Projekty,  Taras zaprojektowane przez wilhelmi   garten- und landschaftsarchitektur

Dom z idyllicznym ogrodem

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dla inwestorów, którzy zamówili projekt tego domu, ogród miał ogromne znaczenie. Architekci połączyli zatem siły z ekspertami od architektury krajobrazu i stworzyli spójny, pełen harmonii plan- budowy domu i otaczającego go ogrodu. Obejrzyjcie zachwycające fotografie, które z pewnością nastroją Was na nadchodzące lato.

Tradycyjny dom z drewna

Dom o klasycznej bryle i fasadzie z drewna prezentuje się przytulnie i zachęcająco. Drewniane panele elewacyjne mają przyjemny, orzechowy odcień i wyglądają naturalnie. To właśnie z naturalnym drewnem ma komponować się otaczający dom ogród. Zadbano zatem o jego tradycyjny charakter, nie stroniąc jednak od licznych innowacyjnych rozwiązań.

Plan

Oto, jak prezentuje się szkic domu i ogrodu. W lewym dolnym rogu znajduje się wjazd na posesję, a tuż nad nim parking. Także z tej strony zaplanowano miejsce na rośliny. Po przeciwnej stronie budynku zaplanowano z kolei taras, staw oraz przestronny trawnik otoczony z każdej strony klombami i żywopłotem.

Taras nad stawem

Źródło wody w ogrodzie to świetny pomysł. Woda symbolizuje życie i wprowadza do otoczenia dynamikę. W tym przypadku staw ma kształt prostokąta i wysypano go kamieniami. Przynależy do niego swoisty pomost połączony z tarasem, na którym umieszczono leżankę. Jest to idylliczne miejsce do spędzania wolnego czasu.

Widok z lotu ptaka

Z tej perspektywy dostrzegamy, że projekt ogrodu opiera się na zasadach geometrii. Rządzą tutaj klarowne linie załamujące się pod kątem prostym. Każdy obszar ogrodu ma kształt kwadratu lub prostokąta. Tym samym udało się osiągnąć wysoki poziom estetyki.

Alternatywa dla żywopłotu

Z jednej strony ogrodu, zamiast tradycyjnego żywopłotu, od sąsiedniej parceli działkę oddziela ściana składająca się z mieszanki wysokich krzewów, niskich drzewek i bujnie rozrastających się kwiatów.

Skalniaki na skarpach

Na koniec spoglądamy na teren znajdujący się przy jednej z sąsiednich działek, na skarpę. Także i ten obszar zagospodarowano, tworząc wspaniały skalniak z krzewami i kwiatami. W tak zaprojektowanym ogrodzie nie ma miejsca, które nie zostałoby w optymalny sposób wykorzystane. Jego design jest prosty, ale elegancki. Za sprawą bujnej zieleni, wysokiego poziomu prywatności i wygodnemu wyposażeniu stanowi idealne miejsce na relaks.

Jak Wam się podoba taki projekt ogrodu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu