Projekty,  zaprojektowane przez Rivelin

Jak urozmaicić wystrój… ogrodu? 14 inspiracji

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Ogród to pole do nieustannych ulepszeń. Rabaty kwiatowe wymagają nieustannej pielęgnacji, trawnik należy kosić… zawsze można też dodać coś nowego, co sprawi, że przestrzeń wokół domu stanie się jeszcze bardziej przyjazna do życia i skusi domowników do spędzania czasu razem na świeżym powietrzu. A kiedy zabrać się za te prace, jeśli nie na początku wiosny? Właśnie teraz mamy niezbędną motywację do działania, a po jesiennej słocie i chłodnej zimie z pewnością i tak czeka na nas sporo do uporządkowania na zewnątrz. 

Wydaje się Wam, że w Waszym ogrodzie niczego nie brakuje? Uwaga! Po dzisiejszej lekturze może zmienić zdanie…

1. Altana inaczej

Projekty, Ogród zaprojektowane przez GartenXXL
GartenXXL

Wolff Finnhaus Gartenhaus Flachdach Varianta 28 mit Terrasse

GartenXXL

Altanki kojarzą się Wam tylko z przedszkolnym podwórkiem? To błąd! Nowoczesna altana może w ciepłe dni przemienić się nawet w domek dla gości. W powyższym przypadku architekci zaprojektowali drewniany budyneczek z jednym pomieszczeniem zamkniętym oraz z zadaszoną przestrzenią otwartą, na której czekają wygodne meble. Oto oaza, do której można uciec od codziennych obowiązków… nawet tych domowych!

2. Zamiast pokoju gier… domek gier!

A co jeśliby pójść o krok dalej i zamiast altany wznieść mały budynek? Wcale nie mamy na myśli składziku, miejsca na pomieszczenia gospodarcza, ale coś o wiele bardziej ekscytującego: domek gier! Przestrzeń przeznaczona do zabawy, podejmowania gości do późnych godzin nocnych bez budzenia dzieci. Marzenie, prawda?

Chcecie dowiedzieć się więcej o tym niezwykłym projekcie? Nie ma problemu: Bliźniak niczym willa.

3. Własna szklarnia

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Greenhouse Stores
Greenhouse Stores

8x10 Cedar Growhouse Greenhouse

Greenhouse Stores

Wasz ziołowy ogródek przysparza Wam dużo radości? Może czas przejść o poziom wyżej: zbudować własną szklarnię. To wcale nie jest trudne! A pyszne i zdrowe warzywa będą wnet lądować na naszych stołach, sprawiając nam wiele satysfakcji. Oczywiście potrzeba będzie na to trochę miejsca w odpowiednio nasłonecznionym kącie ogrodu oraz doprowadzenia tam wody.

4. Pod baldachimem

Zakochaliśmy się w tym zdjęciu: piękno i prostota połączone w jedno. Brakuje nam miejsca na przestronny taras, ponieważ szkoda byłoby nam rezygnować z zieleni, ze wspaniałych rabat kwiatowych? Ustawmy wygodną, rattanową kanapę pomiędzy nimi. Chociażby na końcu ścieżki. A jeśli chcemy poczuć się bajkowo, to prosty baldachim z tyczek oraz zwiewnej tkaniny załatwi sprawę.

5. Przydomowy basen

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Conely
Conely

Pérgola Chill Out

Conely

To pomysł na tropiki, prawda? Okazuje się, że niekoniecznie. W Polsce też przecież latem coraz częściej zdarzają się fale upałów. Własny basen wtedy może okazać się zbawieniem. Jest doskonały na relaks, ale także może pozytywnie oddziałać na nasze zdrowie, motywując do codziennego pływania.

6. Efektowne palenisko

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Rivelin
Rivelin

Bahama Gas Fire Table – Doncaster

Rivelin

Pytanie jak urozmaicić wystrój ogrodu? otwiera dzisiejszy Katalog Inspiracji. Co powiedzie zatem na szybką wymianę stolika kawowego, jakkolwiek piękny by nie był, na stolik z miejscem na… palenisko? Od razu zrobi się romantyczniej, a nocne rozmowy na świeżym powietrzu nareszcie faktycznie staną się niekończące.

7. Grill lub piec na pizzę

Projekty, Ogród zaprojektowane przez The Braai Man
The Braai Man

Pizza on the Braai

The Braai Man

Czy w polskich ogródkach nie jest to wręcz wymóg konieczny? Kochamy grillować, coraz większą popularnością cieszą się też murowane piece, otwierające samozwańczym kucharzom prawdziwe pole do popisu. Rozwiązanie dobierzmy pod nasze preferencje kulinarne, ale z metalowym grillem, który przetrwa z nami tylko jeden sezon, czas pożegnać się na dobre.

8. Nocowanie poza domem

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Tentsile
Tentsile

The Tentsile Stingray

Tentsile

Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda! Nasze dzieci mają głowy pełne pomysłów i już z pewnością odliczają dni do wymarzonych wakacji. Rozpiera je energia – tak właśnie powinno być. Jeśli nie macie czasu zabrać ich na weekendową wyprawę, to zahartujcie małych podróżników we własnym ogródku. Nocleg w namiocie brzmi ekscytująco! A w namiocie-hamaku podwieszonym między drzewami? Marzenie!

9. Barek na świeżym powietrzu

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Garden Trading
Garden Trading

St Mawes Bar Table with Drinks Cooler

Garden Trading

Nowa jakość w spędzaniu czasu na świeżym powietrzu wcale nie musi wiązać się z ogromnymi wydatkami na przebudowę tarasu. Czasem wystarczy nowy zestaw pomysłowych mebli. Spójrzcie powyżej i od razu zacznijcie szukać numeru pobliskiego stolarza! Drewniane krzesła barowe stoją przy wąskim stole, którego blat przerwany zostaje przez podłużne zagłębienie z metalu. Wypełniamy je lodem i już możemy chłodzić nasze ulubione napoje. Niech wieczorny wypoczynek trwa!

10. Elegancki składzik

Jeśli w naszych ogrodach potrzebujemy wiele narzędzi oraz środków do pielęgnacji, to znak, że wszystko idzie w dobrym kierunku – po prostu chcemy dobrze zadbać o tą przestrzeń. Może się okazać, że potrzebny nam będzie mały składzik na wszystkie te przedmioty. Docenią go zwłaszcza osoby nie posiadające garażów. Elegancka, drewniana konstrukcja powinna mylić się z altaną!

11. Spełnić dziecięce marzenia

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Climbing Frames UK
Climbing Frames UK

Belton Climbing Frame

Climbing Frames UK

O własnym

12. Sztuka vs Natura

Projekty, Ogród zaprojektowane przez homify
homify

Garden Etagere

homify

13. Uporządkowane podlewanie

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Ingarden Limited
Ingarden Limited

Stainless Steel Garden Tap Station with Hose Reel, Tap and Platform

Ingarden Limited

Wracamy do tematu uporządkowywania przestrzeni. Nie chcemy budować składziku, który zajmowałby cenne miejsce? W porządku, na pewno jest wiele innych pól działania. Na przykład dojście wody. Kran bezpośrednio w ogrodzie to spore ułatwienie nie tylko podlewania, ale także np. mycia psa po zabawie na dworze. Do tego wąż ogrodowy na szpuli i podlewanie nigdy nie było tak proste i przyjemne…

14. Dzika przyroda

Może być tak, że Wasz ogród prezentuje się doskonale i możecie dodawać tylko do niego kolejne elementy (z rozwagą). Niestety może też być zgoła inaczej: z roku na rok nieporadnie próbujecie odmienić oblicze przestrzeni wokół Waszego domu, jednak nie macie ręki do roślin i zmagania te kończą się klęską. Co zrobić wtedy? Zwrócić się do architekta krajobrazu, który wybierze dla nas rośliny niepotrzebujące nieustannej uwagi, jedynie podlewania. Wokół naszego domu powstanie wtedy prawdziwa łąka!

Który z pomysłów najbardziej się Wam spodobał?
Projekty, Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu