Projekty,  Salon zaprojektowane przez Smarta

Stara farma przerobiona na luksusowy dom

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jednym z najsilniejszych trendów we współczesnej architekturze jest przeistaczanie starych budynków gospodarczych- stodół, farm, spichrzów- w nowoczesne, komfortowe i często luksusowe domy jednorodzinne. Kluczem jest zachowanie klasycznego charakteru budynków, ale taka ich renowacja i odświeżenie, aby gwarantowały wszystkie niezbędne we współczesnym świecie wygody.

Dzisiejszy projekt został zrealizowany w angielskim Cardiff. Ogromna stodoła przeszła transformację w luksusowe, elegancką willę, której design pięknie łączy w sobie elementy klasycznej architektury z tymi współczesnymi. Zobaczcie sami!

Tradycyjna farma w nowoczesnym wydaniu

Projekty,  Taras zaprojektowane przez Smarta
Smarta

Forty Farm

Smarta

Stara zagroda odznacza się niebywałym rozmiarem. Składają się na nią trzy części-segmenty, różniące się szerokością i wysokością. Zachowano klasyczną bryłę i tradycyjną fasadę z naturalnego kamienia. Nowoczesny charakter budynek ten zawdzięcza wielkoformatowym przeszkleniom- zarówno oknom, jak i przesuwanym drzwiom.

Współczesny dworek

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Smarta
Smarta

Forty Farm

Smarta

Cała posiadłość ma niemal pałacowy charakter. W zachwyt wprawia nie tylko sam budynek, ze swoją symetrią i wspaniałą kombinacją tradycyjnych materiałów (naturalny kamień) i nowoczesnych wykończeń (szkło), ale także otaczający go teren. Podjazd wyłożono kostką brukową i otoczono go obszarami zieleni. Całość robi ogromne wrażenie.

Hol

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Smarta
Smarta

Forty Farm

Smarta

Równie imponująco prezentuje się wnętrze domu. Już w holu mamy przedsmak tego, w jakim stylu je zaaranżowano. O ich tradycyjny charakter dba ściana na wzór muru pruskiego, znanego ze spichlerzy. Drzwi wejściowe otoczono wielkoformatowymi przeszkleniami, przez które wnętrze zalewa naturalne światło. Wysokie sufity przyozdabiają z kolei drewniane belki, wpisujące się w rustykalną aranżację wnętrz.

Strefa dzienna

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Smarta
Smarta

Forty Farm

Smarta

Strefę dzienną urządzono na otwartej przestrzeni, którą łączy obszary kuchni, jadalni i salonu. Kuchnia znajduje się w jej centrum. Składa się na nią biała zabudowa o klasycznym designie oraz pokaźnych rozmiarów wyspa kuchenna, pełniąca także rolę stołu. Wnętrze ma imponujący rozmiar, wysokie sufity przyozdabiają drewniane belki i łuki z tego samego materiały. Posadzkę z kolei wylano żywicą, materiałem, który świetnie wpisuje się w estetykę wnętrza.

Salon

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Smarta
Smarta

Forty Farm

Smarta

Pomimo swoich rozmiarów, wnętrza domu emanują ciepłem i przytulnością. Ma to wiele wspólnego z tym, że drewno jest głównym materiałem wykończeniowym. Salon wyposażono z kolei w meble komfortowe i stylowe. Wystrój uzupełniają liczne miękkie tekstylia i dekoracje, dzięki którym panuje tutaj tak przyjemny klimat.

Sypialnia

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Smarta
Smarta

Forty Farm

Smarta

W tym ogromnym domu jest kilka sypialni, ale pokażemy Wam jedynie jedną z nich- tę najbardziej wyjątkową, bo łączącą funkcje sypialniane z łazienką. Przez eleganckim łóżkiem ustawiono wolnostojącą wannę, w przeciwny sposób nadając sypialni funkcję łazienki. Wystrój tego pomieszczenia jest iście królewski- antyczne meble, ciężkie tekstylia, drewniane belki na suficie. Nie rażą one jednak przepychem, gdyż ustawiono je na tle neutralnych ścian i wielkoformatowych okien.

Dziedziniec

Projekty,  Basen zaprojektowane przez Smarta
Smarta

Forty Farm

Smarta

Na koniec zaglądamy na dzieciniec, który od wnętrz oddzielają wielkoformatowe przesuwane drzwi ze szkła. W samym jego sercu umieszczono basen z hydromasażami. To się nazywa luksus!

Jak Wam się podoba efekt po?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu