Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Katherine Roper Landscape & Garden Design

24 inspiracje na taras i do ogrodu: Część I

Aśka Warchał Aśka Warchał
Loading admin actions …

Wiosna w pełni, czujemy się zmotywowani do działania. Czas wznowić przerwane przez jesień prace wokół domu i odświeżyć wygląd naszych ogrodów oraz tarasów. Może to właśnie w tym sezonie zdecydujemy się na prawdziwą rewolucję, a może jedynie znajdziemy sposoby na wydobycie atutów istniejących już aranżacji? Cokolwiek jest Waszym celem, po przejrzeniu poniższych pomysłów od naszych ekspertów zajmujących się projektowania ogrodów, z pewnością zapałacie energią do wprowadzania zmian i ulepszeń!

1. Rozkładane zadaszenie zawsze się przyda

Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, kiedy powiemy, że polska pogoda jest nieprzewidywalna! Niczym w bollywoodzkiej piosence: czasem słońce, czasem deszcz. Błyskawiczne opady nie powinny jednak przerwać nam wiosennego grilla, dlatego warto zainwestować w zadaszenie. Może być ono rozkładane, chronić przed zbyt intensywnymi promieniami lub deszczem jedynie w razie potrzeby.

2. Altanka może przybrać najróżniejsze kształty

Może wyglądać bajkowo, tradycyjnie lub całkowicie nowocześnie. Tutaj postanowiono stworzyć bajkową kryjówkę dla najmłodszych - cały ogród na tym zyskał!

3. Staw zaprosi faunę i florę

Oto ogród, w którym nic nie wytrąci nas ze stanu zen! Przydomowy staw w japońskim stylu z pewnością pomoże nam się zrelaksować, a przy tym otworzy nas na naturę.

4. Podgrzejmy atmosferę!

Ciepło na tarasie nie musi pochodzić jedynie od grilla! Kamienne palenisko, a przy nim wygodne miejsce do wypoczynku – oto recepta na romantyczny wieczór we dwoje i to bez wychodzenia z domu.

5. Stwórzmy jadalnię na świeżym powietrzu

Kiedy za oknem piękna pogoda, szkoda zostawać wewnątrz – nawet na pyszny posiłek! W wielu domach taras łączy się z kuchnią lub ogólnie z planem otwartym parteru. Jeśli i u nas tak jest, to nic nie powinno stać na przeszkodzie, by czym prędzej zabrać się za projektowanie jadalni na świeżym powietrzu.

6. Piec na pizzę zamiast grilla?

Nie musimy decydować się na oczywiste rozwiązania, gotowanie na zewnątrz dopasujmy do naszych kulinarnych gustów! Coś innego niż wszędzie z pewnością zachwyci gości.

7. Dobre oświetlenie to podstawa – także na zewnątrz

Stworzenie pięknej aranżacji, z której korzystać można tylko za dnia, to ogromna strata! Nasze ogrody i tarasy także zasługują na klimatyczne oświetlenie.

8. Rośliny w donicach zachwycą w małych przestrzeniach

Jeśli na zewnątrz ogranicza nas metraż, to dobry projekt tarasu będzie podstawą. Nie chcemy rezygnować z zieleni na rzecz miejsca do siedzenia… Rozwiązanie? Rośliny w donicach!

9. Spełniajmy dziecięce marzenia

Mowa była już o bajkowej altanie. A co z domkiem na drzewie? Może i dla nas będzie to okazja do zrealizowania własnego marzenia sprzed lat.

10. Pionowe ściany zieleni także na zewnątrz wyglądają świetnie

Winorośle pnące się po ogrodzeniu mogą prezentować się nadzwyczaj nowocześnie…

11. Nie zapomnijmy o ścieżkach

Ma być pięknie i praktycznie! Zwłaszcza w przypadku dużych ogrodów istotne będzie połączenie ze sobą kolejnych stref.

Zastanawiacie się nad projektem ścieżek? Liczy się nie tylko kształt, ale także materiał: Jaki materiał wybrać na ścieżki w ogrodzie?

12. Żywopłot na kilka sposobów

Wspominaliśmy już o nowoczesnym wcieleniu winorośli, na koniec proponujemy Wam wspaniały ogród, którego charakter określa żywopłot. Zielone ściany otaczają miejsce wypoczynku, a równo przystrzyżone krzewy wyrastają z nowoczesnych donic.

Jaka metamorfoza przydałaby się w Waszym ogrodzie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu