Co można zrobić ze starym garażem?

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Co można zrobić ze starym garażem?

Aśka Warchał Aśka Warchał
od FRCHIS,WORKS
Loading admin actions …

Wielu z nas marzy o własnym biznesie, o sklepiku, w którym mogłoby przybliżać klientom swoje pasje. Jednak wizja kosztów wynajmu oraz ewentualnego remontu potrafią otrzeźwić nawet największych marzycieli! Pasjonaci ziół i naturalnych kosmetyków z Japonii wpadli na świetny pomysł, jak zrealizować swoją wizję bez rachunków spędzających im sen z powiek. Postanowili otworzyć sklepik we własnym domu, wykorzystując przestrzeń nieużywanego garażu. Jeśli mieszkamy w pełnej życia okolicy lub też planujemy sprzedawać unikalny produkt, którego klienci będą poszukiwać w internecie, sami możemy się zastanowić nad takim rozwiązaniem. Własny biznes zamiast graciarni? To brzmi dobrze! W najgorszym wypadku zostaną nam wysprzątane i odnowione pomieszczenia, a w najlepszym – zrealizujemy marzenie życia. 

Jeśli taka wizja wydaje się Wam kusząca, to zapraszamy na podróż do Japonii…

Przed: Niewykorzystany potencjał

Przydomowy garaż stał nieużywany. Nie był miejscem do zaparkowania samochodu, ponieważ już kiedyś pojawił się pomysł wykorzystania go w celu powiększenia przestrzeni mieszkalnej. Część prac wykonano, tylko po to, by potem je porzucić. W ten sposób garaż stał się graciarnią, nad którą szybko stracono kontrolę…

Graciarnia

W starym garażu przechowywano wszystko: od sprzętu wędkarskiego, przez starą drukarkę po kanistry z płynami do samochodu… W wielu domach jest miejsce od wszystkiego jednak tutaj była to ogromna strata przestrzeni, która została ocieplona oraz miała już zainstalowane oświetlenie. Wręcz prosiła się o jakiś nowy pomysł na jej wykorzystanie… Wtedy właściciele zdali sobie sprawę, że zrealizowanie ich marzenia może być dużo łatwiejsze niż im się pierwotnie wydawało!

Po: Spełnione marzenie

Garaż postanowiono przerobić na przydomowy sklepik z ziołami oraz produktami naturalnymi. W tym celu pomieszczenie w całości otynkowano, wyrównano ściany i pomalowano je na biało. Z bielą wspaniale harmonizuje drewniany parkiet oraz meble z forniru. Takie połączenie kolorów oraz materiałów wprowadza atmosferę łączności z naturą, która tutaj jest niezwykle ważna ze względu na profil sklepu. Istotne było także dobre oświetlenie, pozwalające klientowi na poznanie szerokiej oferty tu prezentowanej.

Dbałość o szczegóły

W każdym sklepie sposób prezentowania produktów jest niezwykle ważny. Duże sieci zatrudniają do tego odpowiednich profesjonalistów, my musimy poradzić sobie sami! Tutaj postawiono na prostotę. Do przechowywania ziół wybrano eleganckie szklane słoiki z naklejkami, które opisują, co znajduje się w nich wnętrzu. Takie rozwiązanie możemy podpatrzeć i zastosować w naszych kuchniach!

Troska o klienta

Profesjonaliści homify z firmy Frchis Works zajmującej się odbudową i renowacją rozsuwane drzwi garażu zastąpili ogromnym oknem oraz drewnianymi drzwiami, także częściowo przeszklonymi. Dalej znajdują się półki, które już poznaliśmy. Za nimi ukryta jest kasa, a w głębi na klientów czeka wygodny stolik oraz blat z umywalką. Przy stoliku właściciele siadają z klientami, prezentując im swój asortyment. Wiele osób decydujących się na własny biznes może godzinami opowiadać o swojej pasji – tutaj nie jest inaczej! Dlatego wygodny stół, przy którym można się rozsiąść musiał się znaleźć w projekcie.

Miejsce prezentacji

Także umywalka ułatwia prezentację produktów. Wszelkie olejki oraz inne kosmetyki można tutaj zobaczyć w akcji. Dostęp do wody jest także ważny, ponieważ właściciele chętnie parzą klientom herbatę z ziół, które można znaleźć u nich w sklepie. Okno znajdywało się w tym miejscu już wcześniej, teraz jednak nareszcie zaczęło doświetlać przestrzeń, która naprawdę tego potrzebuje.

Praktyczna toaleta

Najdalej w głębi znajduje się mała toaleta tak dla klientów, jak i dla właścicieli. Jeśli projektujemy toaletę do naszego sklepiku, to pamiętajmy, że w jakimś stopniu także ona jest naszą wizytówką. Dlatego powinna być przede wszystkim czysta i mieć design, który tę czystość pomoże utrzymać. Nie musimy szaleć z jakością materiałów, jednak ważne, aby projekt był spójny. Tutaj nierówne otynkowanie ścian wprowadza ruch do małego, białego wnętrza.

Stylowy przydomowy sklepik

Tak nasz sklepik prezentuje się z zewnątrz. Prawda, że wygląda niezwykle urokliwie? Nie domyślilibyśmy się, że jest to zaadaptowany garaż, a już tym bardziej, że prace trwały zaledwie 33 dni! Drewno z wnętrza stanowi doskonałe przedłużenie drewnianej fasady budynku. To miejsce wydaje się wręcz idealne na sklepik z ziołami o nostalgicznej nazwie Elder Flowers.

Nie myślicie o własnym biznesie, ale Wasz garaż także stoi nieużywany? Ten Katalog Inspiracji zmotywuje Was do jego adaptacji: Metamorfoza garażu w stylową i nowoczesną kuchnię.

Zastanawialiście się kiedyś nad przydomowym sklepikiem? Co byście w nim sprzedawali?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu