Dom w Krakowie z zaskakującym ogrodem zimowym | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom w Krakowie z zaskakującym ogrodem zimowym

Alicja Olko Alicja Olko
JARE DOM Nowoczesne domy od ARCHITEKT.LEMANSKI Nowoczesny
Loading admin actions …

W krakowskiej dzielnicy Zakamycze, gdzie dominuje zabudowa składająca się z eleganckich willi, zbudowano dom jednorodzinny o niezwykle intrygującym charakterze. Projektanci z biura Architekt Lemański stworzyli bryłę, która nawiązywałaby do charakterystyki okolicznej zabudowy, ale wyróżniała się na jej tle innowacyjnym podejściem do architektury. Tak powstał Jare Dom, który z każdej strony prezentuje nam się inaczej. Zobaczcie, jak ciekawie wygląda z zewnątrz i jak elegancko w środku!

Bryła

Podłużna bryła o dwuspadowym dachu nabrała interesującej formy dzięki licznym dobudówkom po obu jej stronach. Sprawiają one, że dom zatraca swój tradycyjny kształt i zmienia się także powierzchniowo- zyskuje dodatkowy metraż, którzy przeznaczono na pomieszczenia gospodarcze i garaż.

Od frontu widzimy główną część bryły, która różni się pokryciem od przylegającej do niej części. Wysunięty do przodu dach zapewnia zadaszenie strefie wejściowej i nadaje budynkowi nietypowy charakter. Środkowa część różni się od bocznych skrzydeł także materiałem użytym do wyłożenie zewnętrznej fasady.

Fasada

Niezwykle ciekawa jest zewnętrzna fasada domu, zwłaszcza jego główna, środkowa część. Wyłożono ją swoistą mozaiką z płytek z naturalnego kamienia, które, w zależności od kąta padania promieni słonecznych, mienią się różnymi kolorami- od złocistego, poprzez srebrzysty, aż do brązowego. Pozostałe części budynku otynkowano tradycyjnie na jasny beż, sprawiając, że całość jawi się spójnie i harmonijnie.

Wnętrze

Jasne i przestronne wnętrze opiera się na stonowanej, neutralnej palecie kolorów i luksusowych elementach wyposażenia. Dominuje odcień kremowy, a także beże i brązy, sprawiające, że wnętrze jawi się nowocześnie, ale jednocześnie ciepło i przytulnie. Dzięki wielkopowierzchniowym oknom, pokrywającym całą ścianę po lewej stronie, do środka wpada mnóstwo naturalnego światła, czyniąc wnętrze jeszcze bardziej przestronnym.

Jadalnia i kuchnia

Otwarta kuchnia jest połączona z jadalnią, a obszary te prezentują się nieco inaczej niż salon. Dominuje tutaj drewno o głębokim, czekoladowym odcieniu. Ciekawa ścianka działowa stanowi jednocześnie miejsce na liczne szafki do przechowywania oraz wbudowany w nią blat. Ciemny kolor meble i elementów wyposażenia rekompensowany jest przez jasną, połyskującą posadzką oraz rozświetlający wnętrze blask światła wpadającego przez okna z zewnątrz.

Ogród zimowy

Jeszcze inne oblicze tego intrygującego domu jednorodzinnego widzimy na tym zdjęciu, przedstawiającym ogród zimowy. Nawiązuje on do kształtu całości bryły, gdyż ma jak i ona dwuspadowy dach. Opiera się na solidnej drewnianej konstrukcji z charakterystycznymi dla wiejskiej zabudowy balami powstrzymującymi strop. Całość jest przeszklona, wpuszczając do wnętrza mnóstwo naturalnego światła. Ogród zimowy urządzono wygodnie i ze smakiem, stawiając na komfortowe, ale eleganckie meble i przytulne dodatki. Zielona roślinność dba o naturalny klimat we wnętrzu, a liczne przeszklenia sprawiają, ze jest ono stale połączone ze środowiskiem naturalnym na zewnątrz.

Basen

Z tyłu domu czeka na nas niespodzianka- luksusowy basen! Zbudowano go jako część pięknie zaaranżowanego ogrodu, który cechuje się lekką spadzistością, dzięki czemu z poziomu basenu rozciąga się ciekawy widok na piękną okolicę.

Widok o zmierzchu

Jeszcze inaczej prezentuje się dom o zmierzchu, od strony basenu. Znajduje się tam rozległy taras, który jest po części zadaszony. Stworzono na nim miejsce na spotkania w większym gronie, a także strefę relaksu. Po kilku stopniach przejść można do ogrodu, harmonijnie połączonego z obszarem domu. Dominuje w nim zieleń i skalniaki z białych kamieni. Nie ma tu miejsca na wielokolorowe rośliny i krzewy, całość jest raczej prosta, ale jawi się niezwykle elegancko i spójnie.

Inny ciekawy projekt domu jednorodzinnego znajdziecie w artykule homify 360°: nowoczesny dom na Dolnym Śląsku.

Jak Wam się podoba fasada tego domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu