Projekty,  Domy zaprojektowane przez Hart Design and Construction

Ze stodoły pustej nie wyleci wróbel tłusty… ale za to powstanie niesamowity dom!

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Kiedy słyszymy lub widzimy słowo stodoła, automatycznie myślimy o wsi, domach bez bieżącej wody, a już na pewno bez internetu! Co byście pomyśleli, gdybyśmy powiedzieli Wam, że ta wizja jest całkowicie błędna, a za sprawą połączenia geniuszu ludzi z trzech różnych części świata, stodoła może przemienić się w perełkę architektury? Zadziwieni? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Ta współczesna stodoła została zaprojektowana przez architektów z Australii, klientów z Kenii oraz budowlańców z Hart Design & Construction z Wielkiej Brytanii. Projekt powstał na podstawie wielu rozmów prowadzonych głównie przez Skype'a, a szczegóły dopracowane na wspólnym blogu poświęconym tej inwestycji. Brzmi to dziwacznie, ale wszystko co pionierskie na początku brzmi śmiesznie.

Wykorzystanie najnowocześniejsze materiały pozwoliło na stworzenie trwałej, zachowującej tradycyjny wygląd, przestronnej, ekologicznej nieruchomości.

Zobaczmy cały proces…

​Przed: Skromne początki

Jak w przypadku każdego świetnego projektu, architekci i budowniczy musieli zacząć od podstaw, żeby otrzymać niebiańskie efekty. Pierwszym etapem projektu było wyburzanie, wyrównywanie i usunięcie wszelkich wewnętrznych podziałów bez naruszenia integralności struktury stodoły. Na tym etapie odkryto pozostałości po renowacji z lat osiemdziesiątych, jak na przykład betonowe bloki uzupełniające ściany.

​Przed: Reformy

Projekty,   zaprojektowane przez Hart Design and Construction
Hart Design and Construction

Working on the roof / building structure

Hart Design and Construction

Pomimo wczesnego etapu prac, już możemy zauważyć postępy w kształtowaniu kontrastu z poprzednim wizerunkiem budynku.

Proces obniżania podłogi został zakończony, a teraz skupiamy się na kształcie wnętrza, gdzie możemy podziwiać powstawanie półpiętra. Zainstalowano nowe okna i świetliki, a niegdyś nierówną podłogę pokryto równą warstwą betonu.

​Przed: Nowy początek

Projekty,   zaprojektowane przez Hart Design and Construction
Hart Design and Construction

Breaking out of original openings

Hart Design and Construction

Wprowadzono również zmiany w zewnętrznej formie budynku, czego normalnie nie widujemy w nieruchomościach z tego rocznika. Aby przenieść stodołę do dwudziestego pierwszego wieku, zadbano o duże otwory okienne.

Problem z metamorfozą stodoły polega na tym, że pierwotnie była przeznaczona na cele rolnicze – przechowywanie artykułów gospodarstwa rolnego. Z tego powodu, nie potrzebne były duże okna. Jako ludzie, potrzebujemy jednak dużej ilości światła, żeby żyć komfortowo.

​Po: Światełko w tunelu

Wow! Spodziewaliście się takich efektów? Jasna i przestronna przestrzeń w starej stodole może być określona jako perfekcyjna!

Ten przykład pokazuje, że można połączyć dwa zupełnie kontrastujące style ukazujące wspaniałą przeszłość i jeszcze piękniejszą teraźniejszość w jednym projekcie.

​Po: Wspaniałe kontrasty

Wreszcie możemy podziwiać zreformowane wnętrze! Dwuspadowy dach został gruntownie wyremontowany, dając piękny sufit z widocznymi drewnianymi belkami stropowymi. Śnieżnobiała farba na ścianie w połączeniu z drewnianymi krokwiami tworzy wspaniałe zestawienie.

Absolutnym zwieńczeniem wnętrza jest kamienna ściana, przypominająca mieszkańcom o historii miejsca. Ciepłe, a jednocześnie nowoczesne meble znajdujące się w budynku urzekają swoim pełnym charakteru stylem.

​Po: Niespodziewane twisty

Ta antresola znajduje się bezpośrednio nad przestrzenią kuchenną, a trójkątny mur w głębokim odcieniu granatu całkowicie kontrastuje z kamienną ścianą, którą widzieliśmy wcześniej. Niebieski kolor stał się doskonałym uzupełnieniem dla ciepła drewna.

Fantastyczne wybory do wnętrza sprawiły, że mamy świeży i nowoczesny powiew w domu o bogatej historii. Szklana poręcz daje złudzenie unoszącej się w powietrzu podłogi, a zarazem umożliwia przepływ światła.

​Po: Lekkość

Jak już wcześniej wspominaliśmy, jedną z największych przeszkód napotkanych przez architektów był brak dostępu do naturalnego światła. Okazało się jednak, że ten problem miał łatwe rozwiązanie: aby wypełnić dom światłem zamontowano duże okna dachowe, które w połączeniu z nowo utworzonymi otworami okiennymi w ścianach całkowicie eliminują ten problem.

​Po: Śmiały modernizm

Kuchnia, z bardzo nowoczesną wyspą i modernistycznym sufitem jest przepiękna i bardzo efektowna. Właściciele domu zdecydowali się przełamać schematy i zamiast spodziewanego się tu tradycyjnego stylu aranżacji, poszli w nowoczesne wykończenie.

Zwróćmy uwagę na schody w tle: wydaje się jakby wisiały w powietrzu. Jest to kolejny cudowny element tej aranżacji. Otwarty plan wypełniony lekkością to doskonałe miejsce na rodzinne kolacje i spotkania towarzyskie.

​Po: Wspomnienie z przeszłości

Nawet w łazience możemy zauważyć elementy przypominające o historii budynku. Tutaj, odsłonięta kamienna ściana została jeszcze bardziej podkreślona poprzez wykorzystanie kamiennych umywalek i drewnianych wykończeń.

Duże lustro pozwala optycznie powiększyć przestrzeń i wypełnić ją światłem.

​Po: Sypialnia marzeń

Na koniec przyjrzyjmy się głównej sypialni. Nie ma tu kamiennych ścian ani odważnych kolorów na ścianach. Mamy przed sobą raczej wyciszoną przestrzeń, która sprzyja relaksowi i odpoczynku.

W tym pomieszczeniu zdecydowano się schować większość krokwi. Wciąż jednak znajdujemy pewne elementy vintage, jak na przykład kanapa z motywem kwiatowym i skrzynia u krańca łóżka. Jednym z najbardziej oszałamiających elementów aranżacji sypialni są jednak drzwi przypominające drzwi do stodoły – właśnie dzięki takim akcentom zachowana jest rustykalna atmosfera w nowoczesnym wnętrzu.

Przekształcanie nieruchomości o przeznaczeniu rolnym, lub ogólnie rzecz biorąc użytkowych w mieszkalne jest tematem dość popularnym. Jeżeli chcecie zobaczyć więcej przykładów takich metamorfoz, zapraszamy do Niesamowitego domu w starej stodole!

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu