Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Tajemniczy, leśny dom inspirowany naturą

A.D. A.D.
Projekty,  Domy zaprojektowane przez Nobuyoshi Hayashi
Loading admin actions …

Położony w cichym japońskim lesie, w tajemnicy przed światem, ukryty i schowany – rodzinny dom stworzony przez doskonałych architektów ze studia NOBUYOSHI HAYASHI.  Tajemniczy projekt, którego sekrety odkryjemy przed Wami w tym Katalogu Inspiracji. Jest to dom idealnie dopasowany do otoczenia, stworzony na wzór naturalnego piękna i eleganckiego kamuflażu. Jednocześnie zapewnia mieszkańcom wygody jakie musi mieć każdy dom rodzinny.

Naturalne materiały odgrywają istotną rolę w spójnych właściwościach tego domu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a jednocześnie nie mają nic wspólnego z nowoczesną wygodą. Tradycyjna i prosta w swej konstrukcji bryła sprawi, że, z każdym kolejnym zdjęciem pokochacie ten dom coraz bardziej. 

Przedrzyjmy się przez gęstwinę lasu i zobaczmy tą perełkę. Sprawdźmy, czy bylibyśmy skłonni zostawić hałaśliwe życie w mieście za na rzecz spokojnej, śródleśnej oazy. 

Widok z odległości

Stojąc w pewnej odległości możemy podziwiać estetyczne piękno domu w lesie, od razu zauważamy, jak intrygująco wygląda. Dwuspadowy dach oferuje ciekawą linię. Jako główny materiał do budowy domu wybrano drewno dzięki temu projekt cechuje się ogromnym poszanowaniem otoczenia. Bez wysiłku stapia się z krajobrazem pełnym brązów i zieleni. Stało się tak, między innymi, za sprawą neutralnej elewacji ozdobionej naturalnym kamieniem. Budynek wygląda tak zachęcająco, że musimy przyjrzeć mu się z bliska…  

U progu

Gdy zbliżamy się kilka kroków do drzwi wejściowych, zaczyna nas uwodzić prawdziwe piękno i wdzięk tego domu. Naturalne kamienne stopnie, nieregularne w formie, przywodzą na myśl skaliste grzbiety górskie, tym samym idealnie uzupełniają fasadę. Piaszczyste odcienie działają dobrze z ciepłym drewnem na wyższej kondygnacji i drzwiach, a blade odcienie tynku delikatnie wyróżniają się wśród bujnej zieleni drzew.

Kiedy wchodzimy w tę piękną fasadę, czujemy się automatycznie bardziej zrelaksowani, co musi wynikać z przemyślanej architektury. Możemy sobie wyobrazić, że powrót do tej lokalizacji po długim dniu byłby wręcz niebiański.  

Otwarty plan wnętrza

Wnętrze domu jest tak przestronne i lekkie jak sam las. Wysokie sufity, ciche dźwięki i użycie drewna odzwierciedlają przestronne powierzchnie na zewnątrz. 

W salonie, centralny stół w olbrzymim rozmiarze nie zakłóca przestrzeni, jest harmonijny i spójny z resztą pokoju. Dwie olbrzymie ławy zapewniają sporo miejsca dla biesiadników. Niewiarygodne wykorzystanie światła i przestrzeni, ta konstrukcja jest wspaniale przemyślana!

Wspaniała antresola

Stojąc na przeciwległym końcu salonu, czujemy jak doskonałe proporcje cechują ten dom. Klasyczne schody wydawały by się oczywistym wyborem, idealnym do tej przestrzeni jednak instalacja otwartej spirali rusztowej okazała się jeszcze bardziej trafna. Zajmuje ona mniej miejsca, a pokój pozostaje otwarty i przestronny. Schody stały się sztuką samodzielną, nadającą niepowtarzalny charakter wnętrza. 

Widok na schody

Gdy zbliżamy się do schodów spiralnych, staje się jasne, jak bardzo smukłe i delikatne są poszczególne stopnie. Pozwalają na swobodny przepływ światła. Proste i eleganckie, podobnie jak reszta konstrukcji klatki schodowej,  stanowią wspaniałą demonstrację umiejętności projektantów. 

Komfortowy taras

Do salonu przynależy także zadaszony taras, którego wnętrze stanowi kontynuację aranżacji pomieszczeń. Obite drewnem ściany i sufity doskonale wtapiają się w leśny klimat. Zadbano także o odpowiednie oświetlenie, dzięki któremu także wieczorami, rodzina może spędzać czas na zewnątrz. 

Widok z salonu

Zewnętrzna przestrzeń lasu została, w sposób naturalny, włączona do tego domu poprzez wspaniałe okno, otwarte na taras. Otwierane drzwi przesuwne sprawiają, że linia pomiędzy pomieszczeniami wewnątrz i na zewnątrz jest nieodwracalnie rozmyta. Tam, gdzie kończy się podłoga z drewna, zaczynają się płytki ceramiczne, prowadzące do kamienia naturalnego. Cała istota tego domu jest dotknięta naturą dlatego jesteśmy w nim absolutnie zakochani! 

Jeśli lubicie nasze artykuły z serii homify 360 to koniecznie zajrzyjcie także tutaj: Jak to stary dworek został całkowicie przekształcony i zmodernizowany

Jak Wam się podoba wysoki salon? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu