Projekty,   zaprojektowane przez Myotte-Duquet Habitat

Transparentny dom ze szkła!

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Architekcize studia MYOTTE-DUQUET HABITAT stworzyli projekt domu, który jest inspirowany domami szachulcowymi i nowoczesnymi materiałami wykończeniowymi. Dom stanął we wschodniej Francji, gdzie wspaniale wtapia się w malowniczy krajobraz i uszlachetnia go niezwykłą gracją. Ten dom dziedziczy również wiele szczegółów w góralskim stylu, więc jego styl można określić jako pośredni, lawirujący pomiędzy trzema formami. Z alpejskiego klimatu został mu  balkon w stylu schroniska i kształt dachu. Wizerunek otynkowanego zwykle na biało budynku poprzecinanego ciemnymi od dziegciu belkami, tak charakterystyczny dla budownictwa alpejskiego został unowocześniony i wzbogacony o nowatorską technologię budowlaną – panoramiczne okna, dekoracje i układ funkcjonalny. 

Inspirujący dom jest w dużej mierze transparentny dzięki szklanej elewacji. Ma również dobry projekt wnętrz, modą błyszczącą kuchnię i jest specjalnie skierowany do rodzin z małymi dziećmi. Zobaczcie go w całości! 

Wygląd z zewnątrz

Dom robi zjawiskowe wrażenie dzięki zastosowaniu ogromnych okien, które sprawiają, że elewacja staje się przeźroczysta. Wyjątkowa bryła ze spadzistym dachem, przedłużonym z jednej strony to efekt wysublimowanego gustu projektanta. Z zewnątrz możemy także podejrzeć co mieści się w środku.

Na parterze jest kuchnia, jadalnia, pokój dzienny, sauna z pokojem relaksacyjnym, kotłownia, magazyn i biuro oraz pokój zabaw dla dzieci. Wyższe piętro mieści trzy sypialnie i dwie łazienki.

Konstrukcja

Ostateczna łączna powierzchnia to około 280 metrów kwadratowych bez tarasu i garażu. Powierzchnia zabudowy to ponad 160 metrów kwadratowych. Ten projekt doskonale sprawdzi się na kwadratowej lub prostokątnej działce.

Co bardzo istotne, dom jest prefabrykowany. Realizacja projektu trwała niezwykle szybko. Umieszczenie konstrukcji trwało zaledwie kilka dni. Całość budowy to czas około dwóch miesięcy. Taras, meble, oświetlenie, dekoracje – wszystko jest już zawarte w cenie i wybrane przez projektantów. 

Kuchnia z narożnym przeszkleniem

Kuchnia wygląda bardzo inspirująco, w delikatnych kolorach, z pięknymi fioletowymi akcentami. Jest niezwykle jasna i słoneczna. Z trzech stron jest przeszklona, dzięki temu wyjątkowemu rozplanowaniu powstała także sala śniadaniowa z barem w wykuszu oraz dwie sale jadalne – posiłek można zjeść w wielkiej jadalni lub na tarasie.

Widok z kuchni na jadalnię

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez Myotte-Duquet Habitat
Myotte-Duquet Habitat

Vue intérieure cuisine / séjour

Myotte-Duquet Habitat

Z tej perspektywy możemy podziwiać ten nowoczesny apartament w pełnej okazałości. Połączenie bieli, beżu i fioletowych odcieni zostało starannie zaprojektowane aby stworzyć miłą atmosferę kuchni. Powierzchnie o wysokim połysku łączą się z matowymi blatami o drewnianej fakturze. W tle widać komodę z ciemnego drewna, która dumnie prezentuje się na tle białej ściany.

Widok na korytarz

Dom ma zwarta bryłę. W centralnej jego części znajdują się schody prowadzące na wyższą kondygnację, do prywatnej części z sypialniami. 

Pamiętajcie że hall wejściowy i korytarz to bardzo ważne pomieszczenia, które często pomijamy w aranżacji. Zobaczcie co zrobić, aby go odpowiednio wyeksponować: 10 atrakcyjnych pomysłów na przedpokój, który robi wrażenie

Pokój do dziecięcych gier

Okazuje się, że w domu znalazło się nawet miejsce na pokój dzienny dla dzieci. Takie miejsce może być pokojem multimedialnym, a rodzice nie muszą się obawiać o uszkodzenie mebli. Wystrój jest bardzo minimalistyczny. Ogranicza się jedynie do szaro białych, miękkich foteli, puszystego dywanu i szafki RTV z telewizorem i niezbędnym sprzętem. Wieczorem, idealnie spełni rolę sali kinowej. 

Pokój dziecięcy

Na poddaszu mieszczą się pokoje dwójki dzieci, mają one wspólną łazienkę. Każdy z nich ma także własną garderobę. Na zdjęciu widać, że mieszkaniec tego pokoju to prawdopodobnie mały chłopiec, ale samo pomieszczenie jest na tyle uniwersalne, że może rosnąć z dzieckiem. Białe ściany, drewniana podłoga i biała komoda, tworzą wszechstronną i wielofunkcyjną przestrzeń, która w każdej chwili może zyskać nowe oblicze. 

Chcielibyście mieć u siebie takie duże przeszklenia jak w tym projekcie? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu