Świetna metamorfoza mieszkania w Warszawie | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Świetna metamorfoza mieszkania w Warszawie

Alicja Olko Alicja Olko
Home staging apartamentu - Warszawa-Włochy od Home Staging Studio AP Nowoczesny
Loading admin actions …

Jeżeli należycie do tych szczęśliwców, którzy posiadają mieszkanie na własność, nawet jeżeli jest to lokum w tak zwanej „wielkiej płycie” lub blokach wybudowanych w okresie PRL-u, to z pewnością znacie problem z jego nowoczesną aranżacją. Zwłaszcza, jeżeli jest to mieszkanie, które chcecie sprzedać lub wynająć. Warto zwrócić się o pomoc do eksperckich firm zajmujących się home staging, czyli przeprowadzaniem metamorfoz wnętrz typowo pod sprzedaż lub wynajem.

Pracy jednej z takich firm, Home Staging Studio AP, przyjrzymy się dzisiaj. Jej eksperci podjęli się zadania nadania nowego wizerunku staromodnemu i niefunkcjonalnie urządzonemu mieszkaniu w warszawskiej dzielnicy Włochy. Zobaczcie rezultaty!

Przed: ciemny salon

Salon przed zmianą od Home Staging Studio AP Nowoczesny
Home Staging Studio AP

Salon przed zmianą

Home Staging Studio AP

Potencjał tego pomieszczenia był zdecydowanie niewykorzystany. Pomimo swojej wielkości zdawało się być ono ciasne i ciemne, a do tego źle urządzone. Wyposażono je w meble o dziwnych kształtach, które całkowicie zaburzały ich funkcjonalność. Poszczególne sprzęty ulokowano w nieodpowiednich miejscach sprawiając, że przestrzeń zdawała się mniejsza, niż w rzeczywistości.

Po: wnętrze nowoczesne i jasne

Po metamorfozie salon prezentował się zgoła inaczej! Zmieniono zupełnie układ mebli i sprzętów RTV, tworząc strefę telewizyjną, a telewizor umieszczając na specjalnej szafce na długiej ścianie. Stylowe fotele wstawiono w miejsce staromodnej narożnikowej kanapy. Zdecydowano się na kolorystykę opartą na czerni i bieli, ocieploną brązami i beżami. Ściany w kolorze jasnego beżu udekorowano stylowymi obrazkami, a poszczególne punkty pomieszczenie oświetlono, nadając im specjalny status. Tym samym wnętrze zyskało przestronności i zdaje się być o wiele jaśniejsze niż wcześniej.

Przed: kominek wśród śmieci

Salon przed zmianą od Home Staging Studio AP Nowoczesny
Home Staging Studio AP

Salon przed zmianą

Home Staging Studio AP

Dla wielu posiadanie kominka to spełnienie mieszkaniowych marzeń. W tym salonie właściciele zupełnie go nie doceniali i wykorzystywali go bardziej jako miejsce do przechowywania, niż do palenia w nim. Cały obszar wokół kominka był zagracony i zawalony niepotrzebnymi rzeczami. Nie dodawało to wnętrzu atrakcyjności, a co więcej- czyniło je nawet bardziej zagraconym.

Po: elegancki kącik

Wokół kominka stworzono swoisty kącik do relaksu, układając przed nim miękki dywan i wygodne poduszki. Usunięto zagracające przestrzeń śmieci i zastąpiono je stylowymi dodatkami i dekoracjami. Tak zaaranżowany obszar kominka nabrał przytulnego charakteru- możemy doskonale wyobrazić sobie spędzanie tu chłodnych zimowych wieczorów przy rozpalonym w kominku ogniu.

Przed: staromodna kuchnia

Kuchnia przed zmianą od Home Staging Studio AP Nowoczesny
Home Staging Studio AP

Kuchnia przed zmianą

Home Staging Studio AP

Patrząc na kuchnię sprzed metamorfozy, nie wiadomo, na czym skupić wzrok. Zabudowa kuchenna jest niezwykle rozległa, składa się z niezliczonej ilości szafek, półek i sprzętów AGD. Wszystkie je rozmieszczono bez składu i ładu, tworząc prawdziwy aranżacyjny chaos. Nie zachwycał także design mebli ani ich kolor, zwłaszcza w towarzystwie staromodnych kafelek, pokrywających ściany. Zdecydowanie przydałby jej się lifting, odświeżenie wyglądu i reorganizacja przestrzeni.

Po: całkowita odmiana

Kuchnia jest pomieszczeniem w tym mieszkaniu, które przeszło największą transformację. Wymieniono starą zabudowę kuchenną i w jej miejsce pojawiły się nowoczesne i stylowe białe szafki o gładkich frontach. Po prawej stronie meblami pokryto całą ścianę, co jednak nie przepełnia wnętrza, właśnie dzięki kolorystyce mebli i charakterystyce ich frontów. Na długiej ścianie umieszczono jedynie niewielkie półki o drzwiczkach z mlecznobiałego szkła. Usunięto także kafelki, a ściany pomalowano na przyjemny beżowy kolor. Wnętrze jawi się teraz jasno, przestronnie i nowocześnie!

Przed: jadalnia

Jadalnia przed zmianą od Home Staging Studio AP Nowoczesny
Home Staging Studio AP

Jadalnia przed zmianą

Home Staging Studio AP

Także w jadalni należało wprowadzić pewne zmiany. Jej umeblowanie pozostawiało wiele do życzenia, zwłaszcza kolorystyka mebli, zdominowana przez musztardowy odcień krzeseł. Aby to wnętrze pasowało do całości mieszkania w nowym wcieleniu, należało także i jemu nadać stylowy charakter.

Po: w nowym stylu

Jadalnia po zmianie od Home Staging Studio AP Nowoczesny
Home Staging Studio AP

Jadalnia po zmianie

Home Staging Studio AP

Nie zmieniono miejsca, w którym znajdowała się jadalni, ale wykorzystano je w zupełnie nowy sposób. Stylowe meble zastąpiły te staromodne i niegustowne. Teraz prosty okrągły stół otoczono kultowymi designerskimi krzesłami o czarnych siedziskach. Wprowadzono intrygujący element dekoracyjny w postaci zwiewnych zasłon oraz zmieniono abstrakcyjny obraz na ścianie na taki o bardziej pasującym charakterze. Usunięto także zbędne dekoracje, czyniąc przestrzeń przestronniejszą i jaśniejszą!

Przed: nieciekawa sypialnia

Sypialnia po zmianie od Home Staging Studio AP Nowoczesny
Home Staging Studio AP

Sypialnia po zmianie

Home Staging Studio AP

O sypialni przed metamorfozą nie można za dużo powiedzieć, zdecydowanie jednak nic pozytywnego. Pomieszczenie to pozbawione było charakteru i osobowości, zdawało się puste, z ustawionym jedynie na środku łóżkiem pokrytym nieatrakcyjnym kompletem pościeli. Jego potencjał jest jednak o wiele większy!

Po: atrakcyjne wnętrze

Sypialnia po zmianie od Home Staging Studio AP Nowoczesny
Home Staging Studio AP

Sypialnia po zmianie

Home Staging Studio AP

Zdecydowano się pozostawić łóżko, a pozostałą część wystroju dopasować właśnie do niego. Kolorystyka sypialni bazuje na kombinacji brązów i błękitów, co czyni jej wnętrze przytulnym i ciepłym. Wprowadzono nowe elementy oświetlenia w postaci stylowej lampy podłogowej i dopasowanego klosza lampy sufitowej. Ciężkie niebieskie zasłony na oknie pozwalają odgrodzić się od świata zewnętrznego i wytworzyć we wnętrzu intymną atmosferę. Całość prezentuje się niezwykle stylowo i elegancko.

Przed: zabałaganiony przedpokój

Przedpokój przed zmianą od Home Staging Studio AP Nowoczesny
Home Staging Studio AP

Przedpokój przed zmianą

Home Staging Studio AP

Przedpokój, na którego wystój składała się duża szafa o przeszklonych drzwiach, prezentował się niezbyt reprezentacyjnie. Porozrzucane buty i inne przedmioty sprawiały, że pierwsze wrażenie po wejściu do mieszkania nie mogło być pozytywne. Należało uporządkować i odświeżyć tę przestrzeń.

Po: pozytywne pierwsze wrażenie

Przedpokój po zmianie od Home Staging Studio AP Nowoczesny
Home Staging Studio AP

Przedpokój po zmianie

Home Staging Studio AP

Tak zaaranżowany przedpokój nastawia o wiele bardziej pozytywnie do całego mieszkania. Uporządkowano jego przestrzeń, nadając jej pewną strukturę. Duża szafa o przeszklonych, przesuwanych drzwiach skrywała miejsce do przechowywania butów, płaszczy i wszystkich innych przedmiotów domowego użytku. Do wnętrza specjalny klimat wprowadzają rośliny doniczkowe oraz subtelne dekoracje. Przedpokój dopasowuje się tym samym do eleganckiego charakteru całego odmienionego apartamentu.

Inny inspirujący przykład metamorfozy mieszkania w Warszawie znajdziecie w artykule Przed i po: metamorfoza kawalerki na warszawskim Powiślu.

Jak Wam się podoba efekt po?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu