Projekty,   zaprojektowane przez Kwaspen Architectuur

Lifting starego i sztampowego domu

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wielu właścicieli domów zastanawia się, ile- zarówno pod względem czasowym, jak i finansowym- zainwestować trzeba w renowację fasady. Projekt, który pokażemy Wam w tym Katalogu Inspiracji, udowadnia, że przy pomocy odpowiednich ekspertów wcale nie aż tak dużo. Zdjęcia dokumentują proces przemiany staromodnego holenderskiego domu w budynek o nowoczesnym i modnym designie. Obejrzycie je!

Fasada przed: nudna i staromodna

Tak dom prezentował się w czasie pierwszej wizyty architektów. Jasne było, że jego fasada wymaga renowacji. Takie połączenie kolorów i materiałów być może było na czasie w latach 50-tych ubiegłego wieku, ale w pewnością mało ma wspólnego ze współczesnymi trendami.

Równie niekorzystnie z drugiej strony

Nie lepiej dom wyglądał od strony ulicy. Z tej strony fasada w brązach i rdzawym odcieniu czerwieni przygnębiała. Do wymiany nie tylko okna i drzwi, ale także zadaszenie. Bryła domu sama w sobie miała wiele do zaoferowania i kryła potencjał, który architekci postanowili odkryć.

Prace renowacyjne

Jak widać na zdjęciu architektom zlecono kompleksowe prace renowacyjne. Po ich zakończeniu nowa będzie nie tylko fasada, ale także okna, drzwi i dach. Przy okazji gruntownego remontu właściciele zdecydowali się również na zmiany w ogrodzie. Ten zostanie na nowo zaprojektowany, aby pasować do fasady w nowym wcieleniu.

Fasada po: nowoczesna i elegancka

Fasada w nowym wcieleniu jest jasna, otynkowana na biało, pięknie łącząc się z szarymi panelami elewacyjnymi. Taka kombinacja kolorów i materiałów sprawia, że dom prezentuje się nowocześnie, świeżo i modnie.

Totalna przemiana

Nowa fasada, nowe okna, nowy dach- wiele się tu zmieniło. Jasna fasada ciekawie kontrastuje z szarym obramowaniem dachu i wykuszami, a większe okna dbają o odpowiednie oświetlenie wnętrz.

Szare, modne akcenty

Fasada wyróżnia się zwłaszcza dzięki szarym panelom elewacyjnym oraz obramowaniom okien i dachu. W ten sposób budynek nabiera objętości, a z zewnątrz wydaje się być bardziej dynamiczny.

Więcej o renowacji fasad dowiecie się z artykułu Nowa fasada – nowe życie Twojego domu!

Jak Wam się podoba dom w nowej odsłonie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu