Kolos wiejskiej architektury! | homify

Kolos wiejskiej architektury!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Quinta Rustykalny balkon, taras i weranda
Loading admin actions …

Coraz więcej osób po latach spędzonych w mieście decyduje się na zmianę, na porzucenie współczesnego, szybkiego rytmu życia. Od czego zacząć? Po zdaniu sobie sprawy z tej potrzeby i podjęciu odważnej decyzji, czas rozpocząć poszukiwania nowego lokum. Nie dziwi, że lokalizacją są przedmieścia. Pozwalają one na kontakt z miastem na naszych warunkach. Wciąż są to tereny zielone, dzięki którym na nowo możemy nawiązać kontakt z naturą. A wiadomo, że nic tak jak on nas nie relaksuje, nie pomaga osiągnąć wewnętrznego spokoju i poczucia harmonii.

Do doskonałej lokalizacji dodać należy oczywiście wspaniały projekt architektoniczny i będziemy mieć przepis na idealne warunki życiowe. Projekt dopasowany do naszych potrzeb oraz wyrażający nasz charakter i dążenia sprawi, że codzienność zyska nową jakość. Taki właśnie był cel architektów z brazylijskiego studia Quinta. Wznieśli oni styl rustykalny na zupełnie nowy poziom!

Czy mieszkańcy odnajdą w tym domu spokój i harmonię? Czas przenieść się na przedmieścia Brasilii…

Tradycja i innowacja

Od razu widać, że nasi profesjonaliści zajmują się także architekturą krajobrazu. Najefektowniejsze w projekcie bryły domu jest przedłużenie spadu dachu od strony ogrodu, dzięki czemu budynek zdaje się wyrastać z ziemi niczym drzewo! A skoro o drzewach mowa, umiejscowienie balkonu tuż przy koronie drzewa, to kolejny zabieg mający zbliżyć mieszkańców do natury. Jeśli chodzi o bryłę, to jej trzonem jest prostopadłościan kryty dwuspadowym dachem z czerwonej dachówki. Miesza się ona z cegłą, drewnem, betonem i szkłem, które wspólnie tworzą doprawdy innowacyjną całość.

Taras jedyny w swoim rodzaju

Czas przyjrzeć się najciekawszemu, czyli tarasowi, ukrytemu pod wspomnianym przedłużeniem spadu dachu. Nasi architekci stworzyli tutaj scenografię pełną dramaturgii! Dach pokryty dachówką mocowany jest na drewnianej konstrukcji, opierającej się na masywnych, drewnianych belkach. To właśnie one zostały przedłużone. Wyglądają niczym korzenie drzewa! Drzwi, które widzimy w głębi, nie są głównymi drzwiami wejściowymi. Otwierają one publiczną przestrzeń domu na ogród, dzięki czemu granica pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem przestaje istnieć. Z resztą, zaraz się o tym przekonamy…

Przestrzeń pełna światła

Drewniane drzwi otwierają się na oścież, a my zostajemy zaskoczeni ogromem przestrzeni, do której wkraczamy. Znajduje się tutaj pokój dzienny połączony z jadalnią, kuchnia, wejście na galerię oraz przejście do pokoi prywatnych. Rustykalny styl wystroju chyba każdego zachwyci! Drewno i cegła łączą się tutaj z ceramicznymi płytkami, betonem, stalą oraz delikatnymi tekstyliami.

Przestrzeń, w której można oddychać

Najbardziej jednak imponująca jest wysokość wnętrza! Zrezygnowano tutaj z piętra, by ofiarować mieszkańcom przestrzeń, w której oddycha się pełną piersią. Jedynie mała galeria znalazła tu swoje miejsce, ale o niej za chwilę. Na razie przyjrzyjmy się fascynującej konstrukcji. Praktycznie jej połowa została całkowicie przeszklona, a druga całkowicie zamknięta cegłą. Przeszklenia odpowiadają stronie od ogrodu, która nie musi osłaniać prywatności mieszkańców. Z tej perspektywy możemy także zwrócić uwagę na ogromne drewniane belki stropowe – dokładnie te, które przedłużono w ogrodzie w tak intrygujący sposób.

Rustykalna jadalnia

Ta jadalnia to spełnienie marzeń każdego miłośnika stylu rustykalnego. Przy dużym, kwadratowym stole zmieści się aż ośmioro członków rodziny. Został on wykonany z drewna, inkrustowanego drewnem w innym odcieniu, to jest olejowanym na szaro. Zyskał dzięki temu indywidualny urok, tak charakterystyczny dla mebli w stylu rustykalnym. Z tego samego powodu zdecydowano się na dwa typy drewnianych krzeseł. Tym, co najbardziej wyróżnia styl rustykalny od wiejskiego są akcenty nowoczesności. W tym przypadku sceneria ogromnej przestrzeni otwartej byłaby wystarczająca, jednak wprowadzono jeszcze nowoczesne, kuliste lampy wiszące wysoko nad stołem. 

Styl rustykalny czy styl wiejski? Jeśli nie możecie się zdecydować, jak urządzić Waszą jadalnię, to ten Katalog Inspiracji może Wam pomóc podjąć decyzję: 7 pomysłów na jadalnię w stylu wiejskim.

Kreatywny kącik

Strefa pokoju dziennego to miejsce na rozwój pasji mieszkańców, w tym pasji do muzyki. Wystrój tutaj jest eklektyczny, znajdziemy czarną sofę obitą skórą oraz czerwoną z miękką, zamszową tapicerką, wygodną pufę, wiklinowe stoliki kawowe oraz oryginalny fotel ze skóry i drewna. Taka przestrzeń po prostu musi stymulować kreatywność! Chociaż oczywiście możemy tutaj także wypoczywać, podziwiając widoki na nasz pełen zieleni ogród…

Miejsce pracy

Wspominaliśmy o galerii – oto ona. Nawet na przedmieściach musi znaleźć się miejsce do pracy! Postawiono tutaj na prostotę i nowoczesność mebli, chociaż ciekawa, stalowa lampa przydaje przestrzeni charakteru. Dobrze, kiedy miejsce pracy jest oddzielone od pozostałych pomieszczeń – nawet jeśli nie ma ścian! Pod drewnianym stropem można się skoncentrować na zadaniu, by czym prędzej móc powrócić do przyjemnego życia rodzinnego.

Miejsce inspiracji

Jeśli jednak mielibyśmy dużo pracy i potrzebowalibyśmy inspiracji, możemy wyjść na balkon, na który już wcześniej zwróciliśmy uwagę. Nie schodząc na dół, nie grozi nam zatracenie się w codziennych sprawach, po którym powrót do pracy byłby niezwykle trudny. Na balkonie możemy odetchnąć świeżym powietrzem, podziwiać koronę naszego drzewa oraz piękno architektury naszego domu. Wszystko w tym projekcie zostało doskonale przemyślane!

Relaks w stylu rustykalnym

Na koniec naszego spaceru, zapraszamy Was na wypoczynek na tarasie. Pod imponującymi belkami podwieszono materiałowy hamak, z którego można obserwować okolicę, chociaż jest to także idealne miejsce na drzemkę na świeżym powietrzu. Pień drzewa wykorzystano jako praktyczny stolik, na którym możemy położyć książkę lub kubek z kawą. Nie wyobrażamy sobie lepszego miejsca do relaksu w stylu rustykalnym!

Co w tej niezwykłej rezydencji spodobało się Wam najbardziej?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu