Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez CONTRACT SOLUTIONS

10 sposobów na zaoszczędzenie miejsca w łazience

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Łazienka to zazwyczaj jedno z najmniejszych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Pomimo tego każdy z nas chce, aby była wygodna i praktyczna w użytkowaniu. Remont i powiększenie obszaru łazienki nie zawsze jest jednak możliwe- są jednak pewne opcje, aranżacyjne triki, które pozwolą na lepsze zagospodarowanie przestrzeni tego pomieszczenia i wykorzystanie jej w bardziej optymalny sposób. Oto dziesięć z nich!

1. Urządzaj wertykalnie

PROJEKT WNĘTRZA W WARSZAWIE / 3: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez PASS architekci
PASS architekci

PROJEKT WNĘTRZA W WARSZAWIE / 3

PASS architekci

Projekt tej łazienki pokazuje, jak wiele zyskać można urządzając wertykalnie. Wykorzystaj powierzchnie ścian od podłogi do sufitu- przeznacz je na stworzenie pojemnego, ale i stylowego miejsca na przechowywanie.

2. Kolorowe kostki

Niezwykle pomysłowy sposób na stworzenie dodatkowego miejsca na przechowywanie w łazience- geometryczne kostki umieścić można w dowolnych miejscach na ścianie, konstruując praktyczny, ale i radosny system szuflad, półek i szafek.

3. Idealnie zaaranżowana wąska łazienka

Dom jednorodzinny w Redzie : styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez PracowniaPolka
PracowniaPolka

Dom jednorodzinny w Redzie

PracowniaPolka

Jak widać i wąska łazienkę urządzić można w sposób stylowy i funkcjonalny. Efekt ten udało się osiągnąć dzięki kombinacji kilku czynników- pomieszczenie wyposażono w podłużne meble, nie zajmujące dużo przestrzeni, ale oferujące sporo miejsc na przechowywanie; wnętrze wykończono jasnymi materiałami, które optycznie je powiększają; armatura o minimalistycznym designie w optymalny sposób wypełnia przestrzeń.

4. Mała łazienka w industrialnym stylu

Styl industrialny szturmem podbija świat aranżacji wnętrz. Kombinacja materiałów, takich jak beton, miedź, metal i drewno doskonale sprawdzi się także w niewielkich pomieszczeniach. Ważne, aby zadbać w nich o odpowiedni dopływ naturalnego światła i dobrze dobrane elementy oświetlenia.

5. Szyk i minimalizm w małej łazience

Kolejny przykład łazienki, której design czerpie z estetyki industrialnej. W tym przypadku niezwykle ciekawym pomysłem jest wąski wieszak umieszczony za wanną, który pozwala na estetyczne przechowywanie ręczników i innych tekstyliów łazienkowych.

6. Półki wbudowane w ścianę

W bardzo małych łazienkach często brak jest miejsca na wieszaki czy szafki. problem z przechowywaniem rozwiązać można wbudowując półki w ścianę, tworząc miejsce na kosmetyki czy akcesoria łazienkowe we wnękach.

7. Ściana z luster

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Vau Studio
Vau Studio

Baño Principal

Vau Studio

Świetnym sposobem na optyczne powiększenie łazienki jest instalacja wielkoformatowych luster. Ten element wyposażenia i tak jest niezbędny w łazience- dlaczego by nie pójść na całość, pokrywając całą powierzchnię ściany lustrzanymi panelami?

8. Praktyczne meble

W małych łazienkach świetnie sprawdzają się meble praktyczne i wielofunkcyjne. Jak szafka ze zdjęcia, w którą wpuszczono umywalki, a która zapewnia także mnóstwo miejsca na przechowywanie, zarówno w szafkach, jak i na półce tuż nad posadzką.

9. Prysznic o wielorakich funkcjach

W małych łazienkach zamiast wanny lepiej sprawdzi się prysznic- najlepiej ten bez brodzika, otoczony szkłem. Model ze zdjęcia ma jednak jeszcze jedną dodatkową zaletę- wkomponowano w niego system półek, tworząc dodatkowe miejsce na przechowywanie przyborów toaletowych i kosmetyków.

10. Lustra i szafki w jednym

Zamiast tradycyjnego lustra- szafka łazienkowa o lustrzanym froncie. Takie rozwiązanie pozwala upiec dwie pieczenie na jednym ogniu- a do tego świetnie się prezentuje!

Który pomysł sprawdzi się w Waszych łazienkach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu