Projekty,  Korytarz, przedpokój i schody zaprojektowane przez NIVEL TRES ARQUITECTURA

7 nowoczesnych pomysłów na przedpokój, który zachwyci Twoich gości

Małgorzata Szpakowska Małgorzata Szpakowska
Loading admin actions …

Urządzenie przedpokoju powinno być równie istotnym aspektem co zaprojektowanie reprezentatywnego salonu, ponieważ jest to bardzo ważne pomieszczenie, które robi dobre lub złe pierwsze wrażenie na odwiedzających nas gościach oraz przede wszystkim jest wizytówką właścicieli domu. Według bardzo mądrej myśli: „nigdy nie zrobisz drugi raz dobrego pierwszego wrażenia” warto na chwilę zatrzymać się w tym przechodnim pokoju i zastanowić się nad jego aranżacją. Nie macie pomysłu jak go urządzić? Pojawiamy się z pomocą i prezentujemy poniżej 8 propozycji naszych architektów na stworzenie wyjątkowego przedpokoju. Coś dla niezdecydowanych, albo łaknących inspiracji poszukiwaczy idealnego wnętrza.

1. Stylowy i szykowny

W tym przedpokoju znajduje się jeden, bardzo ciekawy pomysł na aranżację przedpokoju, ale tym razem na podłodze! Najczęstszym wyborem na podłogi do tego typu wnętrz są kafle, ponieważ są one gwarancją bezpieczeństwa przed zniszczeniem często użytkowanego podłoża ciężkim obuwiem oraz najłatwiejszą opcją do zmywania i czyszczenia. Połączono tu dwa rodzaje płytek – jednolitych, które ułożone na skraju tworzą elegancki margines dla tych drugich – wzorzystych, które zdobią wnętrze. Takie rozwiązanie przypomina dywan, lecz o niebo bardziej praktyczny!

2. Pełen roślin

Rośliny są idealnym dopełnieniem każdego wnętrza. Dlaczego więc nie wykorzystać ich na przedpokoju? Zaskocz swoich gości i przywitaj ich świeżym wnętrzem pełnym donic z zielonymi drzewkami. A jeśli obawiasz się o swoją systematyczność, zawsze możesz sięgnąć po kaktusy.

3. Pełen luster

Wykorzystanie luster pozwoli Ci optycznie powiększyć pomieszczenie. Szczególnie jeśli umieścisz je na przeciwległych ścianach. Mnogość wzorów i kształtów dodatkowo działa na Twoją korzyść, ponieważ lustro może stać się prawdziwą dekoracją Twojego hallu.

4. Z tapetą

Tapety wróciły do łask, dlatego możesz przebierać w całej gamie kolorów, wzorów i faktur. W ciągu kilku minut możesz stworzyć oszałamiający korytarz.

5. Elementy sztuki

Jeśli lubisz klasykę, udekoruj swój przedpokój z pomocą dzieła sztuki! Korytarz jest idealnym miejscem do stworzenia domowej galerii.

6. Perfekcyjny połysk

Korytarze mogą być naprawdę ciemne, dlatego świetnym pomysłem jest nadanie mu odrobiny połysku. Sięgnij po eleganckie, chromowane elementy, które będą pięknie odbijały światło Twoich lamp.

7. Minimalistyczny

Nowoczesne przedpokoje to sposób na prostą i geometryczną aranżację. Dokładnie taką, jak ta na zdjęciu powyżej. Kształty bazują na prostej figurze prostokąta, która przyjmuje różne proporcje. Zostaje powielony w różnych elementach wyposażenia – w siedzisku, półeczce, a nawet lustrze. To, co zaprzecza ogólnej tendencji tego pomieszczenia to lampa stojąca, która wybija się nie tylko obłymi kształtami, ale także intensywnym kolorem złota. Pozostałe natomiast wyposażenie oscyluje w bardzo neutralnych barwach beżów, tworząc wrażenie zmiennego nasycenia barwy.

Aranżacja przedpokoju- poznaj 5 najczęstszych błędów!

Która propozycja spodobała Ci się najbardziej? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu