Zwykły dom z niezwykłym sekretem! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Zwykły dom z niezwykłym sekretem!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Klasyczne domy od Canexel Klasyczny
Loading admin actions …

Canexel to studio architektoniczne oraz budowniczy, wyspecjalizowani w konstrukcjach z lekkim, drewnianym szkieletem. Wszystkie tworzone przez nich domy są projektowane w oparciu o marzenia, gusta i potrzeby przyszłych mieszkańców oraz oczywiście w relacji do działki. Praktykują kanadyjski system konstrukcji, dzięki czemu oferują stałą cenę, a maksymalny czas wykonania domu wynosi zaledwie sześć miesięcy!

Dzisiaj prezentujemy dom wielkich rozmiarów, na działce o wymiarach 500 m2 w madryckiej prowincji. Sam dom ma 300m2, które zajmuje dwupoziomowa przestrzeń mieszkalna oraz ogromna piwnica. Na pierwszym piętrze umiejscowiono przestrzeń prywatną z sypialniami, na parterze publiczną. Ale jeśli zejdziemy jeszcze kilka stopni niżej, odkryjemy sekret skrywany przez tą rezydencję: miejsce rekreacji…

Dom z werandą

Klasyczne domy od Canexel Klasyczny

Rozpoczynamy naszą wizytę wchodząc od tyłu, przez werandę. To tutaj skupia się życie domowników w miesiącach letnich, ponieważ mają stąd łatwy dostęp do kuchni oraz głównego salonu. A do tego tuż obok czeka na nich basen! Choć fotografia może nie do końca oddaje jego splendor, jest on podgrzewany, a widoczna powyżej pokrywa chroni zarówno przed deszczem jak i słońcem. 

Z tej perspektywy możemy docenić konstrukcję budynku. Gra linii dachu oraz taniec modułów są tutaj bardzo wyraźne. Łącząc się z różnorodnością materiału, dają naprawdę niesamowity efekt końcowy.

Wysoki hol

Klasyczny korytarz, przedpokój i schody od Canexel Klasyczny

Kiedy wchodzimy do budynku otwiera się przed nami hol, wysoki na dwa poziomy budynku. Daje to nieoceniony efekt przestronności. 

Umieszczony na ścianach biały fryz kontrastuje z ich kremowym kolorem, ciemnymi schodami oraz drewnianymi belkami.

Główny salon

Eklektyczny salon od Canexel Eklektyczny

Pozostawiając na boku zewnętrzny wygląd domu, przemyślana dystrybucja pokoi tworzy prawdziwie przyjazną i przytulną atmosferę. W głównym salonie uwagę przykuwa podłoga z drewna Merbau. Charakteryzuje się ona żywym, czerwonym odcieniem, który nadaje przestrzeni elegancji. Neutralne kolory ścian oraz elementów wyposażenia pozwalają naturalnemu światłu swobodnie przepływać przez salon.

Minimalistyczna kuchnia

Eklektyczna kuchnia od Canexel Eklektyczny

Z salonu przechodzimy do kuchni, gdzie głównym bohaterem jest kontrast czerni i bieli. Minimalistyczny styl został ocieplony przez wprowadzenie przemyślanych detali: zegara ściennego oraz roślin. Aby rozdzielić obszar przygotowywania posiłku od jadalni, zdecydowano się na szeroką wyspę.

Główna sypialnia na piętrze

Klasyczna sypialnia od Canexel Klasyczny

Kiedy tylko wejdziemy do sypialni, całą naszą uwagę przykuwa ogromna belka stropowa. Pełni ona istotną funkcję konstrukcyjną, ale ze względu na piękno naturalnego drewna zdecydowano się pozostawić ją na widoku. Idealnie harmonizuje z drewnianą podłogą oraz meblami.

Główna łazienka

Eklektyczna łazienka od Canexel Eklektyczny

Sypialnia jest połączona z garderobą oraz jedną z wielu łazienek. Tak jak w kuchni, dominuje tutaj duet czerni i bieli, tutaj lekko złagodzony wprowadzeniem blatów i ścian w kolorze szarym.

Siłownia w piwnicy

Nowoczesna siłownia od Canexel Nowoczesny

Z pierwszego piętra schodzimy do holu, a stamtąd do piwnicy, rozległej na prawie 120m2. W niej, oprócz łazienki, znajdziemy spiżarnię oraz prywatną siłownię. Nagromadzenie maszyn nie powoduje wrażenia ciasnoty, dzięki lustrzanej ścianie.

Sprawdź polskie pomysły na domową siłownię: Jak urządzić domową siłownię?

Ukryty skarb

Klasyczny pokój multimedialny od Canexel Klasyczny

Kończymy zwiedzanie w niespodziewanym miejscu. Obok siłowni zaprojektowano bar. I to nie zwykły bar! Ma swoją ladę oraz atrakcyjny design, ale wyróżnia go przestrzeń poświęcona na koncerty. A kiedy występ na żywo już się zakończy, możemy rozwinąć biały ekran i zrelaksować się przy dobrym filmie.

Chcielibyście mieć własny bar w domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu