fajnego gadżetu o charakterze dekoracyjnym.

Miejsce do przechowywania

pokój M Eklektyczny pokój dziecięcy od NaNovo Eklektyczny
NaNovo

pokój M

NaNovo

Wraz z dorastaniem, nasze dziecko gromadzi coraz więcej przedmiotów i gadżetów, które powodują, że w pokoju panuje nieporządek, co z kolei przekłada się na częste kłótnie z rodzicami. Można tego uniknąć, ułatwiając dziecku utrzymywanie porządku poprzez zapewnienie mu odpowiednich miejsc do przechowywania. Ciekawym rozwiązaniem jest pomysł od studia NaNovo, polegający na stworzeniu miejsc do przechowywania pod łóżkiem, co nie tylko zaoszczędza miejsce w pokoju, ale także świetnie wygląda.

Funkcjonalność

Chcąc przeistoczyć pokój dziecięcy w pokój dla nastolatka można w nim także wydzielić specjalne miejsce, które będzie służyło na spotkania z przyjaciółmi, relaks z książką lub pełniło funkcję prywatnego salonu. Może ono zastąpić przestrzeń, wcześniej wykorzystywaną na zabawki i miejsce do zabawy. Świetnie zaaranżowane zostało to w pokoju, który urządzili projektanci z Pracowni Świętego Józefa. Poza funkcją sypialni, pokój ten pełni także rolę salonu.

Miejsce do nauki

Pod pomarańczowymi lampkami Skandynawski pokój dziecięcy od homify Skandynawski
homify

Pod pomarańczowymi lampkami

homify

Odpowiednie miejsce do nauki dla dziecka jest niezwykle ważne w każdym pokoju, bez względu na wiek jego mieszkańca. Jednakże, wraz z przechodzeniem przez dziecko na kolejne poziomy drabiny edukacyjnej, wymagać będzie ono więcej miejsca na książki i przybory do nauki.

Wszystko na temat tego, jak zaprojektować pokój dziecięcy idealny do nauki znajdziecie w Katalogu Inspiracji Miejsce do nauki w pokoju dziecięcym.

Jak Wy zmieniacie wygląd pokoju dla dziecka, gdy dorasta?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu