Projekty,   zaprojektowane przez こぢこぢ一級建築士事務所

Wybudowali dom niemal całkowicie z drewna

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Najważniejszą cechą każdego domu jest to, aby był wygodny, przytulny i pasował do charakteru swoich właścicieli. Nie ma nic piękniejszego, niż dom przestronny, komfortowy, a do tego zachęcający już od progu- dom, w którym chce się spędzać każdą wolna chwilę.

Taki właśnie projekt pokażemy Wam w tym Katalogu Inspiracji. Nowoczesny i praktyczny, a jednocześnie nawiązujący do tradycji japońskiej architektury. Obejrzyjcie najlepsze zdjęcia przedstawiające go z zewnątrz i w środku- gwarantujemy, że będziecie zachwyceni!

Dwukondygnacyjny dom z drewna

Dom jest niezwykle proporcjonalny, idealnie wpisuje się w okoliczną zabudowę i niewielką działkę. Ma powierzchnię 144 metrów kwadratowych, a jego fasada jest całkowicie obłożona wertykalnie ułożonymi panelami z drewna. Budynek ma naturalny charakter, nie tylko pod względem wizualnym, ale także w odniesieniu do klimatu, który panuje w jego wnętrzu.

Widok od frontu

Z tej strony dom otwiera się na otoczenie dzięki wielkoformatowym przeszkleniom. Ciekawym zabiegiem architektonicznym są dekoracyjne pergole nad każdym z balkonów. Niezwykle estetycznie prezentuje się także ogrodzenie domu, wykonane z tego samego materiału, który pokrywa jego fasadę.

Uroczy domek na rogu

Zachwyca także sposób usytuowania domu na działce. idealnie graniczy on z jej krańcami. Pozostawiono jedynie wąski pas od każdej strony na odrobinę zieleni, dzięki której posiadłość prezentuje się jeszcze bardziej urokliwie. Projekt w interesujący sposób bawi się konceptem prywatności- dom z jednej strony pozostaje całkowicie dostępny- bez ogrodzenie czy żywopłotu- ale z drugiej zdaje się gwarantować mieszkańcom wysoki poziom intymności.

Przedpokój

Już po przekroczeniu progu ogarnia nas przyjemny klimat panujący we wnętrzach domu. Projektanci postawili na ponadczasową i niezawodną kombinację bieli i naturalnego drewna. Dzięki temu obszar przedpokoju jest jasny, przestronny i przyjemny.

Otwarta strefa dzienna

Na parterze urządzono otwartą strefę dzienną. Obszary kuchni, jadalni i salonu zaaranżowano na jednej przestrzeni. Jasne ściany i sufity pięknie komponują się z drewnianym parkietem oraz wielkopowierzchniowymi oknami. Wnętrza są jasne i przestronne, pełne naturalnego światła. Wyposażono je w meble o prostym, ale nowoczesnym designie. Całość ma współczesny charakter i emanuje niewymuszoną elegancją.

Kuchnia

Obszar kuchni jest ekstremalnie minimalistyczny. Białe meble, białe sprzęty AGD i białe dodatki pięknie łączą się z drewnianymi blatami. Kuchnia jest mała, ale praktycznie urządzona, gwarantując odpowiednio duże powierzchnie robocze i sporo przestrzeni na przechowywanie.

Salon

Z drugiej strony strefy dziennej znajduje się salon. Duże okna i wysoki sufit oznacza, że wnętrze to jest jasne i przestronne. Niewielką ilość mebli zrekompensowano ich wyjątkowym designem.

Poddasze

Architekci zadbali o to, aby żadna przestrzeń nie została pominięta. Na poddaszu stworzono pomieszczenia prywatne domowników- sypialnie, łazienki, domowy gabinet. Na antresoli, półpiętrze, zaprojektowano z kolei przestrzenie komunikacyjne- korytarze są w tym domu równie stylowe, co inne obszary.

Łazienka

Na koniec zaglądamy do łazienki- pomieszczenia zaaranżowanego całkowicie w bieli. Proste, ale eleganckie meble łazienkowe, delikatna armatura, eleganckie dodatki i dekoracje- łazienka jak marzenie, zwłaszcza dla miłośników minimalizmu.

Ładniejszy z zewnątrz czy w środku?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu