Kominki dzielące pokój: który wybrać?

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Kominki dzielące pokój: który wybrać?

Aśka Warchał Aśka Warchał
EcoSmart Fire kominki ekologiczne z Australii od ilumia.pl Nowoczesny
Loading admin actions …

Patrzenie w ogień i wsłuchiwanie się w trzaskanie spalającego się drewna.. kto z nas nie marzył o własnym kominku w salonie? W naszych wyobrażeniach zwykł on być ceglany, ze skórą niedźwiedzia przed paleniskiem, na której powinna siedzieć oczywiście ukochana osoba. Tymczasem pełno jest na rynku kominków niezwykle nowoczesnych, pasujących do wnętrz utrzymanych nawet w najbardziej nowoczesnych stylach. Nie musimy posiadać wiekowej rezydencji, żeby móc cieszyć się własnym kominkiem. 

Najnowszym trendem są kominki dzielące pokoje, w tym kominki dwustronne oraz wielostronne. To ciekawe rozwiązanie pozwala na pewne odciążenie tego tradycyjnie masywnego elementu oraz pozwala ulokować kominek tam, gdzie normalnie by się on nie zmieścił. 

Dzisiaj na homify podpowiadamy jakim kominkiem podzielić przestrzeń w Waszym domu!

Kominek nowoczesny

Kominek gazowy Kwline Aspect C L Nowoczesny salon od TAPIS.PL Nowoczesny
TAPIS.PL

Kominek gazowy Kwline Aspect C L

TAPIS.PL

Prezentowany powyżej kominek gazowy od Tapis.pl jest jedyny w swoim rodzaju dzięki niesymetrycznemu, trójstronnemu przeszkleniu, które od razu zaprasza nas do kolejnego pomieszczenia. Dodatkowo kominek sprawia, że ściana wydaje się niesamowicie lekka, jakby w ogóle pozbawiona ciężaru. Kominek na niej staje się także tutaj ciekawym geometrycznym elementem, czarny kontrastuje z jej bielą.

Kominek tradycyjny

Rustykalny salon od homify Rustykalny

Kominek w przestrzeni zaprojektowanej przez W. K. Architekci to powrót do klasyki. Jest zabudowany ścianą z ciemnej cegły, która jednak kończy się na połowie wysokości pomieszczenia, odsłaniając stalową rurę do odprowadzania spalin, uwidaczniając jej industrialny wdzięk. Ściana w wyraźny sposób rozdziela pomieszczenia, obok kominka znajduje się na niej barek, a z drugiej strony – telewizor.

Kominek jak okno

Eco Smart Fire 650DB dwustronny, elegancki wkład do zabudowy od ilumia.pl Nowoczesny
ilumia.pl

Eco Smart Fire 650DB dwustronny, elegancki wkład do zabudowy

ilumia.pl

Ten piękny wkład kominkowy to projekt od Ilumia.pl. Jest on dwustronny, ale w sposób absolutnie niespotykany – dzięki jego wymiarom to właściwie okno do drugiego pomieszczenia! Stalowa rama przydaje mu elegancji. Ponadto wkład ten jest zasilany bioetanolem, przyjaznym dla środowiska źródłem energii.

Kominek pod schodami

kominek kaflowy Nowoczesny salon od Piotrowski-Kominki Nowoczesny
Piotrowski-Kominki

kominek kaflowy

Piotrowski-Kominki

Nie tylko ścianki działowe możemy zamienić na kominek, idealnie nadają się do tego także schody, jak w tym projekcie od Piotrowski-Kominki. To rozwiązanie dla obawiających się mimo wszystko o nadmiar miejsca zajmowanego przez kominek. Jest ono także bardzo praktyczne – ciepło zostanie rozprowadzone równomiernie po wszystkich piętrach domu.

Kominek pod schodami – wersja maxi

Podobny projekt, natomiast większy w skali, proponuje PAG Pracownia Architektury Głowacki. Tutaj kominek jest bardzo masywny, stanowi solidną podstawę schodów, jednocześnie dzieląc salon od przedpokoju, oraz, już delikatniej, salon od jadalni. Lekkości konstrukcji nadaje rezygnacja z wszelkich ozdób oraz wybór białego koloru.

Kominek dla małego mieszkania

Salon Eklektyczny salon od SAFRANOW Eklektyczny

Do tego, że w małym mieszkaniu nie musimy rezygnować z marzenia o kominku, przekonuje nas studio Safranow. Wkład kominkowy idealnie wpisuje się w ścianę dzielącą przestrzeń wypoczynkową od salonu z jadalnią, bez niepożądanego wrażenia przeładowania. Jest elegancko i przytulnie, nawet kiedy wysuwane drzwi do sypialni są zamknięte. 

Szukacie alternatywnych pomysłów na kominek? Sprawdźcie ten Katalog Inspiracji: Atrapa kominka- pomysły i inspiracje.

Czy Wy też marzycie o kominku w Waszym domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu