Projekty,   zaprojektowane przez Greenbop

7 sposobów na kuchnię, w której można spokojnie pracować

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W aranżacji kuchni zwraca się uwagę na wiele elementów- meble, materiały pokrywające ściany i podłogi, akcesoria i przybory kuchenne, dekoracje. Rzadko jednak myślimy o urządzaniu kuchni w kategoriach spokoju i relaksu. Dla wielu jednak gotowanie czy pieczenie są czynnościami na równi z wysiłkiem fizycznym, jeżeli chodzi o ich pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Kuchnia zatem powinna odpowiednio zaaranżowana. Wygodne powierzchnie robocze, dużo miejsca na przechowywanie, dobrze dobrane oświetlenie, przyjemne kolory i dekoracje. Zobaczcie, jakie są nasze pomysły na kuchnię, w której można spokojnie pracować!

1. Blat i stół w jednym

Blat łączący funkcję stołu to nie tylko świetny sposób na oddzielenie od siebie obszarów kuchni i salonu, ale także wygodna powierzchnia robocza. Pozwala na pracę w pozycji siedzącej. Dodatkowo sprawia, że przygotowując jedzenie w kuchni osoba pracująca nie jest wyłączona z życia toczącego się w innych pomieszczeniach domu. Może rozmawiać z pozostałymi domownikami czy oglądać telewizor.

2. Daj szansę zieleni

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Design Intervention
Design Intervention

International Prop Award Winner-Best Interior Design Singapore 2013

Design Intervention

Rośliny doniczkowe mogą zdobić nie tylko wnętrza salonu czy jadalni, ale i kuchni. Jeżeli pomieszczenie to jest niewielkie i nie macie miejsca na donice, zdecydujcie się na niewielkie koszyczki ze świeżymi ziołami.

3. Miejsce do relaksu w kuchni

Kuchnia o odpowiednim metrażu aż prosi się o to, aby umieścić w niej wygodne miejsca do siedzenia. W ten sposób pomieszczenie zatraci swój gospodarczy charakter i stanie się strefą gościnną, przejmując funkcje pełnione tradycyjnie przez salon czy jadalnię.

4. Tapeta

Chcąc całkowicie odmienić wygląd i charakter kuchni, warto zwrócić się w kierunku tapet. Jest to opcja na niskobudżetową i stosunkową prostą przemianę w tym wnętrzu.

5. Świeże zioła

Projekty,  Zieleń wewnątrz zaprojektowane przez Greenbop
Greenbop

Wandpflanzsystem karoo

Greenbop

Pielęgnacja świeżych ziół, takich jak bazylia, oregano, mięta, melisa czy pietruszka, jest niezwykle łatwa. Zioła można wkomponować w design kuchni w niezwykle stylowy sposób- jak na przykładzie ze zdjęcia, tworząc z nich swoisty ogród wertykalny.

6. Pomysłowe i stylowe miejsce na przechowywanie

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez in-toto Amersham
in-toto Amersham

in-toto Amersham

in-toto Amersham

Pojemne szafki, półki i regały to niezbędny element każdej wygodnej kuchni. Bez nich praca przy gotowaniu i pieczeniu byłaby niezwykle stresująca i trudna. Na rynku dostępnych jest wiele praktycznych i stylowych systemów służących do przechowywania żywności, naczyń i przyborów kuchennych. Warto postawić na rozwiązania pomysłowe i niekonwencjonalne.

7. Świeże pomysły

Projekty,  Zieleń wewnątrz zaprojektowane przez Greenbop
Greenbop

Magnettafel für die Küche

Greenbop

Jednym z najciekawszych pomysłów do kuchni jest pokrycie jednej z jej ścian farbą tablicową. Można na niej pisać kredą, tworząc listy zakupów czy notatki z przypomnieniem. Innym fajnym rozwiązaniem jest umieszczenie na ścianie kolorowych pojemników, służących nie tylko do przechowywanie, ale także do dekoracji.

Który pomysł najbardziej się Wam podoba?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu