Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez INTERAZULEJO

10 rustykalnych i przytulnych kuchni gotowych do skopiowania!

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wystrój wnętrza jest tematem otwartym na wszelkie możliwości, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Zapewne wszyscy słyszeliśmy o ogromnej różnorodności stylów i trendów. Dziś skupimy się na wariantach stylu rustykalnego. Ten styl jest wyjątkowy pod wieloma względami, ponieważ ma niepowtarzalny charakter, który całkowicie zrywa z pędem miejskiego stylu i daje miejsce na elementy bardziej przytulne i rodzinne. A skoro już mowa o rodzinnym i przytulnym miejscu, które pomieszczenie będzie bardziej kojarzyło nam się z rodzinnym domem niż kuchnia? Styl rustykalny do kuchni pasuje jak rękawiczka do dłoni! Dlatego właśnie postanowiliśmy pokazać Wam 10 rustykalnych kuchni, które na pewno wspaniale wyglądałyby również w Waszych mieszkaniach.

​Powiew romantyzmu

Rustykalne kuchnie inspirują do tworzenia rodzinnej i przytulnej atmosfery. Połączenie kamienia, dużych okien pozwalających na przepływ naturalnego światła, szafek z ciemnego drewna i kamiennych blatów to zdecydowanie dobra droga do zbudowania romantycznego wystroju w stylu rustykalnym. Sekret tkwi w grze kolorów. Jasna ściana nie tylko pozwoli podkreślić piękne wykończenia ciemnych mebli, ale jednocześnie otworzy przestrzeń i optycznie ją powiększy.

​Innowacje w tradycyjnej kuchni rustykalnej

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez RI-NOVO
RI-NOVO

Villa Rustica

RI-NOVO

Decydując się na styl rustykalny, decydujemy się na powrót do natury, poprzez wybór najbardziej reprezentatywnych materiałów wykorzystywanych w tym stylu, czyli drewna i kamienia. Te same materiały pozwalają nam jednak na wprowadzenie do prostego pomieszczenia sporej dozy innowacyjności. Stosujemy się do zasady: Mniej znaczy więcej.

​Wykorzystanie ceramiki

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez INTERAZULEJO
INTERAZULEJO

Records D'Art – Manises

INTERAZULEJO

Zarówno styl rustykalny jak i śródziemnomorski cechują się obfitością naturalnego światła, stąd też duże okna, które umożliwiają napływ światła słonecznego i świeżego powietrza do wnętrza pomieszczenia.

Innym kluczowym elementem wystroju, który natychmiast rzuca się w oczy i tworzy rustykalną atmosferę są płytki ceramiczne o przeróżnych wzorach.

​Nieobrobiony kamień

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Marcello Gavioli
Marcello Gavioli

BioMalta RAL 7010 Grigio Tenda

Marcello Gavioli

Wyobrażając sobie rustykalną kuchnię, nie koniecznie musimy myśleć o staroświeckim wystroju. Całkowicie normalne jest wykorzystanie nowoczesnych materiałów i za ich pomocą stworzenie rustykalnej atmosfery. Kluczem jest puszczenie wodzy wyobraźni. Doskonałym pomysłem jest to, żeby kolumienki albo części ścian były pokryte surowym kamieniem, dzięki czemu podkreślimy inne elementy wokół nich. Poza tym, kamień daje świetny efekt wizualny!

​Detale się liczą!

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez INTERAZULEJO
INTERAZULEJO

Sello del Pasado

INTERAZULEJO

Styl rustykalny nie jest zbudowany na zaniedbaniu i chaosie, jak wielu mogłoby myśleć. Wręcz przeciwnie, każdy szczegół jest starannie wybrany tak, aby doskonale komplementował się z innymi. Dzięki temu tworzy się aranżacja pełna harmonii. Idealnym rozwiązaniem jest wykorzystanie różnych odcieni tego samego koloru.

​Rustykalny i elegancki

Naszymi najlepszymi przyjaciółmi podczas tworzenia dekoracji kuchni są lampy i małe światełka osadzone w suficie. Inne elementy, takie jak krzesła i szafki z ciemnego drewna pomagają stworzyć eleganckie i lekko eklektyczne wykończenie, co pokazuje zupełnie nową stronę rustykalnego stylu aranżacji.

​Styl retro

Widoczne belki drewniane sprawiają, że na myśl przychodzi nam wiejski domek. Poza tym, płytki ceramiczne w pastelowych odcieniach wnoszą w przestrzeń tradycyjny powiew, a niestandardowe kraty i okna nadają całości dużo ciepła.

​W połączeniu ze stylem industrialnym

Styl industrialny i rustykalny wykorzystują podobne materiały, lecz w innej odsłonie. Jak widać na zdjęciu, drewno nie powinno być delikatne, jak w innych przypadkach, ale raczej surowe i ciężkie. Ściany pokryte cegłą tworzą doskonałe wykończenie dla przestrzeni.

​Rustykalna i eklektyczna

Pastelowe odcienie, wzorzyste płytki ceramiczne, wysepka o żywym kolorze i dekoracyjne rękodzieła tworzą harmonijną całość z drewnianymi szafkami i płytkami podłogowymi. Zdecydowanie czujemy tu powiew stylu prowansalskiego.

​Z nowoczesnymi akcentami

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Marta del Valle
Marta del Valle

Cocina rústica

Marta del Valle

Połączenie elementów stylu rustykalnego z kuchniami nowoczesnych mieszkań jest o wiele prostsze niż mogłoby się wydawać. Na przykładzie tego zdjęcia możemy znaleźć kilka pomysłów – czarny okap w kształcie dzwonu nad kuchenką to element rustykalny, który jednak doskonale dopasował się do nowoczesnego wnętrza. Podobnie możemy podejść do ściany pokrytej polerowanym kamieniem. Dwa w jednym!

Lubicie połączenia różnych nurtów aranżacyjnych? W takim razie, na pewno pokochacie Styl eklektyczny jako sposób na ciekawe wnętrza!

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu