Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zabawy z geometrią!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Loading admin actions …

homify pełne jest wspaniałych rezydencji, z których możemy czerpać inspiracje garściami. Niecodziennie jednak mamy okazję pokazywać Wam domy tak niezwykłe jak ten prezentowany dzisiaj. Po pierwsze jest on wyjątkowy ze względu na osobę właściciela – hiszpańską malarkę Laurę Ríos. Niecodzienna bryła budynku wykorzystująca spadek terenu od studia architektury Miba Architects jest tak oryginalna jak sztuka artystki. Także odważny wystrój wnętrz łączący bezkompromisową nowoczesność z eklektyzmem to arcydzieło.

Dzisiejszy spacer będzie zatem niezwykły pod wieloma względami. Dowiemy się jak mieszkają artyści oraz podejrzymy jak podzielić dom na funkcjonalne strefy. Na miłośników brawurowej architektury nowoczesnej czeka prawdziwa gratka! 

Zapraszamy na północ Hiszpanii, do zielonego regionu Asturias…

Wyrastająca z ziemi bryła

Projekty,  Domy zaprojektowane przez miba architects
miba architects

LARA RIOS HOUSE: Fachada

miba architects

Wspaniała biała fasada z przeszkleniami oraz drewnem w ramach dekoracji nawiązującej do otaczającej nas natury wydaje się wyrastać ze zbocza wzgórza niczym żywy organizm. Ten widok zapiera nam dech w piersiach! Projekt budynku to hołd oddany architekturze dekonstruktywizmu. Stała się ona popularna w późnych latach 80-tych. Zakłada fragmentację, tworzenie krzywoliniowych kształtów, które wymuszają na nas nowy sposób patrzenia.

Kamuflaż

Projekty,  Domy zaprojektowane przez miba architects
miba architects

LARA RIOS HOUSE: Cubierta Verde

miba architects

Jak już wspomnieliśmy, w projekcie wykorzystano spadek terenu. Patrząc na budynek od góry widzimy, że na dachu jednej z części posadzono zielony trawnik. Rezydencja i wzgórze stały się jednością! Rezydencja zawiera w sobie trzy funkcjonalne strefy. Pierwszą, tą pod zielonym dachem, jest przestrzeń z sypialniami dla gości. Dalej, część bliżej nas, z ogromnymi przeszkleniami to studio artystki. W głębi widzimy właściwy dom.

Wejście do świątyni sztuki

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez miba architects
miba architects

LARA RIOS HOUSE: Estudio de pintura

miba architects

Znajdujemy się u szczytu schodów prowadzących do pracowni artystki. Na pierwszym zdjęciu mogliśmy zauważyć, że człony domu właściwego oraz studia zostały ułożone praktycznie równolegle. Dom jest jednak konstrukcją dwupoziomową, podczas gdy pracownia to jedna ogromna przestrzeń otwarta z niezwykle wysokim sklepieniem. I to jakim! Ogromne panoramiczne okno zapewnia znakomite doświetlenie wnętrza, a biel ścian odbija światło i nie zakłóca procesu twórczego. To pomieszczenie to jednak nie tylko pusty kontener. Fascynujące rzeźby stojące na schodach muszą znakomicie stymulować kreatywność artystki!

Pracownia z duszą

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez miba architects
miba architects

LARA RIOS HOUSE: Estudio de pintura

miba architects

Gdy stoimy na dole, uświadamiamy sobie wymiary przestrzeni, w której się znajdujemy. W takich warunkach chce się tworzyć! Nasza malarka ma tutaj wystarczająco dużo miejsca, by pracować nad kilkoma dziełami jednocześnie, ma zapewniony szybki i łatwy dostęp do swoich materiałów. Do tego architekci zadbali, by naturalne światło zalało pomieszczenie lecz nie padało nigdy bezpośrednio na prace. Wprowadzono tutaj także system naturalnej wentylacji.

Kuchnia z nutą art déco

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez miba architects
miba architects

LARA RIOS HOUSE: Cocina

miba architects

Przechodzimy teraz do części dla gości, która wyposażona jest we własną kuchnię. W tej przestrzeni nawiązano do ponadczasowej elegancji stylu art déco. Miedziana lampa lśni nad czarną wyspą ze strefą śniadaniową, przy której postawiono obite skórą drewniane stołki. Ta ingerencja zaskakująco dobrze współgra z białą, nowoczesną otoczką.

Sypialnia z widokiem

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez miba architects
miba architects

LARA RIOS HOUSE: Habitación

miba architects

Przechodzimy teraz do jednej z sypialni. Architektura wnętrz jest w tym projekcie niezwykle konsekwentna. Także tutaj znajdziemy białe ściany oraz sufit z blachy. Drewniana komoda to kolejne subtelne nawiązanie do stylistyki retro. Tym, co musi przykuć naszą uwagę jest naturalnie ogromne przeszklenie, dekorujące wnętrze fascynującym, leśnym pejzażem. 

Zapadając w sen

Projekty,  Domy zaprojektowane przez miba architects
miba architects

LARA RIOS HOUSE: Fachada Sur

miba architects

Patrząc z tej perspektywy można by zapomnieć o dekonstruktywizmie… Budynek wydaje się być prostopadłościanem jakich wiele. My jednak wiemy, że to tylko pozory! Po zmroku część dla gości świeci własnym blaskiem, zanurzona w naturze.

Sami zastanawiacie się nad budową domu z pracownią? Jak połączyć ze sobą miejsce pracy i miejsce wypoczynku? Na ciekawy pomysł wpadli Anonimowi Architekci w projekcie domu w Czarnowie, odnajdziecie go w Katalogu Inspiracji 6 pięknych tarasów.

Co w tym oryginalnym domu spodobało się Wam najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu