Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify

Mini zamek w Angli zamiast mieszkania w Warszawie? Cena jest podobna!

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Nieruchomości w dużych miastach często osiągają astronomiczne ceny. Nawet średniej wielkości mieszkanie w dobrej dzielnicy Warszawy może kosztować aż 2 000 000 PLN! Może zamiast tłamsić się w mieście lepiej poszukać czegoś wyjątkowego na uboczu, blisko natury, na lata, z ciekawą historią… Co powiecie na stary zamek?

Nie jest to żaden żart! Na angielskim rynku pojawiła się niedawno właśnie taka oferta. Zameczek o nazwie Molly’s Lodg znajduje się w Warwickshire, niedaleko miejscowości Long Compton (to informacje dla tych, którzy już są zainteresowani zakupem i chcą od razu sprawdzić lokalizację w Google Maps!). Zaprojektowany został w latach 30-tych XIX wieku przez słynnego architekta Edward Blore'a. Odpowiadał on również za… rozbudowę Pałacu Buckingham!

Czy na końcu języka macie pytanie o cenę tej perełki? To 550 000 £, czyli nieco ponad 2 700 000 PLN.

Zaciekawieni? Przyjrzyjmy się bliżej tej niecodziennej nieruchomości, a właściwie kompleksowi. Być może ten spacer stanie się dla Was inspiracją do nieoczywistych inwestycji!

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify

Ta lokalizacja sama w sobie zapierałaby dech, ale jeśli pod lasem, w zachwycającym ogrodzie widzimy zamek – wtedy po prostu zaczyna brakować słów! Widać, że o zieleń dbano tu od lat. Znajdziemy tutaj wysokie krzewy, niesamowite kwiatowe rabaty, wypielęgnowane żywopłoty, ale także ogródek warzywny, drzewa owocowe, a nawet kurnik z wybiegiem dla kur. Przez to założenie przebija pewna idealistyczna wizja samowystarczalności, odcięcia się od świata – pomysły sprzed prawie dwóch wieków okazują się zaskakująco bliskie naszej wrażliwości.

Czy na wieży czeka księżniczka?

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify

Pierwsi mieszkańcy Molly’s Lodg marzyli o przeniesieniu się do własnej bajki. Początek wieku XIX-tego to okres inspiracji Średniowieczem, zaczytywania się w powieściach o szlachetnych rycerzach i pięknych damach. W architekturze dominowały style historyczne. Nasza rezydencja miała przypominać średniowieczną wieżę z przyległymi do niej zabudowaniami.

Wszystko prezentuje się fantastycznie… ale co czeka nas w środku? Jest tylko jeden sposób, żeby się przekonać!

Niefrasobliwe wnętrze

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez homify

Wchodzimy do wnętrza, które zaskakuje nas panującą tutaj swobodną atmosferą. Nie ma mowy o pompatyczności wiekowego budynku. Pełne lekkości aranżacje z łatwością łączą stare elementy (takie jak klatka schodowa czy wiktoriański kominek) z nowoczesnymi. W zamku znajdziemy sypialnię, łazienkę, pokój dzienny oraz kuchnię z jadalnią. 

Nie dość, że otrzymujemy jedyny w swoim rodzaju budynek, to jeszcze jest on w pełni funkcjonalny – od razu można się wprowadzać!

Wygoda i przytulność

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez homify

Można inspirować się Średniowieczem lecz omijając wszelkie trudności związane z codziennością zamierzchłych czasów – myślano tak już 200 lat temu! Ta przytulna sypialnia w niczym nie przypomina zimnych zamkowych komnat. Wspaniały parkiet z drewnianych desek, drewniana rama łóżka oraz stare, drewniane belki sufitowe tworzą atmosferę domowego ciepła. Zabudowane szafy z ogromem miejsca do przechowywania to współczesny wyznacznik komfortu.

Stodoła dla współczesnych

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify

Cofnijmy się na chwilę do drugiego zdjęcia. Co uważniejsi Czytelnicy mogli zauważyć na nim obok zamku inne zabudowania. Oto drewniana Molly’s Mews, dom-stodoła wychodzący naprzeciw potrzebom współczesności. Znajdziemy tutaj dwa zadaszone miejsca do parkowania, ale także gabinet oraz małe mieszkanie na poddaszu z dużą sypialnią dla gości. Zajrzyjmy także tutaj!

Poddasze z widokiem na zamek

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify

Może jest tu nieco mniej królewsko, ale i tak dla wielu poddasze to będzie kawalerką marzeń. Otwarty plan pozwala połączyć salon z kuchnią. Wyeliminowano korytarze, by nie tracić miejsca, dlatego na powyższym zdjęciu możemy zobaczyć wejścia do małej łazienki oraz sypialni w głębi. Perski dywan wprowadza klimat boho. Lukarnie pozwalają na zalanie przestrzeni naturalnym światłem.

Ukojenie dla zmysłów w bieli

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez homify

Swoim układem sypialnia dla gości przypomina sypialnię główną w wieży. Panuje tutaj jednak większa prostota, a okna o współczesnym kształcie pozwalają na wprowadzenie większej ilości światła. Biel koi zmysły i tworzy aranżację idealną do wakacyjnego relaksu na angielskiej prowincji.

Malowniczy ogród

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify

Na koniec czas na spacer na świeżym powietrzu. Już zdążyliśmy zachwycić się ogrodem, jednak nie mieliśmy jeszcze okazji pokazać Wam tego cudownego stawu. W takim otoczeniu życie musi płynąć po królewsku, nieprawdaż?

Wolicie nowoczesną architekturę? Mamy dla Was wspaniałą rezydencję, która wygląda niczym futurystyczna twierdza: Współczesny zamek!

Mielibyście ochotę zamienić mieszkanie w mieście na zamek na prowincji?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu