Projekty,  Domy zaprojektowane przez キタウラ設計室

Drewniana chata czy nowoczesna perełka?

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Uwielbiamy pokazywać Wam domy z najdalszych zakątków świata. Dzięki potędze Internetu możemy inspirować się projektami oddalonymi od nas o tysiące kilometrów i to jest fantastyczne. Okazuje się, że nasze gusta mogą być zaskakująco podobne do ludzi z Meksyku, Turcji, Indonezji czy… Japonii. To właśnie do Kraju Kwitnącej Wiśni przeniesiemy się dzisiaj. 

Przygotowaliśmy dla Was spacer po wspaniałej drewnianej chacie, w której panuje minimalizm. Brzmi niemożliwie? Studio Kitaura zaskakuje… Z pewnością niejeden i niejedna z naszych Czytelniczek nie pogardziłaby takim domkiem wakacyjnym. Zapraszamy!

Zachywcająca bryła

Nie da się rozpocząć tego zwiedzania inaczej, niż od okrzyku zachwytu! Architekci stworzyli niepowtarzalną bryłę, której płaszczyzny murów załamują się pod nieoczywistymi kątami. Jej wysokość w najwyższym punkcie to aż 6 metrów. Najbardziej zwracają na siebie uwagę wspaniałe deski drewniane na elewacji, doskonale spajające budynek z otaczającym go lasem. Betonowy cokół przechodzi z kolei w szare kamienie ułożone wokół domu – harmonia z naturą zostaje osiągnięta.

Mała chatka

Z tej perspektywy domek staje się małą górską chatką. Faktycznie, jego powierzchnia nie jest ogromna: to zaledwie 84m2, a sąsiedztwo dużego budynku podkreśla niewielkie wymiary. Spadzisty dach może spodobać się w Polsce. Pełni on ważną funkcjonalną rolę, ponieważ także w Japonii występują duże opady śniegu!

Salon…

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez キタウラ設計室
キタウラ設計室

居間から玄関、2階を見通す

キタウラ設計室

Wchodzimy do wnętrza, które jednocześnie zaskakuje nas i nie. Stanowi je właściwie jedna przestrzeń otwarta, całkowicie (z wyłączeniem łazienki) zrezygnowano tutaj ze ścian. Obecnie znajdujemy się w strefie salonu, skąd możemy podziwiać wspaniałe, drewniane powierzchnie, schody, balustrady… Wnętrze także pełne jest nieoczywistej geometrii. Zwróćmy uwagę na różnicę poziomów korytarza biegnącego od wejścia głównego i strefy pokoju dziennego, która wynika z japońskiej tradycji: to, co na zewnątrz, powinno być odpowiednio oddzielone od prywatności domowego ogniska.

… z jadalnią

Drewno absolutnie dominuje, o czym przekonuje nas także strefa jadalni. W zawody próbuje wziąć je… szkło! Ogromne przeszklenia otwierają widoki na otaczający dom las. Trudno nie poczuć w tym wnętrzu jedności z naturą… Nas zachwyca tutaj również nieoczywisty kształt drewnianych paneli na suficie, który skupia wzrok w kącie, gdzie czeka czarny, wolnostojący kominek.

Antresola

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez キタウラ設計室
キタウラ設計室

寝室から子供室を見る

キタウラ設計室

Przestrzeń prywatną umieszczono na ogromnej antresoli. Jak już mogliśmy zauważyć, otwiera się ona parter, jedynie delikatna balustrada wyznacza jej granice. Z naszego punktu obserwacyjnego widzimy małą domową biblioteczkę, która może funkcjonować także jako miejsce do zabawy dla najmłodszego członka rodziny.

Po zmroku

Oto najlepsza wizytówka każdego projektu: szczęśliwi mieszkańcy w środku! Kiedy zapada zmrok, ciepłe światło przebija przez ogromne przeszklenia. Jednak umieszczenie ich o strony lasu nie powoduje utraty prywatności przez domowników. Mogą oni w spokoju spędzać wolny czas w minimalistycznym salonie, wypełnionym ciepłym drewnem. My możemy tylko pozazdrościć…

Zamieszkalibyście tutaj?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu