Projekty,  Spa zaprojektowane przez KREA Koncept

Luksusowe SPA w starej szopie

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji chcielibyśmy Wam przedstawić dość niecodzienny, ale bardzo inspirujący projekt metamorfozy. Pomysł był taki, aby wykorzystać starą szopę stojącą w ogrodzie i przemienić ją w luksusowe SPA, którego pozazdrościłby każdy! Jak zobaczycie, w stworzonej przestrzeni nie zabrakło niczego. Mamy tu saunę, jacuzzi, prawdziwe centrum odnowy biologicznej, a wszystko w ogrodzie za domem. 

Właściciele zwrócili się do specjalistów z KREA KONCEPT – biura projektowego w ich regionie. Wspólnie postanowili wykorzystać strukturę szopy o wielkości 70 metrów kwadratowych i przekształcić ją w luksusowe SPA. Koszt inwestycji to niespełna 65.000 euro. Jeżeli przykuliśmy Waszą uwagę, czytajcie dalej!

​Przed: Stara szopa

Projekty,  Spa zaprojektowane przez KREA Koncept
KREA Koncept

Bâtiment d'origine

KREA Koncept

Na tym zdjęciu mamy szopę (a wręcz całe podwórze) przed rozpoczęciem prac. Nie ma wiele do powiedzenia oprócz tego, że jest to prosta konstrukcja dachu opartego na drewnianych kolumnach.

​W trakcie: Tworzymy strukturę

Projekty,  Spa zaprojektowane przez KREA Koncept
KREA Koncept

Pose des vitrages

KREA Koncept

Na tym etapie mamy już zainstalowane ramy ścian i okna. Wcześniej wylano betonową posadzkę, naprawiono dach i zamontowano nowe płytki. Mając solidną podstawę można było zacząć zamykać budynek. Konstrukcja jest stosunkowo prosta i oparta o drewniane ramy.

​Po: Elewacja

Projekty,  Spa zaprojektowane przez KREA Koncept
KREA Koncept

Réalisation du bardage face sud

KREA Koncept

Po zainstalowaniu okien i drewnianych ram, można było przejść do następnego etapu prac, czyli wypełnienie ram i zadbanie o wygląd elewacji, która ostatecznie nadaje wygląd budynkowi. Jednym z najistotniejszych kroków jest zadbanie o odpowiednią izolację oraz wentylację, szczególnie, że mowa tu o tworzeniu SPA.

​W trakcie: Prace wewnętrzne

Projekty,  Spa zaprojektowane przez KREA Koncept
KREA Koncept

Réalisation des terrasses intérieures

KREA Koncept

Właśnie weszliśmy do środka budynku, gdzie nie ma już śladu po starej szopie. Wiele pozostaje jeszcze do zrobienia, ale prace postępują dobrze i szybko, co jest ogromną zaletą drewnianej konstrukcji. Na zdjęciu widzimy jak tworzą się wewnętrzne podesty, które posłużą jako granice różnych stref SPA.

​Po: Strefa relaksu

Projekty,  Spa zaprojektowane przez KREA Koncept
KREA Koncept

Aménagement et décoration du lieu afin de créer une ambiance propice à la détente

KREA Koncept

Ostatnim etapem prac było dopracowanie aranżacji wnętrza. Już możemy sobie wyobrazić chwile w saunie gdy na zewnątrz śnieg… A może lepszym wyborem byłoby jacuzzi? Hmmm… Zawsze można zmienić zdanie w ostatnim momencie gdy ma się wszystko na wyciągnięcie ręki!

Wnętrze dominują drewniane panele i płytki o różnych odcieniach szarości. Takie wnętrze emanuje spokojem. Zwróćmy też uwagę na mały, lecz bardzo urokliwy piecyk! Taki kominek wystarczy, żeby ogrzać całą przestrzeń.

Musicie przyznać, że ten projekt jest unikalny. Większość posiadaczy domów jednorodzinnych mogłaby sobie pozwolić na stworzenie większego, lub mniejszego SPA na własne potrzeby. Jak to zrobić? Znajdziecie kilka pomysłów w Katalogu Inspiracji: Jak urządzić domowe SPA?

Zdecydowaliście się już zbudować własne SPA?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu